pivovar helf

Lijnders opouští Liverpool

klopp ljinders

Brzy pětatřicetiletý trenér Pepijn Lijnders opouští s okamžitou platností realizační tým Liverpoolu FC. Nizozemský trenér se rozhodl vyslyšet nabídku na místo hlavního trenéra ve své domovině a v nejbližší době se připojí k týmu NEC Nijmegen.

Pepijn Lijnders během své krátké trenérské kariéry prošel akademiemi PSV Eindhoven, či Porta, než zakotvil na Merseyside. Zpočátku se zde věnoval práci u mládežnický celků. Nicméně po zemětřesení v týmu Brendana Rodgerse, kdy byli odejiti Colin Pascoe a Mike Marsh se Nizozemec v pouhých 32 letech stal členem realizačního týmu A-mužstva. Na rozdíl od Brendana Rodgerse a jeho nových asistentů Seana O'Driscolla a Garyho McAllistera neodnesl mizerný vstup do sezóny vyhazovem a u prvního týmu zůstal i pod vedením Jürgena Kloppa. Jeho pravomoce se však mírně pozměnily, kdy nebyl k dispozici nejen prvnímu týmu, ale i tzv. "Talent Group", která měla vytvořit pomyslný můstek mezi Melwoodem a Kirkby a usnadnit tak přechod mladíků do prvního týmu.

Pepijn Lijnders v dopise na rozloučenou mimojiné napsal: "Nemusíte Liverpoolu FC dávat opravdu sbohem, protože vždy budete muset reprezentovat klubovou čest a nadšení, kamkoliv vkročíte. Je to razítko na vašem hřbetu."

"Jsem hrdý na každý den, kdy jsem je mohl přímo zastupovat a stejně tak budou odvádět své maximum i v mé další kapitole. Doufám, že na mě budou hrdí."

K odchodu jednoho ze svých nejbližších spolupracovník se vyjádřil i samotný Jürgen Klopp. "Mám smíšené pocity z toho, že nás Pep opouští. Zaprvé jsme velmi zklamán, že ztrácím tak důležitého člena našeho trenérského týmu a také úžasného člověka z naší skupiny. Na druhou stranu to alespoň trochu mírní fakt, že jsem za něj rád, že dostal příležitost. Ačkoliv bychom byli velmi rádi, aby s námi zůstal, nemůžeme mu stát v cestě, když se naskýtá taková fantistická šance."

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator