Arsenal FC - Liverpool FC 3:3 (0:1)

Liverpool dnes vďaka totálnemu skratu v úvode druhého polčasu iba remizoval s Arsenalom 3:3.

Do ostro sledovaného zápasu s kanoniermi poslal manažér Reds Jurgen Klopp vcelku očakávanú zostavu. Po piatich dňoch, ktoré delili posledný zápas v Bournemouthe od toho dnešného večerného v Londýne, sa do základnej zostavy vrátili Mané s Canom, na lavičke tentoraz skončili v posledných týždňoch nevýrazný Wijnaldum, a podľa mňa celkom správne aj Alex Oxlade Chamberlain. Nie však na základe zlého výkonu v zápase s Cherries, naopak v tom podal výborný výkon... Dôvodom je to, že sa vrátil do starého známeho prostredia kde futbalovo aj osobnostne rástol, čo by mu mohlo na ihrisku aj pod vplyvom prípadného nežičlivého prostredia a prílišného chcenia zväzovať nohy. Všetci sme ale po zverejnení základnej jedenástky hlavne dúfali, že "Fab Four" opäť raz predvedie šou, o ktorej sa bude domácim Gunners ešte dlho snívať.

Úvodné minúty zápasu sa niesli v znamení vzájomného sa oťukávania. Neprešlo snáď ešte ani desať minút, keď sa na trávnik posadil krívajúci kapitán LFC Henderson. Zadný stehenný sval na pravej nohe mu nedovolil pokračovať v hre, na ihrisku ho nahradil a kapitánsku pásku prevzal James Milner. Na miesto defenzívneho štítu v strede poľa sa presunul Emre Can. Príchod Milnera Liverpoolu vôbec neuškodil a od týchto chvíľ vlastne až do strelenia prvého gólu absolútne ovládli dianie na ihrisku. Gólmi mohli skončiť po niekoľkých munútach už dve hlavičky Firmina, prvú vyrazil na roh Čech, druhá iba tesne minula pravú žrď. V 26. minúte bol Liverpool za svoju snahu už ale odmenený úvodným gólom zápasu. K lopte sa dostal zo svojej pravej strany Momo Salah, potiahol ju do šestnástky kde sa pokúsil násjť nabiehajúceho Maného, loptu však zachytil tečom obranca kanonierov Koscielny, a pribiehajúci Coutinho ju už iba krásne nadvihol, Petr Čech nech je aký dlhý, nemal na ňu nárok - 0:1. Po inkasovanom góle sa dala očakávať zvýšená snaha domácich o vyrovnanie. Do žiadne veľkej šance sa však Arsenal nedostával... V závere prvého polčasu to mohol byť opäť LFC, ktorý zvýši svoje vedenie. Najskôr sa ocitol Salah rovno zoči-voči Čechovi, ktorého neprestrelil, dorážajúci Mané ekvilibristicky pálil tesne nad bránku. O pár sekúnd po ďalšej z mnohých strát domácich sa dostal k lopte Mané, prihral Salahovi, ten však loptu na hranici šestnástky netrafil. Liverpool tak šiel do šatne iba s náskokom jedného gólu, nik by však nemohol namietať pokiaľ by vyhrával po polčase tri alebo štyri nula.

Druhé dejstvo začalo obdobne ako končilo prvé. Salah opäť ukazoval rýchle nohy, presadil sa však až na druhý pokus. Aj s prispením domáceho obrancu Mustafiho, ktorý loptu mierne tečoval, dal svojou ľavačkou už 14. gól tejto ligovej sezóny. Liverpool vyhrával v 52. minúte 2:0 a zdalo sa, že kráča za víťazstvom... U hostí však nastal razom totálny skrat. Všetko spôsobil v 53. minúte vypustený súboj o centrovanú loptu zo strany Joe Gomeza, ktorého poľahky predskočil nabiehajúci Sanchez a hlavou znížil na 1:2. O tri minúty už bolo vyrovnané. Spoza šestnástky vystrelil Xhaka, lopta vo vzduchu zaplávala, Mignolet ju síce trafil, ale tak, že si ju zrazil do siete - 2:2. Aby toho nebolo málo, Liverpool inkasoval aj do tretice... O tretí gól sa v 58. minúte postaral Nemec Ozil. 388 sekúnd trvalo Arsenalu a totálne otočil priebeh celého stretnutia. Hráči v oranžových dresoch nechápali čo sa deje, Klopp krútil hlavou a neveril vlastným očiam. Do otrasenej defenzívy Reds sa núkali ďalšie kúsky. Hráči LFC sa našťastie po pár minútach zo všetkého otriasli, a snažili sa vyrovnať. V 71. minúte po strele zo stredu šestnástky sa to podarilo Firminovi - 3:3. O tohto momentu bolo jasné, že kto dá štvrtý gól vyhrá. Ten však už do konca zápasu nepadol, a tak sa oba tímy rozišli nakoniec s tým, že si body podelili.

Nebolo to po prvýkrát čo Liverpool prišiel opäť o body a víťazstvo v zápase, v ktorom z jeho drvivej časti dominoval. BLACK OUT medzi 53. a 58. minútou ho pripravil o tri body so súperom, s ktorým bude pravdepodobne až do konca ligového ročníka 2017/18 bojovať o miestenku v TOP4. Ak by mi niekto osobne pred zápasom povedal, že LFC na Emirates Stadium dnes večer remizuje, asi by som bod bral... Po takomto priebehu a hlavne po tom, čo sme mali možnosť vidieť, je pre Liverpool zisk bodu ale málo. A môžem tak skonštatovať aj po tom, že LFC v zápase prehrával 2:3, a bol v týchto chvíľach zrelý aj na ďalšie inkasované góly.

Arsenal (4-2-3-1): Čech - Bellerín, Koscielny, Monreal, Maitland-Niles - Wilshere, Xhaka - Iwobi, Ozil, Sanchez - Lacazette (manažér Arséne Wenger)
Liverpool (4-3-3): Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Can, Henderson, Coutinho - Salah, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června.

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.