pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Coutinho mění Liverpool za Barcelonu

coutinho10

O čem si už několik měsíců štěbetali vrabci na střecha, se v nejbližších hodinách stane skutečností. Liverpool FC se dle většiny španělských a anglických médií dohodl s Barcelonou na přestupu Philippeho Coutinha.

Liverpool se s katalánským velkoklubem dohodl na přestupní částce 142 milionů liber. Brazilec již odletěl do Barcelony, aby zkompletoval všechny potřebné náležitosti. Samotný přestup by měl být potvrzen v průběhu 24 hodin. 

LFC obdrží předemm 105 milionů liber předem a zbytek sumy je vázán na hráčovy výkony. Hráč se díky tomu stane druhým nejdražším fotbalistou v dějinách za svým krajanem Neymarem. Zároveň tím končí jedna velká sága. Liverpoolu v průběhu léta odmítl hned několik nabídek Katalánců, když vydal prohlášení, že hráč není na prodej. Stanovisko LFC zůstávalo neměnné i přes žádost o přestup podanou na úvod Premier League. Následně se v průběhu září Coutinho vrátil na hrací plochu a předváděl jedny z nejlepších výkonů za své angažmá na Anfieldu. Jeho sen o přestupu na Nou Camp, ale neuvadal. Vedení se snažilo svou hvězdu udržet až do léta, ale špílmachr dal jasné najevo, že si přeje okamžitý přestup v lednu.

To pochopitelně oslabilo pozici Reds. Jürgen Klopp, který ještě v létě tvrdil, že hráč je k nezaplacení, odmítal v posledních měsících situaci jakkoli komentovat. 

Coutinho odehrál za Reds 201 zápasů, v nichž si připsal 54 branek. Hráč na Ostrovy přestoupil v roce 2013 z Interu Milán za pouhých 8,5 milionů liber.

Liverpool se nyní bude poohlížet po náhradě.

Zdroj: Liverpool Echo


Aktualizace: Liverpool FC potvrzuje, že Philippe Coutinho opouští klub po té, co bylo dosaženo dohody s FC Barcelonou. Hráči je umožněno podstoupit lékařskou prohlídku a absolvovat jednání o smlouvě. Hráč má dovoleno zkompletovat všechny potřebné náležitosti, aby mohl být přestup dokončen okamžitě.

Zdroj: Oficiální stránka Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator