pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Coutinho mění Liverpool za Barcelonu

coutinho10

O čem si už několik měsíců štěbetali vrabci na střecha, se v nejbližších hodinách stane skutečností. Liverpool FC se dle většiny španělských a anglických médií dohodl s Barcelonou na přestupu Philippeho Coutinha.

Liverpool se s katalánským velkoklubem dohodl na přestupní částce 142 milionů liber. Brazilec již odletěl do Barcelony, aby zkompletoval všechny potřebné náležitosti. Samotný přestup by měl být potvrzen v průběhu 24 hodin. 

LFC obdrží předemm 105 milionů liber předem a zbytek sumy je vázán na hráčovy výkony. Hráč se díky tomu stane druhým nejdražším fotbalistou v dějinách za svým krajanem Neymarem. Zároveň tím končí jedna velká sága. Liverpoolu v průběhu léta odmítl hned několik nabídek Katalánců, když vydal prohlášení, že hráč není na prodej. Stanovisko LFC zůstávalo neměnné i přes žádost o přestup podanou na úvod Premier League. Následně se v průběhu září Coutinho vrátil na hrací plochu a předváděl jedny z nejlepších výkonů za své angažmá na Anfieldu. Jeho sen o přestupu na Nou Camp, ale neuvadal. Vedení se snažilo svou hvězdu udržet až do léta, ale špílmachr dal jasné najevo, že si přeje okamžitý přestup v lednu.

To pochopitelně oslabilo pozici Reds. Jürgen Klopp, který ještě v létě tvrdil, že hráč je k nezaplacení, odmítal v posledních měsících situaci jakkoli komentovat. 

Coutinho odehrál za Reds 201 zápasů, v nichž si připsal 54 branek. Hráč na Ostrovy přestoupil v roce 2013 z Interu Milán za pouhých 8,5 milionů liber.

Liverpool se nyní bude poohlížet po náhradě.

Zdroj: Liverpool Echo


Aktualizace: Liverpool FC potvrzuje, že Philippe Coutinho opouští klub po té, co bylo dosaženo dohody s FC Barcelonou. Hráči je umožněno podstoupit lékařskou prohlídku a absolvovat jednání o smlouvě. Hráč má dovoleno zkompletovat všechny potřebné náležitosti, aby mohl být přestup dokončen okamžitě.

Zdroj: Oficiální stránka Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.

Lennon se vrací do USA

Mládežnický útočník Brooks Lennon přestupuje natrvalo v Realu Salt Lake City. Američanovi by v létě vypršela smlouva, a proto LFC nebude požadovat žádné odstupné. Mladík měl již dříve problém získat pracovní povolení na Ostrovech, a proto v USA již dříve hostoval.

archivacia 2018 260x350