pivovar helf

Salah pomohl dobré věci

Salah3

Salahův poslední čin nepřišel jako blesk z čistého nebe. Naopak Egypťán je znám svou štědrostí a dobrosrdečností, kdy přijde na jeho domovinu.

Mohamed Salah dál potvrzuje, že patří k nejmilejším hráčům na fotbalových pažitech. Nedávno totiž obdaroval jedno z jeho mladičkých podporovatelů. 

Na internetu se před časem objevilo video s mladíkem Mohamedem Abdelem Karimem, který žije v egyptském Luxoru. Nadšený fotbalista v něm nosí svetr, na jehož zádech je napsáno SALAH 10. Liverpoolský střelec se k nahrávce dostal přes vysilání arabské televize ONsport. Okamžitě kontaktoval moderátorku relace Mai Helmy s žádostí, jestli by bylo možné doručit krajanovi nejnovější verzi liverpoolského dresu s hráčovou jmenovkou a číslem. Dres se nakonec dostal do rukou šťastlivce, který ntočil nové video, v němž s hrdostí nosí svůj nový klenot.

Salahův dar není ale ojedinělým počinem v jeho režii. Starosta Nagrigu, egyptské vesničky, kde dnes egyptský hrdina vyrostl, odhalil štědrost rodáka ve prospěch tamní komunity. Maher Shetta k tomu řekl: "Salah proslavil naši malou vesničku na světové mapě. Zároveň zřídil charitu a postaví školu, která vyjde na miliony. Vedle toho dotuje nemocnici Basionu, která si tak může dovolit místnost s plně funkční ventilací, sanitku a inkubátory."

Po té co Salah s chladnou hlavu proměnil penaltu, která zajistila místenku pro Egypt na Mistrovství světa 2018 v Rusku, přejmenoval guvernér tamní provencie fotbalistovu bývalou školu na "Střední průmyslová škola Mohameda Salaha".

Salahova dobrosrdečnost připomíná dar Lionela Messiho pro pětiletého afgánského kluka, který byl zachycen, jak si z plastové tašky vyrobil argentínký dres se jménem Messiho. Originální podepsaný dres pak nechal samotný fotbalista zaslat do afgánské provincie Ghazni za pomoci organizace UNICEF. 

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Firmino hráčem ledna

Roberto Firmino již podruhé vyhrál ocenění pro nejlepšího hráče měsíce v barvách Reds. Zasloužil si to zejména 3 brankami v 6 utkáních. Až za ním se umístili v následujícím pořadí Mohamed Salah, Andy Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain a Emre Can.

Firmino zbaven obvinění

Roberto Firmino byl FA pro nedostatek důkazů zprostěn obvinění, že by racisticky urážel Masona Holgatea v zápase s Everton.

Jones profesionálem

Mladík Curtis Jones, který v poslední době udivuje svými výkony v U18, podepsal v den svých sedmnáctých narozenin svůj první profesionální kontrakt s Liverpoolem FC.

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

liverpoolsky skartator