Tottenham Hotspur - Liverpool FC 4:1 (3:1)

V 9. kole PL The Reds cestovali na Wembley Stadium kde teraz hráva svoje domáce zápasy Tottenham Hotspur

Zápas sme začali skutočne zle. V 4. minúte po autovom vhadzovaní sme nedokázali súpera zastaviť. Lovren vystúpil dopredu v snahe vystaviť Harryho do ofsajdu. Dvaja naši obrancovia zostali vzadu, Kane si loptu spracoval, vybiehajúci Mignolet nemal šancu a do opustenej brány strelil prvý gól. Naši hráči sa snažili prevziať iniciatívu, avšak v 12. minúte prepadli uprostred ihriska. Kane potiahol loptu a nádherne našiel nabiehajúceho Sona - 2:0. Veľmi zlý úvod pokračoval ďalej. Z následného nábehu Son triafa našťastie iba brvno. V 24. minúte Salah po brejkovej akcii znižuje na 2:1. Tento gól nás dostal do hry nielen výsledkovo ale aj dianím na ihrisku. V nastavenom čase prvého polčasu po priamom kope inkasujeme gól do šatne 3:1 !

Druhý polčas sa pre nás skončil veľmi rýchlo. V 56. min. vyrazil Mignolet priamy kop ibo do šestnástky. Vertonghen ju poslal na bránku a odrazenú loptu upratal Kane do našej brány 4:1. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo napriek tomu, že príležitosti boli na oboch stranách. Tottenham nás prevýšil takmer vo všetkom taktiku a lavičku nevynímajúc. V druhom polčase ukázal snahu zabojovať Chamberlain. Jeho centre konečne mali smer, avšak v šestnástke bol iba Salah. Keď ho uvoľnil po zemi, Salahovu strelu zneškodnil pohotový Lloris, rovnako ako Coutinhovu dobre umiestnenú strelu.

sestavyTottenham (3-4-2-1): Lloris –  Alderweireld, Sánchey, Vertonghen –  Trippier, Eriksen, Winks, Aurier - Alli, Son – Kane (manažér Mauricio Pochettino)

Liverpool FC (4-3-3): Mignolet - Gomez, Matip, Lovren, Moreno - Milner, Henderson,Can -Coutinho, Firmino, Salah (manažer Jürgen Klopp)

DEŇ PO ...

Úvod zápasu ako z partesu, Bohužiaľ pre domácich.

Trippier vhadzuje loptu z autu. Krátke priťuknutie Son-Eriksen-Son, ktorý ťukne hlásiacemu sa Trippierovi. V tom okamihu Lovren už odstupuje od svojho hráča, ktorým je Harry Kane. Vzadu však ostáva Gomez a teda ofsajd sa nekoná. Trippier mu posiela ľahký „dloubáček“ na ktorý v nesprávny moment vybieha Mignolet. Kane si stihne pred brankárom posunúť loptu a do opustenej brány dáva gól.  Beží 12. minúta zápasu - Milnerov center chytá Illoris do rukavíc. Ešte na vlastnej polici sa mu ukazuje voľný Kane. Ilori mu vyhodí loptu na ktorú vyštartuje aj Lovren, avšak ju nedoskočí. Na polovici ihriska preberá loptu Kane, pred ktorým je iba Matip a naľvo Milner. Loptu ťahá k bráne, to už Son prebieha okolo Milnera a presnú prihrávku sklepáva povedľa Mignoleta do brány.   2:0 !!

Úvod, na ktorý  Mauricio Pochettino pripravil svoj tím, tak ako už niekoľkorát, keď dokonale prečítal hru Liverpoolu. Do 30. minúty si Kane takmer výhradne vyberal miesto kde stál Lovren. Winks bol obetovaný na sústavné behanie s Coutinhom a Aurier /aj so žuvačkou v ústach/ mal znervózňovať a znepríjemňovať život Salahovi. Na takto „oslabený stred ihriska sa stiahol Alli. Rýchle protiútoky mali obstarať Kane a Son, prípadne ďalší z hráčov, ktorý dobehne.  Za 12 minút nikto nemusel.

Čo urobil Klopp pre úspešný vstup do zápasu?  Postavil do brány späť Mignoleta. Neviem , či je vhodný variant nestavať dobre chytajúceho brankára na CHL, resp. dávať príležitosť rozchytať sa Kariusovi práve v CHL. Inak sme hrali rovnako ako proti United a Mariboru. V priebehu týždňa hráme proti trom mužstvám s rozdielnými štýlmi – ROVNAKO. Hovorí sa, že Lovren nastúpil pod liekmi, lebo má zdravotné problémy. Toto nemôže byť ani výhovorka ani riešenie. Pri prvom góle urobila chybu celá obrana, avšak Lovren nielen nezmyselne odkráčal od útočníka, ale v prvom momente Keď sa Kane hnal za loptou odsabotoval celý súboj. Rozbehol sa neskoro. V okamihu keď Aurier a Vertonghen nestačili Salahovi /Aurierovi asi zabehla žuvačka/ sme dali kontaktný gól. V 31. minúte bol Lovren stiahnutý a nahradil ho Chamberlain. Na ihrisku sme zmenili herné rozostavenie a ocitli sa znovu v hre. V tomto okamihu nerozumiem, prečo sme na ihrisko nevybehli v tejto zostave.  Kane by nehral na Lovrena, Chamberlain by od začiatku hrýzol trávnik, ako to robil hneď po príchode na ihrisko. Do súperovej šestnástky začali lietať dobré centre, no na tie si nabiehal iba Salah. Čakal som, že aj kvôli tomu pošle JK na ihrisko dobre stavaného Solankeho. Prišiel však Sturridge, ktorého som potom na ihrisku nevidel.

Tottenham má skonsolidovaný tím, ktorý hrá dobre. Mauricio Pochettino nás porážal so Southamptonom. Zo strany The Reds sa neurobilo nič neočakávané, čím by sme domácich prekvapili. Naopak hráči vstúpili do zápasu príliš vlažne. Chýbal mi tam človek „kapitán“ , ktorý by zdvihol morálku po inkasovanom góle. Niekto kto by po kontaktnom góle využil tento moment a vyhecoval spoluhráčov aby zo seba vydali maximum. Bezduchý tím predviedol bezduchý výkon, ktorému mohol súper s prehľadom nechať držanie lopty 64%.

Tottenham vyhral úplne zaslúžene.

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Lístky stále dostupné
Mané dostal 3-zápasový trest

Sadio Mané dostal za své vyloučení proti Man City 3-zápasový distanc. Klub se proti rozhodnutí odvolal, ale neúspěl. Senegalec vynechá ligové a pohárové střetnutí s Leicesterem a zápas PL s Burnley.