pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Kent dohraje sezónu v Bristolu

kent

Jednadvacetiletý křídelník Ryan Kent se do konce sezóny připojí k týmu Bristol City.

Záložník začínal sezónu jako host v německém Freiburgu. Nicméně kvůli nedostatečnému hernímu vytížení se kluby dohodly na ukončení hostování a Kent se nyní odebere pomoci účastníkovi Championship a letošnímu semifinalistovi ligového poháru.

Ryan Kent se nejprve vrátil do Melwoodu, kde spolu s týmem Jürgena Kloppa absolvoval tréninkové jednotky. Už od počátku ale bylo jasné, že nejlepší pro jeho vývoj by bylo opětovné zapůjčení do týmu, kde by pravidelně sbíral herní minuty.

Liverpool FC byl doslova zahlcen nabídkami nápadníků z Championship. Nakonec Jürgen Klopp ukázal prstem na Bristol City. O záložníkovy služby dále usilovalo například Derby, Leeds, Middlesborough, či Barnsley. Mužstvo Garyho Johnsona si v nedávné době vysloužilo mnoho pochval za svou jízdu Ligovým pohárem. V prvním utkání semifinále sice nestačili na aktuálního lídra Premier League, Manchester City, v poměru 2:1, ale v předchozích kolech si poradili Watfordem, Stoke, Crystal Palace a Manchesterem United.

Podstatnou roli hrálo, že Johnson se zavázal dávat Kentovi dostatečnou porci času na hřišti. Smlouva o obchodu má údajně obsahovat pokuty, pokud by křídelník nenastoupil do určitého počtu zápasů.

Kent, který v létě podepsal nový víceletý kontakt s LFC, zazářil v Championship v loňské sezóně, kdy oblékal dres Barnsley. Objevil se v celkem 47 střetnutích a vyhrál v anketě o nejlepšího klubového mladého hráče roku.

Zdroj: Liverpool Echo, Oficiální stránky Bristol City

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

extra leto

Facebook