pivovar helf

Lijnders opouští Liverpool

klopp ljinders

Brzy pětatřicetiletý trenér Pepijn Lijnders opouští s okamžitou platností realizační tým Liverpoolu FC. Nizozemský trenér se rozhodl vyslyšet nabídku na místo hlavního trenéra ve své domovině a v nejbližší době se připojí k týmu NEC Nijmegen.

Pepijn Lijnders během své krátké trenérské kariéry prošel akademiemi PSV Eindhoven, či Porta, než zakotvil na Merseyside. Zpočátku se zde věnoval práci u mládežnický celků. Nicméně po zemětřesení v týmu Brendana Rodgerse, kdy byli odejiti Colin Pascoe a Mike Marsh se Nizozemec v pouhých 32 letech stal členem realizačního týmu A-mužstva. Na rozdíl od Brendana Rodgerse a jeho nových asistentů Seana O'Driscolla a Garyho McAllistera neodnesl mizerný vstup do sezóny vyhazovem a u prvního týmu zůstal i pod vedením Jürgena Kloppa. Jeho pravomoce se však mírně pozměnily, kdy nebyl k dispozici nejen prvnímu týmu, ale i tzv. "Talent Group", která měla vytvořit pomyslný můstek mezi Melwoodem a Kirkby a usnadnit tak přechod mladíků do prvního týmu.

Pepijn Lijnders v dopise na rozloučenou mimojiné napsal: "Nemusíte Liverpoolu FC dávat opravdu sbohem, protože vždy budete muset reprezentovat klubovou čest a nadšení, kamkoliv vkročíte. Je to razítko na vašem hřbetu."

"Jsem hrdý na každý den, kdy jsem je mohl přímo zastupovat a stejně tak budou odvádět své maximum i v mé další kapitole. Doufám, že na mě budou hrdí."

K odchodu jednoho ze svých nejbližších spolupracovník se vyjádřil i samotný Jürgen Klopp. "Mám smíšené pocity z toho, že nás Pep opouští. Zaprvé jsme velmi zklamán, že ztrácím tak důležitého člena našeho trenérského týmu a také úžasného člověka z naší skupiny. Na druhou stranu to alespoň trochu mírní fakt, že jsem za něj rád, že dostal příležitost. Ačkoliv bychom byli velmi rádi, aby s námi zůstal, nemůžeme mu stát v cestě, když se naskýtá taková fantistická šance."

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.

Lennon se vrací do USA

Mládežnický útočník Brooks Lennon přestupuje natrvalo v Realu Salt Lake City. Američanovi by v létě vypršela smlouva, a proto LFC nebude požadovat žádné odstupné. Mladík měl již dříve problém získat pracovní povolení na Ostrovech, a proto v USA již dříve hostoval.

archivacia 2018 260x350