pivovar helf

Origi se nebrání přestupu

origi7

Belgický útočník momentálně pobývá na hostování ve Wolfsburgu. Za vlky doposud odehrál 15 zápasů, v nichž se prosadil celkem čtyřikrát.

Divock Origi v jednom z rozhovorů přiznal, že se nebrání myšlence trvalého odchodu z Liverpoolu. Klub z Merseyside posílen v létě o příchod Salaha, Solankeho, či uzdraveného Ingse uvolnil v létě dvaadvacetiletého útočníka na roční hostování do německého města automobilů. Podle vícero zdrojů se Bundesligový celek zaobírá možností, že by u něj Origi mohl zůstat déle. 

Belgický internacionál odehrál za Reds celkem 77 střetnutí, v nichž vstřelil 21 branek. Jak sám ale přiznal německým médiím, jeho další setrvání na Merseyside je ve hvězdách. "Myslím si, že možné je všechno. Nyní se soustředím na přítomnost. K Liverpoolu mám pozitivní vztah, ale i ve Wolfsburgu se cítím dobře. Na konci sezóny si sedneme a uvidíme co dál. Ještě mě zde čeká dalších šest měsíců. Jsem otevřen všemu."

Origimu zbývá do konce kontraktu 18 měsíců a je tedy pravděpodobné, že by před následujícím ročníkem mohl změnit své angažmá. V kratším horizontu se naopak upírá, aby pravidelně nastupoval na hrotu wolfsburgského útoku. Od ledna mu navíc ubyl konkurent v podobě zkušeného Maria Gomeze, který se vrátil zpět na počátek své cesty profesionální fotbalisty, do Stuttgartu.

"Vždy jsem říkal, že nejraději nastupuji jako číslo 9. Ve středu útoku jsem nejvíce produktivní," uzavřel rozhovor útočník 12. celku Bundesligy.

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator