pivovar helf

Liverpool FC sa rozhodol zostať na Anfielde !

anfield3

LFC ruší plány na presun do Stanley parku a rozhodol sa prestavať Anfield. AKTUALIZOVANÉ.

Dobré správy z Liverpoolu prichádzajú pre všetkých fanúšikov, ktorí sú zástancami zotrvania na starom dobrom Anfielde. Vedenie klubu zatiaľ nevydalo oficiálne vyhlásenie, ale podľa viacerých zdrojov je jasné, že sa FSG rozhodla prebudovať Anfield a zvýšiť jeho kapacitu namiesto nákladnej výstavby nového štadiónu v susednom Stanley parku.

Z čoho vychádzajú tieto tvrdenia? V pondelok sa na mestskej rade (City Council) bude prerokovávať takzvaná "Anfield village" čo je plán na celkovú prestavbu a oživenie mestskej lokality okolo Anfieldu. Ako niektorí čo ste sa dostali na zápasy LFC na Anfielde dobre viete, územie okolo štadióna je plné prázdnych a schátraných domov a budov. Je to tým, že mesto začalo postupne odkupovať a vysťahovávať z týchto domov ľudí s plánom zbúrať túto štvrť a na ich mieste postaviť modernú rezidenčnú zónu a oživiť túto časť mesta. Realizátori tohto plánu už niekoľko rokov čakajú na definitívne stanovisko LFC či do toho plánu bude zahrnuté aj zbúranie Anfieldu.

V pondelok je na mestskej rade Liverpoolu rozhodujúce stretnutie všetkých zainteresovaných strán kde sa majú dozvedieť definitívne stanovisko Liverpool FC. A to je podľa zdrojov jasné.

Liverpool FC ostáva na Anfielde !!!

Liverpool sa rozhodol prestavať Anfield a zvýšiť jeho kapacitu na odhadovaných 60 000 divákov. Prestavba bude zahŕňať odkúpenie pozemku a domov na ulici Lothair Road, ktorá je za hlavnou tribúnou (Main Stand) čo umožní zväčšiť túto tribúnu pristavaním ďalšieho podlažia. Po odkúpení pozemkov je tu okrem zväčšenia tribúny plánovaný aj hotel.

lothair-road-in-anfield-620-85897667

Ulica Lothair Road za Main Stand.

Rovnako sa bude postupovať v prípade tribúny Anfield Road Stand. Tribúna The Kop a Centenary Stand sú kapacitne dostatočné a na nich sa uvažujú iba drobné úpravy a modernizácia. 

Anfield Road_1421494i

Anfield Road (naľavo je Anfield Road Stand a vpravo plot za ktorým je parkovisko a fans zóna)

Je známe, že majiteľ klubu John W. Henry bol od začiatkom zástancom prestavby štadióna a jeho garancia pri kúpe klubu, že zvýšia kapacitu štadióna na 60 000 začína naberať reálne obrysy. 

Symbolicky na pondelok pripadá druhé výročie čo FSG kúpilo klub a tak zajtrajšie zasadanie môže byť veľkým krokom v ďalšej budúcnosti Liverpool FC.

Množia sa na fóre otázky kde budeme hrať  zápasy atď.

V Goodison Parku určite nie :). Po prvé padlo zatiaľ iba rozhodnutie, že ostávame na Anfielde a tento svätostánok sa bude rekonštruovať. Termín rekonštrukcie je zatiaľ otázny. Môže to byť kľudne až o pár rokov. Zatiaľ nie je známy ani definitívny projekt prestavby Anfieldu a podľa mňa sa na serióznych stavebných plánoch začne pracovať až po tomto rozhodnutí. Ďalším zbrzdením rekonštrukcie môžu byť prieťahy pri odkúpení pozemkov pod Lothair Road a vydanie stavebného povolenia na rekonštrukciu.

Určite sa však nebudeme nikde sťahovať a prestavba prebehne počas prevádzky Anfieldu. Komplexnú rekonštrukciu odhadujem na cca 3 roky. Bude zrejme prebiehať po etapách aby sa čo najmenej znížila kapacita rekonštruovaného štadiónu a maximálne sa využila letná ligová prestávka.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook