Klopp po postupu do semifinále LM

Klopp

Liverpool dokázal využít výhody z prvního zápasu s Manchesterem City, který ovládl 3:0, a druhou výhrou, tentokrát 1:2, v tomto kole postoupil do semifinále.

Gabriel Jesus sice poslal svůj tým do vedení hned ve druhé minutě, ale tým Pepe Guardioly i za pomoci rozhodčích žádný další platný gól nepřidal. První poločas Reds nestíhali a City ve všech ohledech zápas ovládali, ale po první půli se Koppovi svěřenci vzchopili a dokázali zápas otočit.

O výměně pozic Firmina a Salaha o poločase ...

Udělali jsme to už v prvním poločase, o pauze jsme si to jen více vysvětlili. Mo potřeboval trochu víc času, aby se dostal do zápasu, a proto jsme tu změnu udělali v prvním poločase. Problémem nebyl Mo, ale to, že jsme bránili pod velkým tlakem, a tak jsme ho poslali o úroveň výš, aby dělal obraně potíže. Neustále hrát jeden na dva nedává moc smysl, není to moc cool. Ale hoši našli řešení a v prvním poločase jsme tak měli dva nebo tři okamžiky, nejlepší byl v poslední minutě prvního poločasu. Takže pro mě i kluky bylo jednoduché vidět vývoj hry - už jsme v tu dobu byli uprostřed vichřice. Na jednu stranu, 1:0 byl nejhorší možný začátek, na druhou stranu se zodpověděla palčivá otázka: ano, mohou vstřelit gól a nebude to s nimi sranda. O tom jsem ale nepochyboval. Umíte si představit, že Pep nebyl šťastný s neuznaným gólem, ještě jsem to ale neviděl. Nicméně po dvou kolech a dvou zápasech si opravdu myslím, že jsme si další kolo zasloužili. Dali jsme pět gólů Manchesteru City a pouze jeden inkasovali - to je obvykle nemožné. Kluci to dokázali, takže jsem šťastný.

O tom, zda věděl, že Liverpool po gólu Salaha postoupil ...

Ne, protože jsem nad tím nepřemýšlel. Až teď na to mám dost času. Nebylo to o tom, že tyto momenty potřebuji. O poločase jsme si řekli, že když dáme gól, tak to trochu změní atmosféru. To bylo ostatně jasné od začátku, protože to bylo to nejlepší s výsledkem 3:0 v zádech, o tom není pochyb. Viděli jste sestavu City, vzali na sebe veškerý risk a mohlo to fungovat. Na sto procent to mohlo fungovat. Také ale bylo jasné, že pokud nedají dost gólů, tak máme šanci my. Byl bych nervózní, kdyby to bylo 3:0 o poločase, ale i tak bych věděl, že máme šanci vstřelit jeden nebo dva góly. Věděl jsem, že něco musíme po poločase změnit. Museli jsme být více kompaktní, vyhrát více odražených míčů, být vlastně více kompaktní, a díky tomu vyhrát tyto míče, a pak hrát více a lépe s míčem. V druhém poločase to bylo mnohem lepší a stali jsme se tak rovnocenným soupeřem, zvlášť když se City muselo neustále strachovat, že když ztratí míč, může to pro jejich obranu znamenat velké problémy. To pomáhá. Hoši si semifinále zaslouží.

O tom, zda Liverpool může porazit kohokoliv v této soutěži ...

Opravdu si myslím, že City jsou momentálně nejlepší tým na světě. Ale věděl jsem, že je můžeme porazit. To z nás ale nedělá lepší tým, to je fotbal. To je skvělé na této hře, že to je stále možné. Je to pouze obtížné a v semifinále to obtížné bude opět, na sto procent. Teď jsme v semifinále a nejprve bychom si měli užít ten pocit, protože je jasné, že Liverpool v této fázi chvíli nebyl. Stejně tak já sám. Teď jsme tu spolu, takže to je docela skvělý moment a já jsem za to opravdu rád.

O vlivu Sadia Maneho ...

