pivovar helf

Salah pomohl dobré věci

Salah3

Salahův poslední čin nepřišel jako blesk z čistého nebe. Naopak Egypťán je znám svou štědrostí a dobrosrdečností, kdy přijde na jeho domovinu.

Mohamed Salah dál potvrzuje, že patří k nejmilejším hráčům na fotbalových pažitech. Nedávno totiž obdaroval jedno z jeho mladičkých podporovatelů. 

Na internetu se před časem objevilo video s mladíkem Mohamedem Abdelem Karimem, který žije v egyptském Luxoru. Nadšený fotbalista v něm nosí svetr, na jehož zádech je napsáno SALAH 10. Liverpoolský střelec se k nahrávce dostal přes vysilání arabské televize ONsport. Okamžitě kontaktoval moderátorku relace Mai Helmy s žádostí, jestli by bylo možné doručit krajanovi nejnovější verzi liverpoolského dresu s hráčovou jmenovkou a číslem. Dres se nakonec dostal do rukou šťastlivce, který ntočil nové video, v němž s hrdostí nosí svůj nový klenot.

Salahův dar není ale ojedinělým počinem v jeho režii. Starosta Nagrigu, egyptské vesničky, kde dnes egyptský hrdina vyrostl, odhalil štědrost rodáka ve prospěch tamní komunity. Maher Shetta k tomu řekl: "Salah proslavil naši malou vesničku na světové mapě. Zároveň zřídil charitu a postaví školu, která vyjde na miliony. Vedle toho dotuje nemocnici Basionu, která si tak může dovolit místnost s plně funkční ventilací, sanitku a inkubátory."

Po té co Salah s chladnou hlavu proměnil penaltu, která zajistila místenku pro Egypt na Mistrovství světa 2018 v Rusku, přejmenoval guvernér tamní provencie fotbalistovu bývalou školu na "Střední průmyslová škola Mohameda Salaha".

Salahova dobrosrdečnost připomíná dar Lionela Messiho pro pětiletého afgánského kluka, který byl zachycen, jak si z plastové tašky vyrobil argentínký dres se jménem Messiho. Originální podepsaný dres pak nechal samotný fotbalista zaslat do afgánské provincie Ghazni za pomoci organizace UNICEF. 

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook