pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Kent dohraje sezónu v Bristolu

kent

Jednadvacetiletý křídelník Ryan Kent se do konce sezóny připojí k týmu Bristol City.

Záložník začínal sezónu jako host v německém Freiburgu. Nicméně kvůli nedostatečnému hernímu vytížení se kluby dohodly na ukončení hostování a Kent se nyní odebere pomoci účastníkovi Championship a letošnímu semifinalistovi ligového poháru.

Ryan Kent se nejprve vrátil do Melwoodu, kde spolu s týmem Jürgena Kloppa absolvoval tréninkové jednotky. Už od počátku ale bylo jasné, že nejlepší pro jeho vývoj by bylo opětovné zapůjčení do týmu, kde by pravidelně sbíral herní minuty.

Liverpool FC byl doslova zahlcen nabídkami nápadníků z Championship. Nakonec Jürgen Klopp ukázal prstem na Bristol City. O záložníkovy služby dále usilovalo například Derby, Leeds, Middlesborough, či Barnsley. Mužstvo Garyho Johnsona si v nedávné době vysloužilo mnoho pochval za svou jízdu Ligovým pohárem. V prvním utkání semifinále sice nestačili na aktuálního lídra Premier League, Manchester City, v poměru 2:1, ale v předchozích kolech si poradili Watfordem, Stoke, Crystal Palace a Manchesterem United.

Podstatnou roli hrálo, že Johnson se zavázal dávat Kentovi dostatečnou porci času na hřišti. Smlouva o obchodu má údajně obsahovat pokuty, pokud by křídelník nenastoupil do určitého počtu zápasů.

Kent, který v létě podepsal nový víceletý kontakt s LFC, zazářil v Championship v loňské sezóně, kdy oblékal dres Barnsley. Objevil se v celkem 47 střetnutích a vyhrál v anketě o nejlepšího klubového mladého hráče roku.

Zdroj: Liverpool Echo, Oficiální stránky Bristol City

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator