pivovar helf

Origi se nebrání přestupu

origi7

Belgický útočník momentálně pobývá na hostování ve Wolfsburgu. Za vlky doposud odehrál 15 zápasů, v nichž se prosadil celkem čtyřikrát.

Divock Origi v jednom z rozhovorů přiznal, že se nebrání myšlence trvalého odchodu z Liverpoolu. Klub z Merseyside posílen v létě o příchod Salaha, Solankeho, či uzdraveného Ingse uvolnil v létě dvaadvacetiletého útočníka na roční hostování do německého města automobilů. Podle vícero zdrojů se Bundesligový celek zaobírá možností, že by u něj Origi mohl zůstat déle. 

Belgický internacionál odehrál za Reds celkem 77 střetnutí, v nichž vstřelil 21 branek. Jak sám ale přiznal německým médiím, jeho další setrvání na Merseyside je ve hvězdách. "Myslím si, že možné je všechno. Nyní se soustředím na přítomnost. K Liverpoolu mám pozitivní vztah, ale i ve Wolfsburgu se cítím dobře. Na konci sezóny si sedneme a uvidíme co dál. Ještě mě zde čeká dalších šest měsíců. Jsem otevřen všemu."

Origimu zbývá do konce kontraktu 18 měsíců a je tedy pravděpodobné, že by před následujícím ročníkem mohl změnit své angažmá. V kratším horizontu se naopak upírá, aby pravidelně nastupoval na hrotu wolfsburgského útoku. Od ledna mu navíc ubyl konkurent v podobě zkušeného Maria Gomeze, který se vrátil zpět na počátek své cesty profesionální fotbalisty, do Stuttgartu.

"Vždy jsem říkal, že nejraději nastupuji jako číslo 9. Ve středu útoku jsem nejvíce produktivní," uzavřel rozhovor útočník 12. celku Bundesligy.

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

extra leto

Facebook