Maribor NK - Liverpool FC 0:7 (0:4)

CHL review

Liverpool FC konečne strelecky "vybuchol", odniesol si to Maribor.

Pod tlakom zisku povinných troch bodov poslal manažér Reds do zápasu v slovinskom Maribore silnú základnú jedenástku. Iba na troch postoch totiž v porovnaní s víkendovým zápasom s United urobil zmenu. Kapitána Hendersona zastúpil v strede poľa James Milner, na pravej strane obrany vymenil Gomeza Trent Alexander-Arnold, a do bránky sa postavil ako sme si už v zápasoch LM zvykli Loris Karius. Nič iné ako šesť bodov sa totiž od Kloppovcov z nadchádzajúceho dvojzápasu s Mariborom neočakáva(lo)...

To prečo si Liverpool do Mariboru prišiel začal ukazovať hneď od úvodných minút. Výborný pohyb, presing a hra do krídelných priestorov, najmä na rýchlonohého Salaha, robila domácim od začiatku problémy. Úvodný gól na seba teda nenechal dlho čakať, už v 4. minúte na pravom krídle skvele vybojoval loptu spomínaný Momo Salah potiahol ju k šestnástke, kde z pravej strany poslal loptu rovno na nohu Firmina, ktorý už nemal problém z prvej loptu zasunúť do bránky - 1:0 pre LFC. O deväť minút neskôr dostal loptu napravo Milner, ktorý našiel v šestnástke voľného Coutinha a ten opäť z prvej trafil presne k pravej žrdi bezmocného Handanoviča - 2:0. Na hru Liverpoolu bolo radosť pozerať, tretí gól pridal po prihrávke za obranu od Firmina nabiehajúci Salah v minúte 19. Po tomto góle sa konečne prebrali aj domáci a vzhľadom na to, že LFC ubral z plynu, mali loptu omnoho častejšie na svojich kopačkách ako v úvoných dvadsiatich minútach. V 39. minúte pridal po prihrávke od Morena tentoraz zľava gól do prázdnej bránky dobiehajúci Salah, ktorý vzal zásah Firmina rovno z jeho kopačky - 4:0. Liverpool bol tentokrát v priebehu prvého polčasu nielen aktívny ale konečne aj efektívny. Do druhého polčasu sa teda očakávalo, že Klopp bude niektoré svoje hviezdy šestriť a skoro ich vystrieda.

V úvode druhého polčasu sa obraz hry nezmenil, Klopp sa rozhodol po úvodnej 45-minútovke v polčase ešte nestriedať. Na ihrisko sa teda vrátil aj produktívny útočný trojzáprah Salah, Firmino, Coutinho, ktorí si v prvom polčase pripísali na konto spoločne až šesť kanadských bodov. V 54. minúte po štandartnej situácii nacentroval Coutinho z ľavej strany presne na hlavu svojho krajana Firmina a bolo už 5:0! Domáci sa už v tomto okamihu zmierili s tým, že dnes večer sa s LFC rovnať nemôžu, a v ďalších minútach druhého polčasu sa sústredili hlavne na bránenie a prehusťovanie priestorov. Zo strany Kloppa došlo k tomu čo sa všeobecne očakávalo. V posledných dňoch a týždňoch najviac vyťaženého Salaha stiahol z hry, namiesto neho nastúpil Oxlade-Chamberlain. Na rad prišlo aj striedanie Firmina, ktorého v 68. minúte vystriedal Sturridge. Liverpool sa futbalom aj naďalej bavil, a domácim loptu požičiaval skutočne iba sporadicky. Aktívny bol najmä striedajúci Ox, ktorý sa za svoju aktivitu a nezištnú prihrávku od Sturridgea ocitol v 86. minúte zoči voči gólmanovi Mariboru, ktorému nepomohlo ani vybehnutie, a bývalý hráč Arsenalu sa mohol tešiť zo svojho premiérového gólu v červenom drese LFC - 6:0. Domáci boli hodní na uterák, v samom závere (90. min.) sa ešte rozhodol spoza šestnástky vystreliť svojou pravačkou pravý bek Liverpoolu Alexander-Arnold, jeho strela bola rukou stečovaná jedným z blokujúcich hráčov NK, a Handanovič lovil loptu zo svojej siete už v siedmykrát - 7:0. O niekoľko chvíľ pískol rozhodca Kassai do píšťalky naposledy, čo bolo pre domácich dnes večer skutočne vykúpením.

Maribor NK (4-2-3-1): Handanovic - Milec, Rajcevic, Suler, Viler - Kabha, Vrhovec - Kramaric, Ahmedi, Bohar - Tavares (manažer Darko Milanic)

Liverpool FC (4-3-3): Karius - Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno - Can, Wijnaldum, Milner - Salah, Firmino, Coutinho (manažer Jurgen Klopp)

Maribor NK  Liverpool FC
 58.↑ Hotic  ↓ Kramaric
57. ↑ Oxlade-Chamberlain  ↓ Salah
 58.↑ Pihler  - ↓ Ahmedi
68. ↑ Sturridge  ↓ Firmino
 81.↑ Mesanovic  - ↓ Bohar 76. ↑ Solanke  ↓ Wijnaldum
Góly:  4., 54. Firmino, 19., 40. Salah, 13. Coutinho, 86. Oxlade-Chamberlain, 90. Alexander-Arnold
Žluté karty: 45. Milec, 80. Vrhovec, 89. Hotic - LFC bez udelenia žltej karty
Červené karty: -
Rozhodčí: Viktor Kassai (Maďarsko)
Počet diváků: 12.435
MOTM: celý tím, ktorý k tomuto dôležitému zápasu pristúpil s plnou vážnosťou, a hral tak po celý zápas

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.