pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Coutinho mění Liverpool za Barcelonu

coutinho10

O čem si už několik měsíců štěbetali vrabci na střecha, se v nejbližších hodinách stane skutečností. Liverpool FC se dle většiny španělských a anglických médií dohodl s Barcelonou na přestupu Philippeho Coutinha.

Liverpool se s katalánským velkoklubem dohodl na přestupní částce 142 milionů liber. Brazilec již odletěl do Barcelony, aby zkompletoval všechny potřebné náležitosti. Samotný přestup by měl být potvrzen v průběhu 24 hodin. 

LFC obdrží předemm 105 milionů liber předem a zbytek sumy je vázán na hráčovy výkony. Hráč se díky tomu stane druhým nejdražším fotbalistou v dějinách za svým krajanem Neymarem. Zároveň tím končí jedna velká sága. Liverpoolu v průběhu léta odmítl hned několik nabídek Katalánců, když vydal prohlášení, že hráč není na prodej. Stanovisko LFC zůstávalo neměnné i přes žádost o přestup podanou na úvod Premier League. Následně se v průběhu září Coutinho vrátil na hrací plochu a předváděl jedny z nejlepších výkonů za své angažmá na Anfieldu. Jeho sen o přestupu na Nou Camp, ale neuvadal. Vedení se snažilo svou hvězdu udržet až do léta, ale špílmachr dal jasné najevo, že si přeje okamžitý přestup v lednu.

To pochopitelně oslabilo pozici Reds. Jürgen Klopp, který ještě v létě tvrdil, že hráč je k nezaplacení, odmítal v posledních měsících situaci jakkoli komentovat. 

Coutinho odehrál za Reds 201 zápasů, v nichž si připsal 54 branek. Hráč na Ostrovy přestoupil v roce 2013 z Interu Milán za pouhých 8,5 milionů liber.

Liverpool se nyní bude poohlížet po náhradě.

Zdroj: Liverpool Echo


Aktualizace: Liverpool FC potvrzuje, že Philippe Coutinho opouští klub po té, co bylo dosaženo dohody s FC Barcelonou. Hráči je umožněno podstoupit lékařskou prohlídku a absolvovat jednání o smlouvě. Hráč má dovoleno zkompletovat všechny potřebné náležitosti, aby mohl být přestup dokončen okamžitě.

Zdroj: Oficiální stránka Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook