pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Kent dohraje sezónu v Bristolu

kent

Jednadvacetiletý křídelník Ryan Kent se do konce sezóny připojí k týmu Bristol City.

Záložník začínal sezónu jako host v německém Freiburgu. Nicméně kvůli nedostatečnému hernímu vytížení se kluby dohodly na ukončení hostování a Kent se nyní odebere pomoci účastníkovi Championship a letošnímu semifinalistovi ligového poháru.

Ryan Kent se nejprve vrátil do Melwoodu, kde spolu s týmem Jürgena Kloppa absolvoval tréninkové jednotky. Už od počátku ale bylo jasné, že nejlepší pro jeho vývoj by bylo opětovné zapůjčení do týmu, kde by pravidelně sbíral herní minuty.

Liverpool FC byl doslova zahlcen nabídkami nápadníků z Championship. Nakonec Jürgen Klopp ukázal prstem na Bristol City. O záložníkovy služby dále usilovalo například Derby, Leeds, Middlesborough, či Barnsley. Mužstvo Garyho Johnsona si v nedávné době vysloužilo mnoho pochval za svou jízdu Ligovým pohárem. V prvním utkání semifinále sice nestačili na aktuálního lídra Premier League, Manchester City, v poměru 2:1, ale v předchozích kolech si poradili Watfordem, Stoke, Crystal Palace a Manchesterem United.

Podstatnou roli hrálo, že Johnson se zavázal dávat Kentovi dostatečnou porci času na hřišti. Smlouva o obchodu má údajně obsahovat pokuty, pokud by křídelník nenastoupil do určitého počtu zápasů.

Kent, který v létě podepsal nový víceletý kontakt s LFC, zazářil v Championship v loňské sezóně, kdy oblékal dres Barnsley. Objevil se v celkem 47 střetnutích a vyhrál v anketě o nejlepšího klubového mladého hráče roku.

Zdroj: Liverpool Echo, Oficiální stránky Bristol City

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook