pivovar helf

Liverpool FC - Spartak Moskva 7:0 (3:0)

 

CHL review

V poslednom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov sme rozdrvili moskovský Spartak a zaslúžene postúpili do play-off .

 

souhrn

Dôležitý zápas o postup sme začali výborne a už v 4.min z penalty po faule na Salaha otvoril skóre  Coutinho. Hra v poli bola viac menej vyrovnaná avšak naši hráči trestali každé zaváhanie hostí. Už v 15.min po krásnej akcii zvyšoval znova Coutinho na 2:0 a v 19.min ďalšiu chybu hostí potrestal Firmino na 3:0. Úvodná 20 minútovka knokautovala Spartak a my sme mohli pridať ďalšie góly avšak Mané, Salah či Coutoinho svoje šance nepremenili. Jediným tieňom prvého polčasu bolo zranenie a nútené striedanie Alberta Morena.

Druhý polčas sa v znamení jasnej dominancie LFC. Hneď v úvode sa po centri Milnera nádherne z voleja trafil Mané 4:0 a o tri minúty neskôr Coutinho tečovanou strelou spoza šestnástky "zarezal" hostí 5:0. Klopp potom stiahol Lovrena a neskôr aj Firmina a dal šancu Alexandrovi-Arnoldovi a Sturridgovi. Posledne menovaný sa ihneď odvďačil keď krásne našiel v malom vápne Maného a ten akrobaticky zvýšil na 6:0. O pár minút neskôr mohol zvýšiť dva krát skóre samotný Sturridge, ale najskôr bol faulovaný na penaltu faulovaný brankárom a o chvíľu neskôr veľmi prudký center TAA do siete neusmernil. Naopak Salah v 85.min pozametal s obranou súpera a netradične pravačkou zavesil na 7:0. 

Súpera sme prevalcovali a úplne zaslúžene tak postupujeme bez prehry z prvého miesta v tabuľke. Pred zápasom som sa zaradil k veľkým pesimistom a tipoval som výhru iba 4:0. Som rád, že ma naši hráči z tohto pesimizmu vyliečili :)

sestavy

Liverpool FC (4-3-3): Karius - Gomez, Lovren, Klavan, Moreno -  Wijnaldum, E.Can, Coutinho  -  Salah, Firmino, Mané (manažer Jurgen Klopp)

Spartak Moscow(4-2-3-1): Rebrov - Eshchenko, Tasci, Bocchetti, Dzhikiya – Fernando, Glushakov - Zobrin, Adriano, Promes - Ze Luis (manažér Massimo Carrera)

zapasove info

Liverpool FC  Spartak Moscow
45 .↑ Milner   ↓ A.Moreno
51. ↑ Melgarejo   ↓ Ze Luis
60.↑ Alexander-Arnold  - ↓ Lovren
60. ↑ Pašalič   ↓ Dzhikiya
 72.↑ Sturridge  - ↓ Firmino 75. ↑ Samedov   ↓ Promes
Góly:  4. (z 11m), 15. a 50. Coutinho, 47. a 76. Mané, 19. Firmino, 85. Salah
Žlté karty: E.Can - Dzhikiya, Fernando
Červené karty: -
Rozhodca:  Szymon Marciniak (POL)
Počet divákov:  54 100
MOTM: Philippe Coutinho
Plusy zápasu  :
- jasný postup do vyraďovacej fázy z 1.miesta v skupine
- hattrick Coutinha
- skvelé strelecké predstavenie našej ofenzívy
- istý Karius
Mínusy zápasu :
- zranenie Alberta Morena

statistiky

Snímka obrazovky 2017-12-06 o 23.04.28 

 

Bleskové zprávy

Grabara prodloužil kontrakt

Polský brankář Kamil Grabara podepsal s klubem nový víceletý kontrakt. Hráč U18 a U23 pravidelně trénuje s prvním týmem a v letní přípravě si dokonce odbyl svou premiéru proti Tranmere Rovers.

FA Cup bude svědkem derby

Los 3. kola FA Cup svedl do cesty Liverpoolu FC městského rivala Everton. Nejstarší pohárová soutěž začíná v lednu. Přesné datum (5.1.-8.1.) utkání na Anfieldu bude oznámeno později.  

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Morenovi sa narodil syn

Včera pred zápasom sa narodil Albertovi Morenovi synček, rovnako minulý týždeň aj nášmu lfcanfieldovi druhá dcérka.  Obidvom GRATULUJEME!!!

Lístky stále dostupné

web