Liverpool FC - Manchester City FC 4:3 (1:1)

V 23. kole Premier League sme privítali doteraz neporazený Manchester City FC

DALI SME CITY !!!

Do zápasu sme vstúpili dobre, hlavne v 9.minúte. To si Chamberlain posúval loptu a z poza šestnástky prekvapil Edersona strelou k zadnej žrdi.  Po góle sme s pribúdajúcimi minútami prenechávali hru súperovi. Sterlinga solídne brúsil Robertson aj Anfield. Do konca polčasu sme však čisté konto neudržali. V 40.minúte sa Goméz zabudol a presunul od Saného doprostred ihriska na pozíciu stopéra. Krížny pas si Sané spracoval, bezhlavo letiaceho Goméza poľahky obišiel a následne aj Matipa a strelou vedľa Kariusa vyrovnal. Polčas sa skončil 1:1 pričom pri obidvoch góloch si mohli obaja gólmani spytovať svedomie.

Druhý polčas pokračovali hostia, tam kde ukončili prvý polčas. Boli aktívnejší a v strede ihriska mali prevahu. V 51.minúte po rohovom kope v skrumáži Otamendi hlavičkou /lopta mu spadla niekde na nos/ trafil brvno Kariusovej bránky. V nasledujúcich minútach však hráči v červených dresoch spustili "Heavy metal". V 59. minúte putovala lopta z našej polovice ihriska, Chamberlain poslal prihrávku do šestnástky, kde si Firmino odstavil súpera a prehodil Edersona. O minútu na to Mané najprv obhodil Edersona, avšak lopta skončila na žrdi. O ďalšiu minútu, však z hranice šestnástky vymietol pravý horný roh Edersonovej brány. Keď si v 68.minúte Salah "ťukol" s Edersonom a zachytil jeho výkop - bolo 4:1. Niekoľko ďalších minút sme umnou hrou držali City na dištanc od našej brány, avšak mnohých fanúšikov určite začala zhrýzať otázka, či udržíme víťazstvo do záverečného hvizdu. To už na ihrisku nebol premotivovaný Sterling, ktorého nahradil Silva. A bol to práve Silva, ktorý v 84.minúte znížil na 4:2. Hráčom The Reds začalo vedomie možnej straty vedenia spútavať nohy, čo sa prejavilo v prvej minúte nastaveného času. Aguero našiel uprostred našej obrany Gundogana, ktorý si chladnokrvne sklepol loptu hruďou a znížil na 4:3. V poslednej minúte De Bruyne kopal priamy kop. Aguero ho z ofsajdovej pozície poslal do bočnej siete. O chvíľu na to Marriner ukončil tento infarktový záver zápasu.

Liverpool FC (4-2-3-1): Karius - Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Wijnaldum, Can - Mané, Salah, Chamberlain - Firmino (manažer Jürgen Klopp)

Man. City FC (4-3-3) : Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Delph - De Bruyne, Fernandinho, Gundogan - Sterling, Aguero, Sané (manžér Pep Guardiola)

↑
Góly: Chamberlain 9, Firmino 59, Mané 61, Salah 68 -  Sané 40, Silva 84, Gundogan 90+1
Žlté karty:  Firmino 60 - Otamendi 65, Sterling 69, Fernandinho 72
Rozhodca: Andre Marriner
Počet divákov: 53.285
MOTM: LFC tím / skutočne si neviem vybrať Chamberlain, Firmino, Robertson, ...../

V 22. kole Premier League sme hrali Novoročný zápas na ihrisku Burnley FC

Prvý polčas sa hral v daždivom počasí podľa predpokladov. Domáci vychádzali z dobre sformovanej obrannej hry. Dopredu rozohrávali často nakopávané lopty, pričom priame kopy z vlastnej polovice realizoval brankár Pope. V úvode zápasu sa dostal do šance Barnes avšak tesne minul bránu, rovnako ako v 38.minúte Arfield zo šestnásky. Jürgen Klopp urobil v zostave vzhľadom na vrcholiace tempo zápasov Premier League viacero zmien. Okrem iných vynechal zo základnej zostavy oboch brazilcov a Salaha. V prvom polčase pomerne dobre zvládli hru, ktorú Burnley hrali, ovládli stred poľa a nebyť nepresností pri zakončovaní mohli ísť do vedenia. Mrzia najmä dve nezvládnuté rýchle kontry. Pri tej druhej Lallana pekne posielal v šestnádke loptu na rozbehnutého Maného, ale loptu prevzal Solanke a z naledujúcej kombinácie gól nepadol.

