pivovar helf

Pravda za slovy Emreho Cana

emre can4

Emre Can se dostal pod palbu kritiky po té, co se ve středu na sociálních sítích objevaly jeho prohlášení o "velkém klubu". Nicméně s odstupem času se zdá, že jeho slova byla špatně interpretována anglickým tiskem.

Can se dostal do titulků novin po rozhovoru poskytnutému německému Suddeutsche Zeitung, kdy například v Liverpool Echu vyšel článek, že by si Emre Can dokázal představit hrát za velký klub. Článek vyvolal okamžitou reakci mezi příznivci klubu, kteří hráče začali označovat za člověka, který si o sobě myslí více, než ve skutečnosti je, a ve velkém klubu už působí.

Nicméně jakmile twitterový účet LFC Transfer Room uveřejnil překlad větší části rozhovoru, ukázalo se, že hráč se o svém současném klubu vyjadřuje mnohem pozitivněji, než jak bylo dříve reportováno. 

"Jürgen Klopp se mě mnohokrát ptal na mou budoucnost, ale zároveň mi řekl, že dokud mě to neovlivňuje, tak je to v pořádku. Mám dostatek sebedůvěry, že si dovolím říct, že jsem dostatečně kvalitní na to, abych hrál v příští sezóně za velký klub."

Nicméně zatímco jmenoval La Ligu, Bundesligu, Serii A, a dokonce i Ligue 1 vedle Premier League jako možné potencionální destinace po vypršení kontraktu, zdůraznil, že rozhodnutí ještě nebylo učiněno. Dále se v rozhovoru pozitivně vyjádřil na adresu svého současného manažera. "Líbí se mi náš styl hry, okamžitý pressing a přímočará hra dopředu. Liverpool FC stále považuji za mou rodinu. Je pro mne důležité, že jsem stále nedílnou součástí týmu, který má šanci vyhrát titul. O tom sní každý fotbalista, protože je to odměna za jeho poctivou práci."

Bylo by předčasné si myslet, že se Can zavázal setrvat v Liverpoolu i nadále, avšak to samé platí i o jeho odchodu. Záložník si neklade malé cíle a je evidentní, že nechává všechny možnosti otevřené před nadcházejícím létem, ale jeho obdiv ke Kloppovi, Anfieldu a současnému působišti mu nelze upřít.

Pod Jürgen Kloppem se tým zlepšuje sezónu od sezóny, a i když pro tenhle ročník je již z boje o titul, příští rok by si o něj rozhodně mohl zahrát. S již přichozím Virgilem van Dijkem, smluveným příchodem Nabyho Keity a pravděpodobným posílením v průběhu dalšího přestupního okna může LFC pomýšlet na ty nejvyšší příčky.

"Během mé první předsezónní přípravy jsem si doopravdy uvědomil, kolik příznívců klub má. Nezáleželo, kam jsme přijeli, vždy tam byly tisíce lidí. Přitom jsem pochopil, jak bohatou historií se klub může pyšnit."

Liverpoolská třiadvacítka neoddiskutovatelně považuje Liverpool FC za velký klub, a ačkoli může na konci sezóny odejít, neexistuje žádný náznak, že se tak skutečně stane.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

kalendare2019

Facebook