pivovar helf

Budoucnost Taiwa Awoniyeho a Allana

Awoniyi2

Taiwo Awoniyi, který se jen krátce mihl v tréninkovém centru v Melwoodu, nejspíše prožívá v Mouscronu prožívá zásadní měsíce nejen pro jeho budoucnost na Anfieldu.

Nigerijec již potřetí v řadě musel odejít v létě na hostování. Tentokrát se po FSV Frankfurt a NEC Nijmegen stal jeho domoven belgický prvoligový Mouscron. Po úspěšném pobytu v Eredivisie navázal na svou vynikající sezónu i v další zemi Beneluxu. V dosavadním průběhu ročníku stihl nasbírat osm branek a šest asistencí. I díky jeho přispění se tak týmu daří vyhnout se sestupu o soutěž níže.

Díky nemožnosti získat pracovní povolení po jeho přestupu v hodnotě 400 tisíc liber, se stal Awoniyi téměř zapomenutým mezi liverpoolskými fanoušky. Podle nedávného podrobně vysvětlujícího příspěvku Neila Jonese pro Liverpool Echo se ale Reds nevzdali myšlenky, že by nadějný mladík mohl jednou obléci klubový trikot v soutěžním zápase. Podle anglického žurnalisty odejde útočník i v nadcházející sezóně na hostování tentokrát ale do týmu, který si nejspíše zajistí působení v Evropské lize. Jürgenu Kloppovi neuniká ani útočníkův progres díky pravidelnému hlášení Juliana Warda, který má na starosti liverpoolské hráče mimo klub. Naposledy Ward navštívil prohru Mouscornu 5:3 s Anderlechtem minulý měsíc.

Awoniyi má zatím nejvyšší počet odehraných zápasů mezi zapůjčenými liverpoolskými hráči (29). Těsně za ním pak následuje Pedro Chirivella s 27 zářezy za Willem II. Odehraný čas je klíčovým faktorem pro získání pracovního povolení v budoucnu vedle startů za národní tým. V souvislosti s tím Awoniye pokukuje po šanci nastoupit za Super Eagles v jejich nadcházejících přípravných zápasech s Polskem (23. března) a Srbskem (27. března), které by mu mohly dokonce zajistit účast na letošním Mistrovství světa v Rusku.

V přibližně stejné pozici se nachází i další liverpoolská naděje, Brazilec Allan. Nicméně jeho poslední zkušenosti mohou sloužit i jako varování pro další podobné přestupy. I středopolař ještě nezískal pracovní povolení. To mu mělo zaručit jeho loňské hostování v německé Herthě Berlín. Nicméně Allan odehrál jen šestnáct duelů, z nichž jen v osmi nastoupil od začátku. Celkem si na hřišti odkroutil 818 minut. Nyní paběrkuje v kyperském Apollonu Limassol.

Vedení věří, že obě naděje si dokáží v budoucnu zajistit místo v kádru Jürgena Kloppa. Ačkoli se klub snaží vyjít této myšlence maximálně vstříc, vše hraje spíše v její neprospěch.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook