pivovar helf

Budoucnost Taiwa Awoniyeho a Allana

Awoniyi2

Taiwo Awoniyi, který se jen krátce mihl v tréninkovém centru v Melwoodu, nejspíše prožívá v Mouscronu prožívá zásadní měsíce nejen pro jeho budoucnost na Anfieldu.

Nigerijec již potřetí v řadě musel odejít v létě na hostování. Tentokrát se po FSV Frankfurt a NEC Nijmegen stal jeho domoven belgický prvoligový Mouscron. Po úspěšném pobytu v Eredivisie navázal na svou vynikající sezónu i v další zemi Beneluxu. V dosavadním průběhu ročníku stihl nasbírat osm branek a šest asistencí. I díky jeho přispění se tak týmu daří vyhnout se sestupu o soutěž níže.

Díky nemožnosti získat pracovní povolení po jeho přestupu v hodnotě 400 tisíc liber, se stal Awoniyi téměř zapomenutým mezi liverpoolskými fanoušky. Podle nedávného podrobně vysvětlujícího příspěvku Neila Jonese pro Liverpool Echo se ale Reds nevzdali myšlenky, že by nadějný mladík mohl jednou obléci klubový trikot v soutěžním zápase. Podle anglického žurnalisty odejde útočník i v nadcházející sezóně na hostování tentokrát ale do týmu, který si nejspíše zajistí působení v Evropské lize. Jürgenu Kloppovi neuniká ani útočníkův progres díky pravidelnému hlášení Juliana Warda, který má na starosti liverpoolské hráče mimo klub. Naposledy Ward navštívil prohru Mouscornu 5:3 s Anderlechtem minulý měsíc.

Awoniyi má zatím nejvyšší počet odehraných zápasů mezi zapůjčenými liverpoolskými hráči (29). Těsně za ním pak následuje Pedro Chirivella s 27 zářezy za Willem II. Odehraný čas je klíčovým faktorem pro získání pracovního povolení v budoucnu vedle startů za národní tým. V souvislosti s tím Awoniye pokukuje po šanci nastoupit za Super Eagles v jejich nadcházejících přípravných zápasech s Polskem (23. března) a Srbskem (27. března), které by mu mohly dokonce zajistit účast na letošním Mistrovství světa v Rusku.

V přibližně stejné pozici se nachází i další liverpoolská naděje, Brazilec Allan. Nicméně jeho poslední zkušenosti mohou sloužit i jako varování pro další podobné přestupy. I středopolař ještě nezískal pracovní povolení. To mu mělo zaručit jeho loňské hostování v německé Herthě Berlín. Nicméně Allan odehrál jen šestnáct duelů, z nichž jen v osmi nastoupil od začátku. Celkem si na hřišti odkroutil 818 minut. Nyní paběrkuje v kyperském Apollonu Limassol.

Vedení věří, že obě naděje si dokáží v budoucnu zajistit místo v kádru Jürgena Kloppa. Ačkoli se klub snaží vyjít této myšlence maximálně vstříc, vše hraje spíše v její neprospěch.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Firmino hráčem ledna

Roberto Firmino již podruhé vyhrál ocenění pro nejlepšího hráče měsíce v barvách Reds. Zasloužil si to zejména 3 brankami v 6 utkáních. Až za ním se umístili v následujícím pořadí Mohamed Salah, Andy Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain a Emre Can.

Firmino zbaven obvinění

Roberto Firmino byl FA pro nedostatek důkazů zprostěn obvinění, že by racisticky urážel Masona Holgatea v zápase s Everton.

Jones profesionálem

Mladík Curtis Jones, který v poslední době udivuje svými výkony v U18, podepsal v den svých sedmnáctých narozenin svůj první profesionální kontrakt s Liverpoolem FC.

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

liverpoolsky skartator