pivovar helf

Lijnders opouští Liverpool

klopp ljinders

Brzy pětatřicetiletý trenér Pepijn Lijnders opouští s okamžitou platností realizační tým Liverpoolu FC. Nizozemský trenér se rozhodl vyslyšet nabídku na místo hlavního trenéra ve své domovině a v nejbližší době se připojí k týmu NEC Nijmegen.

Pepijn Lijnders během své krátké trenérské kariéry prošel akademiemi PSV Eindhoven, či Porta, než zakotvil na Merseyside. Zpočátku se zde věnoval práci u mládežnický celků. Nicméně po zemětřesení v týmu Brendana Rodgerse, kdy byli odejiti Colin Pascoe a Mike Marsh se Nizozemec v pouhých 32 letech stal členem realizačního týmu A-mužstva. Na rozdíl od Brendana Rodgerse a jeho nových asistentů Seana O'Driscolla a Garyho McAllistera neodnesl mizerný vstup do sezóny vyhazovem a u prvního týmu zůstal i pod vedením Jürgena Kloppa. Jeho pravomoce se však mírně pozměnily, kdy nebyl k dispozici nejen prvnímu týmu, ale i tzv. "Talent Group", která měla vytvořit pomyslný můstek mezi Melwoodem a Kirkby a usnadnit tak přechod mladíků do prvního týmu.

Pepijn Lijnders v dopise na rozloučenou mimojiné napsal: "Nemusíte Liverpoolu FC dávat opravdu sbohem, protože vždy budete muset reprezentovat klubovou čest a nadšení, kamkoliv vkročíte. Je to razítko na vašem hřbetu."

"Jsem hrdý na každý den, kdy jsem je mohl přímo zastupovat a stejně tak budou odvádět své maximum i v mé další kapitole. Doufám, že na mě budou hrdí."

K odchodu jednoho ze svých nejbližších spolupracovník se vyjádřil i samotný Jürgen Klopp. "Mám smíšené pocity z toho, že nás Pep opouští. Zaprvé jsme velmi zklamán, že ztrácím tak důležitého člena našeho trenérského týmu a také úžasného člověka z naší skupiny. Na druhou stranu to alespoň trochu mírní fakt, že jsem za něj rád, že dostal příležitost. Ačkoliv bychom byli velmi rádi, aby s námi zůstal, nemůžeme mu stát v cestě, když se naskýtá taková fantistická šance."

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook