pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Coutinho mění Liverpool za Barcelonu

coutinho10

O čem si už několik měsíců štěbetali vrabci na střecha, se v nejbližších hodinách stane skutečností. Liverpool FC se dle většiny španělských a anglických médií dohodl s Barcelonou na přestupu Philippeho Coutinha.

Liverpool se s katalánským velkoklubem dohodl na přestupní částce 142 milionů liber. Brazilec již odletěl do Barcelony, aby zkompletoval všechny potřebné náležitosti. Samotný přestup by měl být potvrzen v průběhu 24 hodin. 

LFC obdrží předemm 105 milionů liber předem a zbytek sumy je vázán na hráčovy výkony. Hráč se díky tomu stane druhým nejdražším fotbalistou v dějinách za svým krajanem Neymarem. Zároveň tím končí jedna velká sága. Liverpoolu v průběhu léta odmítl hned několik nabídek Katalánců, když vydal prohlášení, že hráč není na prodej. Stanovisko LFC zůstávalo neměnné i přes žádost o přestup podanou na úvod Premier League. Následně se v průběhu září Coutinho vrátil na hrací plochu a předváděl jedny z nejlepších výkonů za své angažmá na Anfieldu. Jeho sen o přestupu na Nou Camp, ale neuvadal. Vedení se snažilo svou hvězdu udržet až do léta, ale špílmachr dal jasné najevo, že si přeje okamžitý přestup v lednu.

To pochopitelně oslabilo pozici Reds. Jürgen Klopp, který ještě v létě tvrdil, že hráč je k nezaplacení, odmítal v posledních měsících situaci jakkoli komentovat. 

Coutinho odehrál za Reds 201 zápasů, v nichž si připsal 54 branek. Hráč na Ostrovy přestoupil v roce 2013 z Interu Milán za pouhých 8,5 milionů liber.

Liverpool se nyní bude poohlížet po náhradě.

Zdroj: Liverpool Echo


Aktualizace: Liverpool FC potvrzuje, že Philippe Coutinho opouští klub po té, co bylo dosaženo dohody s FC Barcelonou. Hráči je umožněno podstoupit lékařskou prohlídku a absolvovat jednání o smlouvě. Hráč má dovoleno zkompletovat všechny potřebné náležitosti, aby mohl být přestup dokončen okamžitě.

Zdroj: Oficiální stránka Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

extra leto

Facebook