Má skvělou formu. Měl narozeniny, tak si dal ten nejlepší možný dárek s fantastickým výkonem. Je pro nás nesmírně důležitý. Úplně jsem neviděl tu situaci, kdy dostal žlutou kartu, ale jsem si dost jistý, že v ten moment uklouzl. Bylo to nechtěné. Pak, při našem napadání neustále útočícího týmu jako je City, je neuvěřitelné, že se ani nepřiblížil k zisku druhé žluté karty. Mo dal první gól, milujeme ho za to, to je jasný, ale ta tvrdá práce, kterou na křídlech odvedli Bobby a Sadio, pro nás byla nesmírně důležitá. Takový by fotbal měl být. Někdy máte lepší období, někdy horší, Mo byl až včera fit, takže možná nebyl připraven na sto procent, ale někdy svým svalům musíte opět začít důvěřovat. Sadio Mane má momentálně skvělé období, a to samozřejmě hodně pomáhá. Nemůžete jít do semifinále bez toho, aby byli hráči v dobré kondici. Dnes bojovali tak tvrdě, až je to neuvěřitelné. Po opravdu těžkém začátku je to nejlepší možná lekce do života. Vždy chcete, aby věci začaly dobře a pak se to jen zlepšovalo. Pro nás to nezačalo dobře, ale i tak jsme pořád ve hře, a to je velká lekce. Bylo hezké, že jsme to mohli dnes takto prožít.

O satisfakci v reakci týmu na rychlý gól ...

Abych byl upřímný, druhý poločas na Anfieldu se mi líbil víc než dnešní první. Ale neustále jsme dospívali, to je pravda. Hráči si na tuto situaci stále více a více zvykají. Pokud nás někdo v minulosti kritizoval, tak poslední měsíce to je tak, že v dobrý den můžeme porazit kohokoli, v ten špatný můžeme prohrát jen laciným gólem. Samozřejmě jsme na tom pracovali, vše je to pouze o sebedůvěře, o tom být přesvědčen o své práci a podobně. My jsme to zvládli, ale na druhou stranu, je to tak vždy. Ano, pokud je míč poblíž vápna nebo přímo v něm, musí se to ubránit, ale nemělo by se to stávat tak často. To se dá zvládnout pouze tak, že máte míč pod kontrolou a něco se s ním snažíte udělat vy. Pořád jsme ve fázi vývoje, tak to je, ale zároveň jsme už velmi dobrý tým.

O obratu Říma a vyřazení Barcelony ...

Šel jsem nahoru po schodech, když mi to někdo řekl. Opravdu jsem si myslel, že jde o vtip. Ne, že bych nerespektoval Řím, právě naopak. Mají skvělý tým, Edin Džeko, wow. Přišli o Mo Salaha a jsou i tak v semifinále, to je dost velká věc. O tom zápase nemůžu říct nic, před zápasem jsem to ale nečekal, i když jsem věděl, že je to možné. Tato soutěž je celkem specifická. Opravdu si myslím, že normálně by mělo být finále Manchester City proti Barceloně, ale teď jsou oba venku. Pořád zde ale budou dva jiné opravdu kvalitní týmy, plus Řím a my. Uvidíme, co se stane, ale o tom dnes nemusím přemýšlet.

O tom, zda je Liverpool srovnatelný s ostatními evropskými týmy ...

Nemám sebemenší zájem nás srovnávat. Barcelona, Bayern, Real Madrid vyhráli v posledních dvaceti letech vše. My naopak za stejnou dobu nevyhráli skoro nic. Přes noc se z vás nestane vítěz - stává se to zřídka, ale není to běžné, je to souhra náhod a trocha štěstí. My se můžeme pouze vyvíjet. Tato liga je nesmírně silná, stejně tak tento pohár. Neumíte si představit, kolik intenzity je před takovými zápasy možné cítit. Každý mi napsal zprávu - 'Zápas budu sledovat tady, zápas budu sledovat támhle, dám si s přáteli pivo, atd.' Nejradši bych to udělal taky, dal si pivo a sledoval Ligu mistrů. Bohužel to je vždy práce. Je to v pohodě, ale není to o tom, že si to úplně užijete. Je mi jedno, kdo je ještě v soutěži. My jsme tu, zasloužíme si to a já jsem za to rád. Zatím jsme bojovali o každou příležitost, pak ji ale proměnit je velice těžké. Ale to je to, co budeme dělat. Až potkáme ostatní týmy v semifinále, tak také budou mít svoje cíle. Nemyslím si, že jsou bez ambicí.

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června.

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.