Aj v druhý polčas začali lepšie a aktívnejšie hráči The Reds. V 61.minúte sa zrazený center Alexandra-Arnolda dostal v šetnástke k Manému, ktorý strelou pod brvno nedal brankárovi šancu. V nasledujúcich minútach Liverpool naďalej diktoval tempo hry. V 72.minúte prišiel na ihrisko Firmino namiesto Maného. V 75.minúte ukázal Alexander-Arnold že okrem dobrých centrov vie aj výborne vystreliť. Jeho strele z 25m chýbalo málo a Pope bravúrne vyrazil na roh. Súpera sme do 80.minúty udržali vo vlastnej šestnástke sériou štyroch rohových kopov. V posledných 10 minútach riadneho hracieho času sa napokon dostali zvýšenou aktivitou k prílržitostiam aj domáci hráči. V 87.minúte Vokes predstihol Klavana a center posunul na zadnú žrď kde nabehol Gudmundsson a vyrovnal. Vyzeralo to, že opäť stratíme body gólom v závere stretnutia. V nastavenom čase kopal priamy kop Chamberlain. Na jeho center nabehol Lovren, ktorý poslal loptu hlavou na zadnú žrď kam naskočil Klavan a Doklepol loptu do bránky. Víťazný gól po akcii stopérskej dvojice, ktorá tak okrem množstva hlavičkových súbojov na vlastnej polovici bravúrne zvládla posledný vzdušný súboj, tentokrát v súperovej šestnástke.

Burnley FC (4-4-1-1): Pope - Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Arfield, Cork, Defour, Gudmundsson – Hendrick - Barnes (manažer Sean Dyche)

Liverpool FC (4-2-3-1): Mignolet - Alexander-Arnold, Lovren, Klavan, Gomez - Can, Wijnaldum - Mané, Lallana, Chamberlain - Solanke (manažer Jürgen Klopp)

Liverpool FC - Leicester City 2:1 (0:1)

V 21. kole Premier League sme v poslednom tohtoročnom zápase privítali na Anfielde  Leicester City

Zápas sa ešte ani poriadne nezačal, a hostia potrestali našu chybu v rozohrávke a vsietili úvodný gól stretnutia. V nasledujúcich minútach sme si vypracovali niekoľko príležitostí, avšak vždy chýbala alebo presnosť alebo presnejšia prihrávka. Zakončenie Salaha volalo po góle, avšak bolo veľmi nepresné. Keď sme aj rozvlnili sieť, bolo to z ofsajdu, v ktorom bol Mané jednoznačne. Tak do kabín odchádzali hráči The Reds s jednogólovým mankom.

V druhom polčase hráči The Reds pokračovali v snahe dať gól a po siedmich minútach dostal salah loptu do šestnástky, kde sa skvele uvoľnil a vyrovnal. Po góle v snahe rýchlo odniesť loptu do stredu ihriska bojovali o loptu Maguire a Can. Obaja boli potrestaní žltou kartou. nebol to prvý a jediný nešportový prejav líšok. Po rozhodcovskej lopte súperovi vrátili loptu tak, že ju kopli do autu v rohu ihriska a pri samotnom aute aktívne napádali. Schmeichel rovnako bránil rýchlemu rozohraniu rohového kopu, tým že dlho držal loptu. Liverpool pokračoval v snahe vsietiť gól.  Salahova snaho obhodiť Schmeichela skončila nad brvnom. Sadio Mané dosiahol druhý gól z ofsajdu. Z ihriska odišili Mahrez a Vardy, nahradili ich Okazaki a Slimani.  No v 76. minúte dostal Salah loptu pred šestnástkou, otočil sa okolo bezmocného Maguireho, vbehol do šestnástky a strelou na prvú tyč vsietil víťazný gól. Do konca zápasu líšky niekoľkokrát pohrizili predovšetkým dlhými vhadzovaniami, ktoré už tradične obstaral Fuchs. Našťastie sme tých pár minút, keď sme sa dostali pod tlak prežili bez obdržaného gólu a tak môžem opäť napísať :

DALI SME LEICESTER !!!

