pivovar helf

Origi se nebrání přestupu

origi7

Belgický útočník momentálně pobývá na hostování ve Wolfsburgu. Za vlky doposud odehrál 15 zápasů, v nichž se prosadil celkem čtyřikrát.

Divock Origi v jednom z rozhovorů přiznal, že se nebrání myšlence trvalého odchodu z Liverpoolu. Klub z Merseyside posílen v létě o příchod Salaha, Solankeho, či uzdraveného Ingse uvolnil v létě dvaadvacetiletého útočníka na roční hostování do německého města automobilů. Podle vícero zdrojů se Bundesligový celek zaobírá možností, že by u něj Origi mohl zůstat déle. 

Belgický internacionál odehrál za Reds celkem 77 střetnutí, v nichž vstřelil 21 branek. Jak sám ale přiznal německým médiím, jeho další setrvání na Merseyside je ve hvězdách. "Myslím si, že možné je všechno. Nyní se soustředím na přítomnost. K Liverpoolu mám pozitivní vztah, ale i ve Wolfsburgu se cítím dobře. Na konci sezóny si sedneme a uvidíme co dál. Ještě mě zde čeká dalších šest měsíců. Jsem otevřen všemu."

Origimu zbývá do konce kontraktu 18 měsíců a je tedy pravděpodobné, že by před následujícím ročníkem mohl změnit své angažmá. V kratším horizontu se naopak upírá, aby pravidelně nastupoval na hrotu wolfsburgského útoku. Od ledna mu navíc ubyl konkurent v podobě zkušeného Maria Gomeze, který se vrátil zpět na počátek své cesty profesionální fotbalisty, do Stuttgartu.

"Vždy jsem říkal, že nejraději nastupuji jako číslo 9. Ve středu útoku jsem nejvíce produktivní," uzavřel rozhovor útočník 12. celku Bundesligy.

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook