Swansea City - Liverpool FC 1:0 (1:0)

V pondelkovej dohrávke 24. kola anglickej Premier league sme prehrali na ihrisku poslednej Swansea

Prvý polčas sa niesol v znamení nášho obrovského tlaku. Tlak síce bol, ale veľmi platonický. Za prvý polčas sme si vytvorili prakticky iba jednu šancu, keď po rohovom kope hlavičkoval Virgil vanDijk tesne vedľa žrde Fabianského brány. My sme aj napriek tlaku nedokázali uzemniť gólom domácich, ktorí bránili v jedenástich mužoch 40 metrov od svojej brány. Naopak postupom času sa začali domáci osmeľovať a po rohovom kope v 40.min síce hlavičku vyhral VVD, ale odrazenú loptu nechytateľne k tyči trafil Mawson, 1:0 pre domácich. My sme sa do prehustenej obrany domácich presadzovali iba veľmi ťažko. Chýbal moment prekvapenia a trochu viac drzosti v útočnej fázy. Zábleskom bola kontra Firmina a Salaha, ktorú zakončil volejom nad bránu Mané.

Druhý polčas mal rovnaký priebeh. Domáci skvele bránili a my sme sa nedokázali dostať do vyloženej šance. Vyrovnať sme mohli až v samom závere, keď po centri VVD hlavičkoval Firmino iba do tyče a odrazenú loptu poslal Lallana iba nad bránu a tak sme odišli zo Swansea s prehrou.

Aj napriek prehre nemôžem povedať, že sme hrali zle. Viacero hráčov podalo dobrý výkon , domáci nás však mali prečítaných a naše silné stránky dokonale neutralizovali. Domáci hrali ultra defenzívne a v obrane neurobili jedinú defenzívnu chybu. Naopak stálo pri nich šťastie a z jedinej pološance dali gól. Neostáva nám nič iné ako im k dobrému výkonu pogratulovať. Znova sa potvrdilo, že do zatiahnutej obrany sa nám hra zle. Ani držanie lopty 72% k 28% či  počet nahrávok 754  vs 295, alebo 21 striel ku 3 nemusí znamenať zisk bodov. Taký je futbal... Dnes Swansea ešte k tomu pridala úplne bezchybný defenzívny výkon a tak si odnášajú tri body, ktoré im veľmi pomôžu v boji o záchranu.

Swansea(5-4-1): Fabianski - Fernandez, Mawson, Olsson van der Horn, Naughton - Dyer, Fer, Clucas, Ki - Ayew (manažér Carlos Carvalhal)
Liverpool(4-3-3): Karius - Gomez, Matip, vanDijk, Robertson - Ox, Can, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)

Firmino hráčem ledna

Roberto Firmino již podruhé vyhrál ocenění pro nejlepšího hráče měsíce v barvách Reds. Zasloužil si to zejména 3 brankami v 6 utkáních. Až za ním se umístili v následujícím pořadí Mohamed Salah, Andy Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain a Emre Can.

Firmino zbaven obvinění

Roberto Firmino byl FA pro nedostatek důkazů zprostěn obvinění, že by racisticky urážel Masona Holgatea v zápase s Everton.

Jones profesionálem

Mladík Curtis Jones, který v poslední době udivuje svými výkony v U18, podepsal v den svých sedmnáctých narozenin svůj první profesionální kontrakt s Liverpoolem FC.

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.