pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Kent dohraje sezónu v Bristolu

kent

Jednadvacetiletý křídelník Ryan Kent se do konce sezóny připojí k týmu Bristol City.

Záložník začínal sezónu jako host v německém Freiburgu. Nicméně kvůli nedostatečnému hernímu vytížení se kluby dohodly na ukončení hostování a Kent se nyní odebere pomoci účastníkovi Championship a letošnímu semifinalistovi ligového poháru.

Ryan Kent se nejprve vrátil do Melwoodu, kde spolu s týmem Jürgena Kloppa absolvoval tréninkové jednotky. Už od počátku ale bylo jasné, že nejlepší pro jeho vývoj by bylo opětovné zapůjčení do týmu, kde by pravidelně sbíral herní minuty.

Liverpool FC byl doslova zahlcen nabídkami nápadníků z Championship. Nakonec Jürgen Klopp ukázal prstem na Bristol City. O záložníkovy služby dále usilovalo například Derby, Leeds, Middlesborough, či Barnsley. Mužstvo Garyho Johnsona si v nedávné době vysloužilo mnoho pochval za svou jízdu Ligovým pohárem. V prvním utkání semifinále sice nestačili na aktuálního lídra Premier League, Manchester City, v poměru 2:1, ale v předchozích kolech si poradili Watfordem, Stoke, Crystal Palace a Manchesterem United.

Podstatnou roli hrálo, že Johnson se zavázal dávat Kentovi dostatečnou porci času na hřišti. Smlouva o obchodu má údajně obsahovat pokuty, pokud by křídelník nenastoupil do určitého počtu zápasů.

Kent, který v létě podepsal nový víceletý kontakt s LFC, zazářil v Championship v loňské sezóně, kdy oblékal dres Barnsley. Objevil se v celkem 47 střetnutích a vyhrál v anketě o nejlepšího klubového mladého hráče roku.

Zdroj: Liverpool Echo, Oficiální stránky Bristol City

Bleskové zprávy

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.

Lennon se vrací do USA

Mládežnický útočník Brooks Lennon přestupuje natrvalo v Realu Salt Lake City. Američanovi by v létě vypršela smlouva, a proto LFC nebude požadovat žádné odstupné. Mladík měl již dříve problém získat pracovní povolení na Ostrovech, a proto v USA již dříve hostoval.

archivacia 2018 260x350