pivovar helf

Lijnders opouští Liverpool

klopp ljinders

Brzy pětatřicetiletý trenér Pepijn Lijnders opouští s okamžitou platností realizační tým Liverpoolu FC. Nizozemský trenér se rozhodl vyslyšet nabídku na místo hlavního trenéra ve své domovině a v nejbližší době se připojí k týmu NEC Nijmegen.

Pepijn Lijnders během své krátké trenérské kariéry prošel akademiemi PSV Eindhoven, či Porta, než zakotvil na Merseyside. Zpočátku se zde věnoval práci u mládežnický celků. Nicméně po zemětřesení v týmu Brendana Rodgerse, kdy byli odejiti Colin Pascoe a Mike Marsh se Nizozemec v pouhých 32 letech stal členem realizačního týmu A-mužstva. Na rozdíl od Brendana Rodgerse a jeho nových asistentů Seana O'Driscolla a Garyho McAllistera neodnesl mizerný vstup do sezóny vyhazovem a u prvního týmu zůstal i pod vedením Jürgena Kloppa. Jeho pravomoce se však mírně pozměnily, kdy nebyl k dispozici nejen prvnímu týmu, ale i tzv. "Talent Group", která měla vytvořit pomyslný můstek mezi Melwoodem a Kirkby a usnadnit tak přechod mladíků do prvního týmu.

Pepijn Lijnders v dopise na rozloučenou mimojiné napsal: "Nemusíte Liverpoolu FC dávat opravdu sbohem, protože vždy budete muset reprezentovat klubovou čest a nadšení, kamkoliv vkročíte. Je to razítko na vašem hřbetu."

"Jsem hrdý na každý den, kdy jsem je mohl přímo zastupovat a stejně tak budou odvádět své maximum i v mé další kapitole. Doufám, že na mě budou hrdí."

K odchodu jednoho ze svých nejbližších spolupracovník se vyjádřil i samotný Jürgen Klopp. "Mám smíšené pocity z toho, že nás Pep opouští. Zaprvé jsme velmi zklamán, že ztrácím tak důležitého člena našeho trenérského týmu a také úžasného člověka z naší skupiny. Na druhou stranu to alespoň trochu mírní fakt, že jsem za něj rád, že dostal příležitost. Ačkoliv bychom byli velmi rádi, aby s námi zůstal, nemůžeme mu stát v cestě, když se naskýtá taková fantistická šance."

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

extra leto

Facebook