pivovar helf

Salah pomohl dobré věci

Salah3

Salahův poslední čin nepřišel jako blesk z čistého nebe. Naopak Egypťán je znám svou štědrostí a dobrosrdečností, kdy přijde na jeho domovinu.

Mohamed Salah dál potvrzuje, že patří k nejmilejším hráčům na fotbalových pažitech. Nedávno totiž obdaroval jedno z jeho mladičkých podporovatelů. 

Na internetu se před časem objevilo video s mladíkem Mohamedem Abdelem Karimem, který žije v egyptském Luxoru. Nadšený fotbalista v něm nosí svetr, na jehož zádech je napsáno SALAH 10. Liverpoolský střelec se k nahrávce dostal přes vysilání arabské televize ONsport. Okamžitě kontaktoval moderátorku relace Mai Helmy s žádostí, jestli by bylo možné doručit krajanovi nejnovější verzi liverpoolského dresu s hráčovou jmenovkou a číslem. Dres se nakonec dostal do rukou šťastlivce, který ntočil nové video, v němž s hrdostí nosí svůj nový klenot.

Salahův dar není ale ojedinělým počinem v jeho režii. Starosta Nagrigu, egyptské vesničky, kde dnes egyptský hrdina vyrostl, odhalil štědrost rodáka ve prospěch tamní komunity. Maher Shetta k tomu řekl: "Salah proslavil naši malou vesničku na světové mapě. Zároveň zřídil charitu a postaví školu, která vyjde na miliony. Vedle toho dotuje nemocnici Basionu, která si tak může dovolit místnost s plně funkční ventilací, sanitku a inkubátory."

Po té co Salah s chladnou hlavu proměnil penaltu, která zajistila místenku pro Egypt na Mistrovství světa 2018 v Rusku, přejmenoval guvernér tamní provencie fotbalistovu bývalou školu na "Střední průmyslová škola Mohameda Salaha".

Salahova dobrosrdečnost připomíná dar Lionela Messiho pro pětiletého afgánského kluka, který byl zachycen, jak si z plastové tašky vyrobil argentínký dres se jménem Messiho. Originální podepsaný dres pak nechal samotný fotbalista zaslat do afgánské provincie Ghazni za pomoci organizace UNICEF. 

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

akciaextra

Facebook