Liverpool FC - Tottenham Hotspur FC 2:2 (1:0)

V 26. kole Premier League sme privítali Tottenham Hotspur.

Zápas sa pre Liverpool začal vyvíjať veľmi dobre. Už v 3.minúte využil Salah zaváhanie súperovej obrany a vsietil prvý gól. Od tohto okamihu hostia ovládli stred ihriska, mali loptu častejšie pod kontrolou, no vyloženú príležitosť si do konca polčasu nevypracovali. Hráči The Reds niekoľkokrát  pohrozili z brejkov ale skóre sa už v prvom polčase nemenilo.

Druhý polčas sa niesol v podobnom znamení ako prvý. Hostia boli ešte dominantnejší na lopte a hráči The Reds s pribúdajúcimi minútami čoraz častejšie loptu iba odkopávali. Trest v podobe vyrovnania prišiel v 80.minúte. Karius vyboxoval krížny center za šestnástku. Na loptu si okolo nedôrazného Chamberlaina nabehol Wanyama a tvrdou strelou vymietol šibenicu bezmocného Kariusa. To už bol na ihrisku tretí stopér domácich Matip. Po vyrovnaní hostia cítili šancu na tri body a boli k tomu veľmi blízko. V 87.minúte kopal Kane penaltu za faul Kariusa. Kane dostal prihrávku do polmetrového ofajdu no postranný rozhodca to pustil a následný súboj s Kariusom posúdili arbitri ako penaltu. Kane kopol loptu doprostred brány, kde si na ňu Karius počkal.  V prvej minúte nastaveného času si urobil Salah v šestnástke hostí zo súperových obrancov kuželky a upravil na 2:1. V samom závere zápasu však opäť zaúradoval nevidiaci postranný rozhodca. Zmätok v domácej šestnástke po vhadzovaní využil Lamela, ktorý si naskočil pred Dijka a snažil sa loptu telom kryť. Dijk však nohu pokrčil a otiahol zo súboja. Nejaký dotyk tam pravdepodobne bol, lebo Lamela sa sklátil na trávnik a  postranný rozhodca zaúradoval. Kane druhú penaltu premenil.

Remíza je určite spravodlivá, no prísť o víťazstvo takýmto spôsobom...  to je jednoducho také „liverpoolske“ !!

Liverpool FC (4-3-3): Karius - Alexander-Arnold, Dijk, Lovren, Robertson - Can, Henderson, Milner - Salah, Firmino, Mané (manažer Jürgen Klopp)

Tottenham FC (4-2-3-1) : Lloris - Trippier, sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Ali, Son - Kane (manažér Pochetino)

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

Gerrard se ujme Glasgow Rangers

Steven Gerrard vyslyšel volání z Glasgow a po pouhém roce u týmu Liverpool FC U18 se ujme tamních Rangers. Asistenta mu bude dělat současný ambasador LFC, Gary McAllister. Bývalý liverpoolský kapitán si údajně s sebou  vezme ze svého současného působiště také mládežnické trenéry Michaela Bealeho a Toma Culshawa i fitness trenéra Jordana Milsoma.

Salah nebude potrestán

Mohamed Salah nebude čelit žádným sankcím ze strany FA v návaznosti na jeho incident s obráncem Bruno Martinsem Indim ve víkendovém zápase proti Stoke City.