Newcastle FC - Liverpool FC 1:1 (1:1)

V 7. kole PL sme cestovali do St. James' Parku s cieľom napraviť posledné nepodarené výsledky na tomto štadióne

Do zápasu sme vstúpili aktívne a na našich hráčoch bolo skutočne vidieť, že chcú ukončiť výsledkový nezdar na tomto štadióne. Prvých 25 minút sme boli dominantnejším tímom s niekoľkými príležitosťami avšak Mané, Wijnaldum a rovnako Salah neboli vo finálnej prihrávke presní respektíve nezvolili správny  variant. Po rohovom kope sme nastrelili žrď a následného závaru sme už nič nevyťažili. V 30. min. prišla typická „Coutinhovka“ a bolo 0:1. Z vedenia sme sa však dlho netešili. V 36. min. krásne našiel Jonjo na hranici ofsajdu nabiehajúceho Joselu, ktorého síce Matip skrižoval, avšak loptu nakopol iba na útočníkovu nohu od ktorej sa lopta odrazila do našej brány – 1:1. Napriek tomu, že sme boli v prvom polčase lepším tímom do kabín sme odchádzali za nerozhodného stavu.

Druhý polčas sme, začali vlažnejšie ale postupne sme opäť získali aktivitu na svoju stranu. Takmer celý druhý polčas sme síce mali prevahu, ale chýbal nám väčší tlak a dôraz. Ak k tomu prirátame slabé zakončenie môžeme byť radi, že v závere zápasu domáci neskórovali v poslednej päťminútovke keď kopali svoj prvý roh a pred tým priamy kop. Podľa mňa sme o body prišli v útočnej fáze. Príležitosti ako napríklad v 50. minúte , keď  sa po zlom odkope ocitol Sturridge sám pred brankárom a následne Salah netrafil bránku – sa jednoducho premieňať musia. Inak sa budeme pozerať na futbal, kde síce kontrolujeme hru uprostred ihriska, avšak po konečnom hvizde sme z výsledku rozladení.

sestavyNewcastle FC (4-2-3-1): Elliot - Yedlin, Lascelles,Clark, Manquilo - Shelvey, Merino - Ritchie,  Pérez, Atsu - Joselu (manažer Rafael Benítez)

Liverpool FC (4-3-3): Mignolet - Gomez, Matip, Lovren, Moreno - Wijnaldum, Henderson, Coutinho - Salah, Sturridge, Mané (manažer Jürgen Klopp)

Grabara prodloužil kontrakt

Polský brankář Kamil Grabara podepsal s klubem nový víceletý kontrakt. Hráč U18 a U23 pravidelně trénuje s prvním týmem a v letní přípravě si dokonce odbyl svou premiéru proti Tranmere Rovers.

FA Cup bude svědkem derby

Los 3. kola FA Cup svedl do cesty Liverpoolu FC městského rivala Everton. Nejstarší pohárová soutěž začíná v lednu. Přesné datum (5.1.-8.1.) utkání na Anfieldu bude oznámeno později.

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Morenovi sa narodil syn

Včera pred zápasom sa narodil Albertovi Morenovi synček, rovnako minulý týždeň aj nášmu lfcanfieldovi druhá dcérka.  Obidvom GRATULUJEME!!!