pivovar helf

Swansea City - Liverpool FC 1:0 (1:0)

PL RE NOVE

V pondelkovej dohrávke 24. kola anglickej Premier league sme prehrali na ihrisku poslednej Swansea

 

souhrn

Prvý polčas sa niesol v znamení nášho obrovského tlaku. Tlak síce bol, ale veľmi platonický. Za prvý polčas sme si vytvorili prakticky iba jednu šancu, keď po rohovom kope hlavičkoval Virgil vanDijk tesne vedľa žrde Fabianského brány. My sme aj napriek tlaku nedokázali uzemniť gólom domácich, ktorí bránili v jedenástich mužoch 40 metrov od svojej brány. Naopak postupom času sa začali domáci osmeľovať a po rohovom kope v 40.min síce hlavičku vyhral VVD, ale odrazenú loptu nechytateľne k tyči trafil Mawson, 1:0 pre domácich. My sme sa do prehustenej obrany domácich presadzovali iba veľmi ťažko. Chýbal moment prekvapenia a trochu viac drzosti v útočnej fázy. Zábleskom bola kontra Firmina a Salaha, ktorú zakončil volejom nad bránu Mané.

Druhý polčas mal rovnaký priebeh. Domáci skvele bránili a my sme sa nedokázali dostať do vyloženej šance. Vyrovnať sme mohli až v samom závere, keď po centri VVD hlavičkoval Firmino iba do tyče a odrazenú loptu poslal Lallana iba nad bránu a tak sme odišli zo Swansea s prehrou.

Aj napriek prehre nemôžem povedať, že sme hrali zle. Viacero hráčov podalo dobrý výkon , domáci nás však mali prečítaných a naše silné stránky dokonale neutralizovali. Domáci hrali ultra defenzívne a v obrane neurobili jedinú defenzívnu chybu. Naopak stálo pri nich šťastie a z jedinej pološance dali gól. Neostáva nám nič iné ako im k dobrému výkonu pogratulovať. Znova sa potvrdilo, že do zatiahnutej obrany sa nám hra zle. Ani držanie lopty 72% k 28% či  počet nahrávok 754  vs 295, alebo 21 striel ku 3 nemusí znamenať zisk bodov. Taký je futbal... Dnes Swansea ešte k tomu pridala úplne bezchybný defenzívny výkon a tak si odnášajú tri body, ktoré im veľmi pomôžu v boji o záchranu.

 

sestavy

Swansea(5-4-1): Fabianski - Fernandez, Mawson, Olsson van der Horn, Naughton - Dyer, Fer, Clucas, Ki - Ayew (manažér Carlos Carvalhal)
Liverpool(4-3-3): Karius - Gomez, Matip, vanDijk, Robertson - Ox, Can, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)
 

zapasove info

Swansea Liverpool FC
64. ↑ T.Carroll    ↓ Dyer
68. ↑ Lallana   ↓ Ox
79. ↑ Bony  - ↓ Ayew
73. ↑ Ings  ↓ Wijnaldum
↑   - ↓  ↑  ↓ 

Góly: 40.min Mawson - 

Žluté karty: - Robertson, Matip

Červené karty: 

Rozhodčí: Neil Swarbrick

Počet diváků: 20 862

MOTM: 

Plusy zápasu: 

- výborný výkon VVD

- návrat Lallanu, ktorý podal sľubný výkon

Mínusy zápasu: 

- nedokázali sme si poradiť s obranou domácich

- strata troch bodov aj napriek tomu, že ani jeden z hráčov nepodal slabý výkon

statistiky

Snímka obrazovky 2018-01-22 o 23.01.35 

 video

 

 

Bleskové zprávy

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

extra leto

Facebook