Liverpool FC (4-3-3): Karius - Gomez, Matip, Lovren, Robertson - Milner, Can, Coutinho - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Leicester FC (4-4-1-1):  Schmeichel - Amartey, Morgan, Maguire, Fuchs - Gray, Ndidi, Ibora, Albrighton - Mahrez -Vardy  (manažér Claude Puel)

- otočili sme nepriaznivý výsledok
- cca 10 minút v závere sme opäť "šliapali vodu"

•

Liverpool FC - Swansea City AFC 5:0 (1:0)

Liverpool privítal v 20. kole Premier League posledný tím tabuľky Swansea City AFC

Relatívne skoro otvorili skóre domáci hráči. Už v 6 minúte po tom ako Ayew simuloval faul uprostred ihriska poslal Salah prihrávku na Coutinha, ktorý krásnou strelou dáva na 1:0.  Gól domácich ukľudnil. Začali hrať profesorský ľahkovážny futbal a tak sa nielen k lopte ale aj k zakončeniu čoraz častejšie dostávali hostia. Záverečných 15 minút prvého polčasu nedávali tušiť nič dobrého. A keď v nastavenom čase Firmino z dobrej pozície tesne minul, mnohým fanúšikom prebehli spomienky na predchádzajúce zápasy a vynárali sa obavy, či náms táto nepremenená šanca nebude mrzieť.

Začiatok druhého polčasu hostia hrali stále zatiahnutí vzadu a čakali na svoju príležitosť. V 52. minúte kopal priamy kop Coutinho. Jeho lopta mala nielen oči ale aj doručenku do vlastných rúk - v tomto prípade môžeme napísať do vlastných nôh. Jej adresátom bol Firmino, ktorý si skvelo nabehol a Fabianskemu nedal šancu. V 57. minúte rozohrával priamy kop opäť Coutinho a Salah si pekne nabehol do voľného priestoru, avšak tesne minul bránku. V 65. minúte Dvojica Robertson - Coutinho udržala loptu pri rohovej vlajočke, ťukli si do voľného priestoru a Robertson mohol centrovať pred bránku. Jeho center obrana odvrátila na hranicu šetnástky kam si nabehol Alexander-Arnold. Loptu prevzal, posunul si ju na stred pokutového územia a odtial nekompromisne prepálil Fabianskeho v bráne. Už o minútu neskôr hostia pri rozohrávke chybovali, lopty sa zmocnil Salah, vnikol do pokutového územia a napriek tomu, že mohol zakončovať, milimetrovou prihrávkou medzi dvomi obrancami našiel voľného Firmina, ktorý loptu poslal do opustenej bránky. Gólostroj domácich ukončil Chamberlain, ktorý po zmetkoch v súperovej šestnástke technickou parádou urobil z Fabianskeho štatistu.

Dosiahli sme povinné víťazstvo s posledným mužstvom tabuľky. Jednoduché konštatovanie, ktoré najmä s prihliadnutím na posledné straty, respektíve na minulú sezónu nebolo v našom prípade vždy pravidlom. To všetko v zápase v ktorom sme mali troch kapitánov. Kapitánsku pásku mal pri úvodnom hvizde Coutinho, potom ju odovzdal striedajúcemu Lallanovi, ktorý ju posunul prichádzajúcemu Milnerovi.

Liverpool(4-3-3): Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, Klavan,  Robertson –  Chamberlain, Can, Wijnaldum  – Salah, Firmino, Coutinho (manažér Jürgen Klopp)

Swansea (4-1-4-1): Fabianski - Naughton, Fernández, Mawson, Olsson – Mesa - Routledge, Carroll, Fer, Ayew  – McBurnie (asistent manažér Leon Britton)

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.