Stoke City FC - Liverpool FC 0:3 (0:1)

V 14. kole Premier League sme cestovali do Stoke on Ternd na zápas s hrnčiarmi.

Zápas sa začal podľa očakávania. The Reds mali loptu častejšie na kopačkách, no prevažne v úctivej vzdialenosti od domácej brány, pred ktorou stál zorganizovaný obranný val. Domáci vyčkávali na na svoju príležitosť a na súperovu polovicu sa s väčším počtom hráčov dostali až v 12. minúte. O 5 minút neskôr si však Gomez nabehol na loptu a z bránkovej čiary ju poslal do velkého vápna. Domáci reklamovali loptu za čiarou, avšak Solanke ju posunul na Maného, ktorý domáceho brankára obhodil a Firmino už iba zblízka kontroloval ako lopta putuje za bránkovú čiaru. V nasledujúcich minútach obe mužstvá predviedli niekoľko nepresností ale domáci, začali postupne ovládať stred ihriska. Paradoxne mohol skórovať Solanke, avšak jeho strelu Lee Grant chytil. Hneď z nasledujúcej akcii však Mignolet fauloval na hranici šestnástky a nebezpečný priamy kop tečovali naši hráči za bránkovú čiaru. Mignolet dostal za faul žltú kartu a v tej chvíli si vydýchol a všetci fanúšikovia tiež. Nasledovali dva rohové kopy, ktoré našťastie neskončili vyrovnávajúcim gólom a tak sme išli do kabín s tesným vedením.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jasným zámerom otočiť zápas. The Reds, hrali zle a postupne úplne stratili stred ihriska. Solanke vpredu sa trápil a v obrane sme loptu iba odkopávali. Gól sme si doslova pýtali. Už 67. minúte však Jurgen stiahol z ihriska Solankeho aj nabudeného a žltou kartou odmeneného Chamberlaina. Prišli Salah a Milner. Hru sa nám podarilo upokojiť. V 77. min. Mané vycvičil svojho protihráča v šestnástke, našiel centrom Salaha, ktorý nekompromisne vsietil. O šesť minút neskôr Pieters v súboji so Salahom nezvládol situáciu a v snahe dať malú domov iba vysunul Salaha. 0:3 !!

Zápas, v ktorom sa opäť núkal tragický scenár, podľa ktorého prídeme o body sme vyhrali rozdielom triedy. Salah za štvrťhodinu na ihrisku vyprázdnil domáci sektor ! A tak sme si v závere zápasu mohli vychutnať zborovú hymnu You never walk alone. Súčasne domáci útočníci predviedli prečo si Mignolet odnáša čisté konto.

Stoke City (3-4-2-1):Grant - Zouma, Shawcross, Martins Indi - Diuf, Fletcher, Allen, Pieters - Shaquiri, Choupo-Moting - Crouch  (manažér Mark Hughes)
Liverpool (4-3-3): Mignolet – Gomez, Matip, Klavan, Moreno – Wijnaldum, Can, Chamberlain - Mané, Solanke, Firmino (manažér Jürgen Klopp)

Góly: Mané 17, Salah 77, 83

Žlté karty: Martins-Indi 65 - Mignolet 39, Can 56, Wijnaldum 63, Chamberlain 66, Mané 74

Grabara prodloužil kontrakt

Polský brankář Kamil Grabara podepsal s klubem nový víceletý kontrakt. Hráč U18 a U23 pravidelně trénuje s prvním týmem a v letní přípravě si dokonce odbyl svou premiéru proti Tranmere Rovers.

FA Cup bude svědkem derby

Los 3. kola FA Cup svedl do cesty Liverpoolu FC městského rivala Everton. Nejstarší pohárová soutěž začíná v lednu. Přesné datum (5.1.-8.1.) utkání na Anfieldu bude oznámeno později.

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Morenovi sa narodil syn

Včera pred zápasom sa narodil Albertovi Morenovi synček, rovnako minulý týždeň aj nášmu lfcanfieldovi druhá dcérka.  Obidvom GRATULUJEME!!!