Liverpool FC - Huddersfield Town AFC 3:0 (0:0)

Vďaka zlepšenému výkonu v druhom polčase si Liverpool konečne prípísal na svoje konto všetky tri ligové body.

Po bolestivej prehre vo Wembley s Tottenhamom si najmä fanúšikovia LFC želali v nasledujúcom zápase viacero zmien. Kritika ktorá sa spustila hlavne na defenzívu The Reds bola plne oprávnená, s čím pred zápasom s Huddersfieldom súhlasil aj Jurgen Klopp. To bolo však z jeho strany všetko... Ako sme si už zvykli opäť svoj tím a jednotlivcov podržal, a tak sme sa nedočkali (aspoň v ohlasovanej základnej jedenástke) zmeny na poste stredného obrancu (Lovren), a taktiež nahradení chybujúceho Simona Mignoleta. Zranenie Lovrena počas rozcvičky prinútilo Kloppa predsa len k zmene - k Matipovi sa postavil Klavan. Do zálohy sa vrátil opäť Wijnaldum, a namiesto zraneného Coutinha nastúpil Daniel Sturridge. Aj keď mnoho z nás si vedelo predstaviť v základe mladého a hlavne "hladného" Solankeho.

Nemilé tušenie z následne predvedenej hry, ktoré som mal po zverejnení základnej zostavy Liverpoolu, sa mi na nešťastie vyplnilo. Hráči LFC síce boli, ako sa iste všeobecne očakávalo, na lopte od úvodného hvizdu rozhodcu Kevina Frienda dominantní, to však bolo skutočne všetko. Povinnosť zabodovať konečne naplno im od začiatku zápasu zväzovala nohy, zviazla kombinácia, do prehustenej obrany Huddersfiedlu sa dostávali iba zriedkavo, a k prvej strele na bránku sa dostali až na konci úvodnej tretiny duelu. Vykúpenie z trápenia sa nám ponúkol v závere prvého polčasu odpískaným pokutovým kopom, v tom momente s príznačným priezviskom, rohodca Friend. Osobne som očakával, že sa lopty ujme Salah, nakoľko už pred niekoľkými týždňami sa Klopp vyjadril, že penalty budú jeho doménou. Na ihrisku však bol aj Milner, ktorý kopať pokutové kopy určite nezabudol... Egyptský národný hrdina Mohammed Salah však ponúkanú príležitosť na otvorenie skóre nevyužil, penaltu kopol veľmi zle, a aj preto odchádzali hráči do šatní za bezgólového stavu 0:0.

Sklamaní priaznivci Liverpoolu, z ktorých niektorí neváhali pri odchode hráčov do šatní odprevadiť piskotom, sa v úvode druhého polčasu prejavili tak ako sa patrí. Opäť bolo počuť ich skandovanie a spev, čo určite pomohlo v náraste aktivity a sabavedomia domácich hráčov. Klopp žiadne zmeny v zostave po úvodnej 45-minútovke neurobil, čo nebolo ale žiadnym prekvapením. Liverpoolu pomohlo ale aj kusisko šťastia, nakoľko k úvodnému zásahu Sturridgea, stému v lige, výrazne pomohol hosťujúci hráč, ktorý nakopávanú loptu zrazil rovno do behu Danielovi, ktorý už vedel čo s ňou má urobiť. Reds viedli 1:0 a aj naďalej sa snažili zápas definitívne rozhodnúť vo svoj prospech. Už o osem minút, čítate dobre - po rohovom kope, sa po centri Jamesa Milnera z ľavej strany v šestnástke presadil Bobby Firmino, a hlavou zvýšil skóre na 2:0. Hra LFC mala razom inú tvár ako v nezáživnom prvom polčase aj preto, že Huddersfield už nevenoval všetok svoj čas iba bráneniu, a priestor okolo šestnástky už nebol tak zahustený ako predtým. V 75. minúte sa tešili domáci opäť. V šestnástke dostal dostatok priestoru na strelu Gini Wijnaldum, ktorý strelou pod brno prekvapil bezmocného hosťujúceho gólmana Lossa - 3:0. Priestor dostali opäť aj náhradníci Oxlade Chamberlain a Solanke, ktorí svojim pobytom na trávniku určite nesklamali. Do záverečného hvizdu už k zmene skóre nedošlo, LFC sa tak mohol opäť po dlhom čase tešiť z troch ligových bodov.

Liverpool FC (4-3-3): Mignolet - Gomez, Matip, Klavan, Moreno - Wijnaldum, Henderson, Milner - Firmino, Sturridge, Salah (manažer Jürgen Klopp)

Huddersfield Town AFC (4-2-3-1): Lossl - Smith, Zanka, Schnindler, Lowe - Williams, Hogg - van La Parra, Mooy, Ince - Depoitre (manažér David Wagner)

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Lístky stále dostupné
Mané dostal 3-zápasový trest

Sadio Mané dostal za své vyloučení proti Man City 3-zápasový distanc. Klub se proti rozhodnutí odvolal, ale neúspěl. Senegalec vynechá ligové a pohárové střetnutí s Leicesterem a zápas PL s Burnley.