AFC Bournemouth - Liverpool FC 0:4 (0:3)

V 18. PL sme cestovali do Bournemouthu,...  kde sme pred rokom stratili víťazný zápas

Zápas sa začal svižne aj na trávniku aj v hľadisku. Hneď v úvode o sebe nechali vedieť fanúšikovia v hľadisku, ktorí dokázali vstúpiť aj do frenetického povzbudzovania domácich. Hráči The Reds od úvodu zápasu hrali koncentrovane a snažili sa ovládnuť zápas. Už v 10. minúte pohrozil Coutinho, keď z nariadeného priameho kopu orazítkoval žrď domácej bránky. Domáci hráči nevedno či pod vplyvom minuloročného zvratu v zápase, alebo vývojom zápasu na Old Trafford, kde domácim riadne zatápali, nezaparkovali autobus ale snažili sa hrať otvorenú hru. V 20. minúte dostal pri prebratí lopty Coutinho dosť času a priestoru, vbehol do šestnástky a otvoril skóre zápasu. O šesť minút neskôr sme zahrávali rohový kop. Zrazený center smerujúci za základnú čiaru vrátil Firmino pred bránku, kam si skočil rybičku Lovren a zapísal sa netradične do listiny strelcov. Parkovať autobus bolo neskoro. Domáci spálili najväčšiu príležitosť prvého polčasu v 39. minúte keď sa Defoe vyhol ofsajdu a ideálnou prihrávkou sa ocitol zoči voči Mignoletovi. Trafil iba žrď. Hráči The Reds pokračovali v nastúpenom tempe a v 44. minúte sa Salah skvele uvoľnil v šestnástke a zvýšil na 0:3.

Druhý polčas začali domáci s Fraresom na ihrisku. Pred rokom sa tento striedajúci hráč stal MOTM. Liverpool však pokračoval v nasadenom tempe. Najprv v 60. minúte  Chamberlain trafil žrď, aby o 6 minút neskôr neúnavný Firmino korunoval svoj výkon gólom. Do konca zápasu hosťujúci hráči nepustili domácich do šance a zápas zaslúžene vyhrali.

Bournemouth(4-4-1-1): Begovic – Smith, Francis, Aké, Daniels – Ibe, Cook, Surman, Pugh – King - Defoe  (manažér Eddie Howe)

Liverpool(4-3-3): Mignolet – Gomez, Klavan, Lovren, Robertson –  Chamberlain, Henderson, Wijnaldum  – Salah, Firmino, Coutinho (manažér Jürgen Klopp)

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června.

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.