pivovar helf

Origi se nebrání přestupu

origi7

Belgický útočník momentálně pobývá na hostování ve Wolfsburgu. Za vlky doposud odehrál 15 zápasů, v nichž se prosadil celkem čtyřikrát.

Divock Origi v jednom z rozhovorů přiznal, že se nebrání myšlence trvalého odchodu z Liverpoolu. Klub z Merseyside posílen v létě o příchod Salaha, Solankeho, či uzdraveného Ingse uvolnil v létě dvaadvacetiletého útočníka na roční hostování do německého města automobilů. Podle vícero zdrojů se Bundesligový celek zaobírá možností, že by u něj Origi mohl zůstat déle. 

Belgický internacionál odehrál za Reds celkem 77 střetnutí, v nichž vstřelil 21 branek. Jak sám ale přiznal německým médiím, jeho další setrvání na Merseyside je ve hvězdách. "Myslím si, že možné je všechno. Nyní se soustředím na přítomnost. K Liverpoolu mám pozitivní vztah, ale i ve Wolfsburgu se cítím dobře. Na konci sezóny si sedneme a uvidíme co dál. Ještě mě zde čeká dalších šest měsíců. Jsem otevřen všemu."

Origimu zbývá do konce kontraktu 18 měsíců a je tedy pravděpodobné, že by před následujícím ročníkem mohl změnit své angažmá. V kratším horizontu se naopak upírá, aby pravidelně nastupoval na hrotu wolfsburgského útoku. Od ledna mu navíc ubyl konkurent v podobě zkušeného Maria Gomeze, který se vrátil zpět na počátek své cesty profesionální fotbalisty, do Stuttgartu.

"Vždy jsem říkal, že nejraději nastupuji jako číslo 9. Ve středu útoku jsem nejvíce produktivní," uzavřel rozhovor útočník 12. celku Bundesligy.

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.

Lennon se vrací do USA

Mládežnický útočník Brooks Lennon přestupuje natrvalo v Realu Salt Lake City. Američanovi by v létě vypršela smlouva, a proto LFC nebude požadovat žádné odstupné. Mladík měl již dříve problém získat pracovní povolení na Ostrovech, a proto v USA již dříve hostoval.

archivacia 2018 260x350