Liverpool FC - Manchester City FC 4:3 (1:1)

V 23. kole Premier League sme privítali doteraz neporazený Manchester City FC

DALI SME CITY !!!

Do zápasu sme vstúpili dobre, hlavne v 9.minúte. To si Chamberlain posúval loptu a z poza šestnástky prekvapil Edersona strelou k zadnej žrdi.  Po góle sme s pribúdajúcimi minútami prenechávali hru súperovi. Sterlinga solídne brúsil Robertson aj Anfield. Do konca polčasu sme však čisté konto neudržali. V 40.minúte sa Goméz zabudol a presunul od Saného doprostred ihriska na pozíciu stopéra. Krížny pas si Sané spracoval, bezhlavo letiaceho Goméza poľahky obišiel a následne aj Matipa a strelou vedľa Kariusa vyrovnal. Polčas sa skončil 1:1 pričom pri obidvoch góloch si mohli obaja gólmani spytovať svedomie.

Druhý polčas pokračovali hostia, tam kde ukončili prvý polčas. Boli aktívnejší a v strede ihriska mali prevahu. V 51.minúte po rohovom kope v skrumáži Otamendi hlavičkou /lopta mu spadla niekde na nos/ trafil brvno Kariusovej bránky. V nasledujúcich minútach však hráči v červených dresoch spustili "Heavy metal". V 59. minúte putovala lopta z našej polovice ihriska, Chamberlain poslal prihrávku do šestnástky, kde si Firmino odstavil súpera a prehodil Edersona. O minútu na to Mané najprv obhodil Edersona, avšak lopta skončila na žrdi. O ďalšiu minútu, však z hranice šestnástky vymietol pravý horný roh Edersonovej brány. Keď si v 68.minúte Salah "ťukol" s Edersonom a zachytil jeho výkop - bolo 4:1. Niekoľko ďalších minút sme umnou hrou držali City na dištanc od našej brány, avšak mnohých fanúšikov určite začala zhrýzať otázka, či udržíme víťazstvo do záverečného hvizdu. To už na ihrisku nebol premotivovaný Sterling, ktorého nahradil Silva. A bol to práve Silva, ktorý v 84.minúte znížil na 4:2. Hráčom The Reds začalo vedomie možnej straty vedenia spútavať nohy, čo sa prejavilo v prvej minúte nastaveného času. Aguero našiel uprostred našej obrany Gundogana, ktorý si chladnokrvne sklepol loptu hruďou a znížil na 4:3. V poslednej minúte De Bruyne kopal priamy kop. Aguero ho z ofsajdovej pozície poslal do bočnej siete. O chvíľu na to Marriner ukončil tento infarktový záver zápasu.

Liverpool FC (4-2-3-1): Karius - Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Wijnaldum, Can - Mané, Salah, Chamberlain - Firmino (manažer Jürgen Klopp)

Man. City FC (4-3-3) : Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Delph - De Bruyne, Fernandinho, Gundogan - Sterling, Aguero, Sané (manžér Pep Guardiola)