pivovar helf

Liverpool FC - Spartak Moskva 7:0 (3:0)

 

CHL review

V poslednom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov sme rozdrvili moskovský Spartak a zaslúžene postúpili do play-off .

 

souhrn

Dôležitý zápas o postup sme začali výborne a už v 4.min z penalty po faule na Salaha otvoril skóre  Coutinho. Hra v poli bola viac menej vyrovnaná avšak naši hráči trestali každé zaváhanie hostí. Už v 15.min po krásnej akcii zvyšoval znova Coutinho na 2:0 a v 19.min ďalšiu chybu hostí potrestal Firmino na 3:0. Úvodná 20 minútovka knokautovala Spartak a my sme mohli pridať ďalšie góly avšak Mané, Salah či Coutoinho svoje šance nepremenili. Jediným tieňom prvého polčasu bolo zranenie a nútené striedanie Alberta Morena.

Druhý polčas sa v znamení jasnej dominancie LFC. Hneď v úvode sa po centri Milnera nádherne z voleja trafil Mané 4:0 a o tri minúty neskôr Coutinho tečovanou strelou spoza šestnástky "zarezal" hostí 5:0. Klopp potom stiahol Lovrena a neskôr aj Firmina a dal šancu Alexandrovi-Arnoldovi a Sturridgovi. Posledne menovaný sa ihneď odvďačil keď krásne našiel v malom vápne Maného a ten akrobaticky zvýšil na 6:0. O pár minút neskôr mohol zvýšiť dva krát skóre samotný Sturridge, ale najskôr bol faulovaný na penaltu faulovaný brankárom a o chvíľu neskôr veľmi prudký center TAA do siete neusmernil. Naopak Salah v 85.min pozametal s obranou súpera a netradične pravačkou zavesil na 7:0. 

Súpera sme prevalcovali a úplne zaslúžene tak postupujeme bez prehry z prvého miesta v tabuľke. Pred zápasom som sa zaradil k veľkým pesimistom a tipoval som výhru iba 4:0. Som rád, že ma naši hráči z tohto pesimizmu vyliečili :)

sestavy

Liverpool FC (4-3-3): Karius - Gomez, Lovren, Klavan, Moreno -  Wijnaldum, E.Can, Coutinho  -  Salah, Firmino, Mané (manažer Jurgen Klopp)

Spartak Moscow(4-2-3-1): Rebrov - Eshchenko, Tasci, Bocchetti, Dzhikiya – Fernando, Glushakov - Zobrin, Adriano, Promes - Ze Luis (manažér Massimo Carrera)

zapasove info

Liverpool FC  Spartak Moscow
45 .↑ Milner   ↓ A.Moreno
51. ↑ Melgarejo   ↓ Ze Luis
60.↑ Alexander-Arnold  - ↓ Lovren
60. ↑ Pašalič   ↓ Dzhikiya
 72.↑ Sturridge  - ↓ Firmino 75. ↑ Samedov   ↓ Promes
Góly:  4. (z 11m), 15. a 50. Coutinho, 47. a 76. Mané, 19. Firmino, 85. Salah
Žlté karty: E.Can - Dzhikiya, Fernando
Červené karty: -
Rozhodca:  Szymon Marciniak (POL)
Počet divákov:  54 100
MOTM: Philippe Coutinho
Plusy zápasu  :
- jasný postup do vyraďovacej fázy z 1.miesta v skupine
- hattrick Coutinha
- skvelé strelecké predstavenie našej ofenzívy
- istý Karius
Mínusy zápasu :
- zranenie Alberta Morena

statistiky

Snímka obrazovky 2017-12-06 o 23.04.28 

 

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

akciaextra

Facebook