Maribor NK - Liverpool FC 0:7 (0:4)

CHL review

Liverpool FC konečne strelecky "vybuchol", odniesol si to Maribor.

Pod tlakom zisku povinných troch bodov poslal manažér Reds do zápasu v slovinskom Maribore silnú základnú jedenástku. Iba na troch postoch totiž v porovnaní s víkendovým zápasom s United urobil zmenu. Kapitána Hendersona zastúpil v strede poľa James Milner, na pravej strane obrany vymenil Gomeza Trent Alexander-Arnold, a do bránky sa postavil ako sme si už v zápasoch LM zvykli Loris Karius. Nič iné ako šesť bodov sa totiž od Kloppovcov z nadchádzajúceho dvojzápasu s Mariborom neočakáva(lo)...

To prečo si Liverpool do Mariboru prišiel začal ukazovať hneď od úvodných minút. Výborný pohyb, presing a hra do krídelných priestorov, najmä na rýchlonohého Salaha, robila domácim od začiatku problémy. Úvodný gól na seba teda nenechal dlho čakať, už v 4. minúte na pravom krídle skvele vybojoval loptu spomínaný Momo Salah potiahol ju k šestnástke, kde z pravej strany poslal loptu rovno na nohu Firmina, ktorý už nemal problém z prvej loptu zasunúť do bránky - 1:0 pre LFC. O deväť minút neskôr dostal loptu napravo Milner, ktorý našiel v šestnástke voľného Coutinha a ten opäť z prvej trafil presne k pravej žrdi bezmocného Handanoviča - 2:0. Na hru Liverpoolu bolo radosť pozerať, tretí gól pridal po prihrávke za obranu od Firmina nabiehajúci Salah v minúte 19. Po tomto góle sa konečne prebrali aj domáci a vzhľadom na to, že LFC ubral z plynu, mali loptu omnoho častejšie na svojich kopačkách ako v úvoných dvadsiatich minútach. V 39. minúte pridal po prihrávke od Morena tentoraz zľava gól do prázdnej bránky dobiehajúci Salah, ktorý vzal zásah Firmina rovno z jeho kopačky - 4:0. Liverpool bol tentokrát v priebehu prvého polčasu nielen aktívny ale konečne aj efektívny. Do druhého polčasu sa teda očakávalo, že Klopp bude niektoré svoje hviezdy šestriť a skoro ich vystrieda.

V úvode druhého polčasu sa obraz hry nezmenil, Klopp sa rozhodol po úvodnej 45-minútovke v polčase ešte nestriedať. Na ihrisko sa teda vrátil aj produktívny útočný trojzáprah Salah, Firmino, Coutinho, ktorí si v prvom polčase pripísali na konto spoločne až šesť kanadských bodov. V 54. minúte po štandartnej situácii nacentroval Coutinho z ľavej strany presne na hlavu svojho krajana Firmina a bolo už 5:0! Domáci sa už v tomto okamihu zmierili s tým, že dnes večer sa s LFC rovnať nemôžu, a v ďalších minútach druhého polčasu sa sústredili hlavne na bránenie a prehusťovanie priestorov. Zo strany Kloppa došlo k tomu čo sa všeobecne očakávalo. V posledných dňoch a týždňoch najviac vyťaženého Salaha stiahol z hry, namiesto neho nastúpil Oxlade-Chamberlain. Na rad prišlo aj striedanie Firmina, ktorého v 68. minúte vystriedal Sturridge. Liverpool sa futbalom aj naďalej bavil, a domácim loptu požičiaval skutočne iba sporadicky. Aktívny bol najmä striedajúci Ox, ktorý sa za svoju aktivitu a nezištnú prihrávku od Sturridgea ocitol v 86. minúte zoči voči gólmanovi Mariboru, ktorému nepomohlo ani vybehnutie, a bývalý hráč Arsenalu sa mohol tešiť zo svojho premiérového gólu v červenom drese LFC - 6:0. Domáci boli hodní na uterák, v samom závere (90. min.) sa ešte rozhodol spoza šestnástky vystreliť svojou pravačkou pravý bek Liverpoolu Alexander-Arnold, jeho strela bola rukou stečovaná jedným z blokujúcich hráčov NK, a Handanovič lovil loptu zo svojej siete už v siedmykrát - 7:0. O niekoľko chvíľ pískol rozhodca Kassai do píšťalky naposledy, čo bolo pre domácich dnes večer skutočne vykúpením.

Maribor NK (4-2-3-1): Handanovic - Milec, Rajcevic, Suler, Viler - Kabha, Vrhovec - Kramaric, Ahmedi, Bohar - Tavares (manažer Darko Milanic)

Liverpool FC (4-3-3): Karius - Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno - Can, Wijnaldum, Milner - Salah, Firmino, Coutinho (manažer Jurgen Klopp)

Maribor NK  Liverpool FC
 58.↑ Hotic  ↓ Kramaric
57. ↑ Oxlade-Chamberlain  ↓ Salah
 58.↑ Pihler  - ↓ Ahmedi
68. ↑ Sturridge  ↓ Firmino
 81.↑ Mesanovic  - ↓ Bohar 76. ↑ Solanke  ↓ Wijnaldum
Góly:  4., 54. Firmino, 19., 40. Salah, 13. Coutinho, 86. Oxlade-Chamberlain, 90. Alexander-Arnold
Žluté karty: 45. Milec, 80. Vrhovec, 89. Hotic - LFC bez udelenia žltej karty
Červené karty: -
Rozhodčí: Viktor Kassai (Maďarsko)
Počet diváků: 12.435
MOTM: celý tím, ktorý k tomuto dôležitému zápasu pristúpil s plnou vážnosťou, a hral tak po celý zápas

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Lístky stále dostupné
Mané dostal 3-zápasový trest

Sadio Mané dostal za své vyloučení proti Man City 3-zápasový distanc. Klub se proti rozhodnutí odvolal, ale neúspěl. Senegalec vynechá ligové a pohárové střetnutí s Leicesterem a zápas PL s Burnley.