Liverpool FC - Chelsea FC 1:1 (0:0)

Na Anfielde v 13. kole PL Liverpool Chelsea opäť nezdolal.

Po tom ako sa skončila posledná tohtoročná reprezentačná pauza sa pre tímy Premier League začalo obdobie, ktoré v mnohých prípadoch rozhoduje u úspechu a neúspechu celej sezóny. Šírka kádra tímov, ktoré hrajú v pohárovej Európe, je povinnosťou. Po pohodlnej výhre posledný víkend v lige doma so Saints 3:0, a remíze LM v španielskej Seville 3:3, sa Klopp rozhodol urobiť v základnej zostave na dnešný šláger s Chelsea hneď niekoľko zmien. Ako pred zápasom vyhlásil nie je možné aby na každý zápas nastupovala rovnaká jedenástka. Ja osobne som však práve do zápasu s Blues výrazné zmeny hlavne v útočnej fáze nečakal... Bolo ich spolu päť. Do bránky sa postavil znovu Mignolet, Lovrena nahradil uzdravený Matip, v strede poľa dostal od začiatku opäť príležitosť Milner, no to čo ma najviac prekvapilo bolo, že iba na lavičke náhradníkov sedela dvojica Mané, Firmino. Namiesto nich nastúpili v základe Sturridge a Oxlade-Chamberlain.

Úvod zápasu, vo svojej podstate viac ako 20 minút, udával tempo Liverpool. Loptu mal na kopačkách omnoho viac, Chelsea však veľmi dobre uzatvárala priestory vo svojej šestnástke, aj preto sa Reds k ničomu čo by stálo za reč nedostali. Naopak to čoho sú hráči Chelsea schopní v smere dopredu ukázali v ich snáď najlepšej päťminútovke, medzi 20-25 minútou, keď sa dostali hneď do asi troch nebezpečných situácií. Mignolet bol naštastie na mieste, a vždy veľmi dobre zasiahol. Reds sa v prvom polčase síce snažili, hostí sa im však prekvapiť nepodarilo, bez žiadnej strely na bránku sa však zápas iba ťažko vyhráva.

Druhý polčas bol na rozdiel od toho prvého predsa len živší, udialo sa v ňom totiž všetko podstatné. Samotný jeho priebeh bol od začiatku až do úvodného gólu vyrovnaný, oba tímy si hľadeli najmä na to, aby neurobili zbytočnú hrubku, po ktorej by inkasovali. Bežala 20 minúta druhého dejstva keď sa v strede poľa zbavil svojho protivníka Philippe Coutinho, zamieril si to smerom k šestnástke, kde loptu síce stratil, tá sa však následne dostala aj s prispením hosťujúceho Bakayoka, ale hlavne nezištným sklzom a priťuknutím Oxa na kopačku najlepšieho strelca aktuálneho priebehu PL Mohameda Salaha, ktorý absolútne pokojne a profesorsky zasunul loptu k bližšej žrdi bezmocného brankára Courtoisa - LFC viedol 1:0. Po úvodnom góle som očakával, že Chelsea prevezme opraty zápasu do svojich rúk. Klopp okamžite po góle stiahol Sturridgea, ktorý svojim výkonom nesklamal, a posilnil stred nasadením Wijnalduma. Blížiacim sa koncom zápasu tlak Chelsea narastal, snažila sa všemocne o vyrovnanie. Prispeli tomu aj tri rozumné a vskutku očakávané striedania. Do hry sa dostala na úkor stiahnutých robotníkov Drinkwatera, Bakayoka a Zappacostu trojica hviezdnych mien, ktorým nie je útočenie cudzie, ba práve naopak - Fabregas, Pedro a Willian. Posledne menovaný nebol na ihrisku snáď ani dve minúty a aj s prispením šťastia v 85. minúte vyrovnal. Jeho pokus o center totiž skončil v sieti bezmocného Mignoleta, ktorý si síce končekmi prstov na loptu siahol, ale vytesniť ju mimo svoju bránku už nedokázal. V samotnom závere sa pokúsil aj jeden aj druhý tím o rozhodujúci gól, ten už však do posledného hvizdu rozhodcu nepadol, a šláger 13. kola tak skončil remízou 1:1.

Liverpoolu sa doma proti Chelsea dlhodobo nedarí, na Anfielde už totiž nevyhral niekoľko rokov. Mrzieť samozrejme môže znovu to, že LFC inkasoval v závere. Samotný priebeh zápasu si však remízu myslím zaslúži. Na to aké bývajú zápasy s Chelsea emotívne vypäté, zaujalo aj to, že sme dnes na Anfielde nevideli v rukách rozhodcu Olivera žiadnu kartu.

Liverpool (4-3-3): Mignolet – Gomez, Matip, Klavan, Moreno – Henderson, Milner, Coutinho - Salah, Sturridge, Oxlade-Chamberlain (manažér Jürgen Klopp)
Chelsea (3-5-1-1): Courtois – Azpillicueta, Christensen, Cahill – Drinkwater, Kante, Bakayoko, Alonso, Zappacosta – Hazard - Morata (manažér Antionio Conte)

Grabara prodloužil kontrakt

Polský brankář Kamil Grabara podepsal s klubem nový víceletý kontrakt. Hráč U18 a U23 pravidelně trénuje s prvním týmem a v letní přípravě si dokonce odbyl svou premiéru proti Tranmere Rovers.

FA Cup bude svědkem derby

Los 3. kola FA Cup svedl do cesty Liverpoolu FC městského rivala Everton. Nejstarší pohárová soutěž začíná v lednu. Přesné datum (5.1.-8.1.) utkání na Anfieldu bude oznámeno později.

Woodburn podepsal nový kontrakt

Ben Woodburn se krátce po dovršení 18. roku upsal Liverpool na několik dalších sezón. Talentovaný ofenzivní univerzál tak završil svůj rok snů, kdy překonal několik milníků a splnil si mnoho svých dětských cílů.

Morenovi sa narodil syn

Včera pred zápasom sa narodil Albertovi Morenovi synček, rovnako minulý týždeň aj nášmu lfcanfieldovi druhá dcérka.  Obidvom GRATULUJEME!!!