pivovar helf

Pravda za slovy Emreho Cana

emre can4

Emre Can se dostal pod palbu kritiky po té, co se ve středu na sociálních sítích objevaly jeho prohlášení o "velkém klubu". Nicméně s odstupem času se zdá, že jeho slova byla špatně interpretována anglickým tiskem.

Can se dostal do titulků novin po rozhovoru poskytnutému německému Suddeutsche Zeitung, kdy například v Liverpool Echu vyšel článek, že by si Emre Can dokázal představit hrát za velký klub. Článek vyvolal okamžitou reakci mezi příznivci klubu, kteří hráče začali označovat za člověka, který si o sobě myslí více, než ve skutečnosti je, a ve velkém klubu už působí.

Nicméně jakmile twitterový účet LFC Transfer Room uveřejnil překlad větší části rozhovoru, ukázalo se, že hráč se o svém současném klubu vyjadřuje mnohem pozitivněji, než jak bylo dříve reportováno. 

"Jürgen Klopp se mě mnohokrát ptal na mou budoucnost, ale zároveň mi řekl, že dokud mě to neovlivňuje, tak je to v pořádku. Mám dostatek sebedůvěry, že si dovolím říct, že jsem dostatečně kvalitní na to, abych hrál v příští sezóně za velký klub."

Nicméně zatímco jmenoval La Ligu, Bundesligu, Serii A, a dokonce i Ligue 1 vedle Premier League jako možné potencionální destinace po vypršení kontraktu, zdůraznil, že rozhodnutí ještě nebylo učiněno. Dále se v rozhovoru pozitivně vyjádřil na adresu svého současného manažera. "Líbí se mi náš styl hry, okamžitý pressing a přímočará hra dopředu. Liverpool FC stále považuji za mou rodinu. Je pro mne důležité, že jsem stále nedílnou součástí týmu, který má šanci vyhrát titul. O tom sní každý fotbalista, protože je to odměna za jeho poctivou práci."

Bylo by předčasné si myslet, že se Can zavázal setrvat v Liverpoolu i nadále, avšak to samé platí i o jeho odchodu. Záložník si neklade malé cíle a je evidentní, že nechává všechny možnosti otevřené před nadcházejícím létem, ale jeho obdiv ke Kloppovi, Anfieldu a současnému působišti mu nelze upřít.

Pod Jürgen Kloppem se tým zlepšuje sezónu od sezóny, a i když pro tenhle ročník je již z boje o titul, příští rok by si o něj rozhodně mohl zahrát. S již přichozím Virgilem van Dijkem, smluveným příchodem Nabyho Keity a pravděpodobným posílením v průběhu dalšího přestupního okna může LFC pomýšlet na ty nejvyšší příčky.

"Během mé první předsezónní přípravy jsem si doopravdy uvědomil, kolik příznívců klub má. Nezáleželo, kam jsme přijeli, vždy tam byly tisíce lidí. Přitom jsem pochopil, jak bohatou historií se klub může pyšnit."

Liverpoolská třiadvacítka neoddiskutovatelně považuje Liverpool FC za velký klub, a ačkoli může na konci sezóny odejít, neexistuje žádný náznak, že se tak skutečně stane.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator