Liverpool FC - Newcastle United 2:0 (1:0)

V 29.kole anglickej Premier league sme na Anfielde porazili Newcastle Utd

Prvý polčas priniesol očakávaný priebeh hry. Newcastle bránilo so všetkými hráčmi na svojej polovičke ihriska a my sme sa do prehustenej obrany presadzovali iba veľmi ťažko. Hrali sme trpezlivo a zodpovedne v obrane. Niekedy však až moc trpezlivo a na istotu. Chýbal moment prekvapenia, alebo zrýchlenie hry prekvapivou prihrávkou. Nejaké šance sme si však vytvorili. Po pase Cana si nabehol do šestnástky Salah, ale jeho prekvapivý volej skončil tesne vedľa tyče na bočnej sieti Dúbravkovej brány. Po rohu mal hlavou dva krát šancu Lovren, ale jeho hlavičky hosťujúca obrana odvrátila. Bránu hostí sme odkliali v 40.min keď za pomoci Hendersona získal v strede poľa loptu Ox, loptu nádherne potiahol pred šestnástku a následne krásne našiel voľného Salaha, ktorý ľavačkou prestrelil Dúbravku 1:0! Tesne pred koncom polčasu z ojedinelého útoku hostí pekne vystrelil Diamé, ale jeho umiestnenú strelu Karius nádherne vyrazil z pravého horného rohu našej bránky. Bol to dôležitý zákrok a aj vďaka nemu sme išli do šatní z jednogólovým náskokom.

V druhom polčase hneď v úvode  v 55.min po krásnej kombinácii Firmino - Mané druhý menovaný krásne pravačkou obstrelil Dúbravku a poistil naše vedenie na 2:0! Po tomto góle sme trocha upustili od aktivity a pustili do zápasu aj hostí. Hlavne medzi 70. a 85. min sme boli dosť nedôrazný a pasívny. Na konci zápasu sa ešte mohla pískať penalta či priamy kop po faule na unikajúceho Salaha, ale rozhodca bol iného názoru. Zápas sme nakoniec doviedli do víťazného konca po dobrom vyzretom výkone celého tímu.

Liverpool(4-3-3): Karius - Alexander-Arnold, van Dijk, Lovren, Robertson - E.Can, Henderson (c), Ox - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Newcastle(4-4-1-1): Dúbravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Kenedy, Diame, Merino, Atsu - Murphy - Gayle (manažér Rafael Benítez)

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června.

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.