Stoke City FC - Liverpool FC 0:3 (0:1)

V 14. kole Premier League sme cestovali do Stoke on Ternd na zápas s hrnčiarmi.

Zápas sa začal podľa očakávania. The Reds mali loptu častejšie na kopačkách, no prevažne v úctivej vzdialenosti od domácej brány, pred ktorou stál zorganizovaný obranný val. Domáci vyčkávali na na svoju príležitosť a na súperovu polovicu sa s väčším počtom hráčov dostali až v 12. minúte. O 5 minút neskôr si však Gomez nabehol na loptu a z bránkovej čiary ju poslal do velkého vápna. Domáci reklamovali loptu za čiarou, avšak Solanke ju posunul na Maného, ktorý domáceho brankára obhodil a Firmino už iba zblízka kontroloval ako lopta putuje za bránkovú čiaru. V nasledujúcich minútach obe mužstvá predviedli niekoľko nepresností ale domáci, začali postupne ovládať stred ihriska. Paradoxne mohol skórovať Solanke, avšak jeho strelu Lee Grant chytil. Hneď z nasledujúcej akcii však Mignolet fauloval na hranici šestnástky a nebezpečný priamy kop tečovali naši hráči za bránkovú čiaru. Mignolet dostal za faul žltú kartu a v tej chvíli si vydýchol a všetci fanúšikovia tiež. Nasledovali dva rohové kopy, ktoré našťastie neskončili vyrovnávajúcim gólom a tak sme išli do kabín s tesným vedením.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jasným zámerom otočiť zápas. The Reds, hrali zle a postupne úplne stratili stred ihriska. Solanke vpredu sa trápil a v obrane sme loptu iba odkopávali. Gól sme si doslova pýtali. Už 67. minúte však Jurgen stiahol z ihriska Solankeho aj nabudeného a žltou kartou odmeneného Chamberlaina. Prišli Salah a Milner. Hru sa nám podarilo upokojiť. V 77. min. Mané vycvičil svojho protihráča v šestnástke, našiel centrom Salaha, ktorý nekompromisne vsietil. O šesť minút neskôr Pieters v súboji so Salahom nezvládol situáciu a v snahe dať malú domov iba vysunul Salaha. 0:3 !!

Zápas, v ktorom sa opäť núkal tragický scenár, podľa ktorého prídeme o body sme vyhrali rozdielom triedy. Salah za štvrťhodinu na ihrisku vyprázdnil domáci sektor ! A tak sme si v závere zápasu mohli vychutnať zborovú hymnu You never walk alone. Súčasne domáci útočníci predviedli prečo si Mignolet odnáša čisté konto.

Stoke City (3-4-2-1):Grant - Zouma, Shawcross, Martins Indi - Diuf, Fletcher, Allen, Pieters - Shaquiri, Choupo-Moting - Crouch  (manažér Mark Hughes)
Liverpool (4-3-3): Mignolet – Gomez, Matip, Klavan, Moreno – Wijnaldum, Can, Chamberlain - Mané, Solanke, Firmino (manažér Jürgen Klopp)

Góly: Mané 17, Salah 77, 83

Žlté karty: Martins-Indi 65 - Mignolet 39, Can 56, Wijnaldum 63, Chamberlain 66, Mané 74

Firmino hráčem ledna

Roberto Firmino již podruhé vyhrál ocenění pro nejlepšího hráče měsíce v barvách Reds. Zasloužil si to zejména 3 brankami v 6 utkáních. Až za ním se umístili v následujícím pořadí Mohamed Salah, Andy Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain a Emre Can.

Firmino zbaven obvinění

Roberto Firmino byl FA pro nedostatek důkazů zprostěn obvinění, že by racisticky urážel Masona Holgatea v zápase s Everton.

Jones profesionálem

Mladík Curtis Jones, který v poslední době udivuje svými výkony v U18, podepsal v den svých sedmnáctých narozenin svůj první profesionální kontrakt s Liverpoolem FC.

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.