pivovar helf

Profil: Virgil van Dijk

VVD 2Sen mnohých fanúšikov sa sa naplnil ešte pred otvorením januárového prestupového okna

Posilnenie obrany na mieste stopéra bolo prioritou Kloppa a spol. už počas letného prestupového obdobia. Ako hlavný cieľ sme si vyhliadli Virgila van Dijka. Z viacerých príčin sa však prestup nepodarilo dotiahnuť v lete do víťazného konca. Priebeh jesennej časti znova potvrdil, že posilu do stredu obrany potrebujeme ako soľ. Vedenie LFC zostalo trpezlivé, urobilo skvelú prácu a nakoniec vysnenú posilu Jurgena Kloppa doviedlo na Anfield už pred začatím januárového prestupového okna. VVD tak môže nastúpiť prakticky už 1.januára na ihrisku Burnley, alebo v derby zápase FA Cupu s Evertonom 5.1.2018. Ako poznáme  Kloppa tak zrejme dá Virgilovi nejaký čas aby sa udomácnil a zžil so systémom hry LFC a tak si možno na jeho debut počkáme trošku dlhšie. Virgil van Dijk sa stal najdrahším hráčom histórie LFC a aj najdrahšim obrancom sveta. Prestupová suma 75 milónov libier je takmer o 25 mil vyššia ako za doteraz najdrahšieho obrancu Kyle Walkera(54 mil libier.) "Rezerve Liverpoolu" ako sa posmešne hovorí Southamptonu sme tak zase poslali poriadny balík aby mohli vylepšiť svoj tím. My sme však získali hráča svetového formátu.

Meno: Virgil van Dijk

Narodený: 8.júla 1991, 26 rokov otec Holanďan matka zo Surinamu

Číslo dresu: 4

Prestupová suma: 75 milónov libier

Kontrakt: na 5,5 roka (do leta 2023), plat 180 tisíc/týždenne, najlepšie platený hráč LFC

Predchádzajúce kluby: 2009-10 Willem II, 2010-13 Groningen, 2013-15 Celtic Glasgow, 2015-17 Southampton FC

Reprezentácia: Holandsko, 16 štartov za A-tím

Ocenenia: Tím sezóny 2013-14 Śkótsko, Tím sezóny 2014-15 Śkótsko, Hráč sezóny 2015-16 Southampton

Podľa zákulisných informácií mali o VVD veľký záujem aj Chelsea či Manchester City. Hráč však stále preferoval prestup do Liverpoolu. Vedenie Southamptonu sa tak rozhodlo Virgila vynechať z posledných zápasov aby prípadné zranenie neznemožnilo hráča predať za čo najvyššiu sumu. Vedenie LFC nenechalo nič na náhodu a neumožnilo Citizens zamiešať karty. Na juh Anglicka vyslali výpravu delegátov aby po dohodnutí prestupovej sumy so "Saints" ihneď zabezpečili zdravotnú prehliadku a sklompletizovali všetky formality. Saints pôvodne neprijali ponúkaných 70 miliónov a LFC tak navýšil sumu na 75 miliónov libier. S hráčom boli na podmienkách dohodnutí (mal by zarábať približne 180 tisíc týždenne). Liverpool FC tak mohol oficiálne oznámiť, že Virgil van Dijk sa od 1.januára stáva hráčom LFC. Veľkú zásluhu na uskutočnení prestupu má aj Mike Gordon, ktorý pracoval na upokojení pošramotených vzťahov so Southamptonom po letnej prestupovej ságe.

Vzhľadom na výšku prestupovej sumy a plat bude na VVD vyvíjaný veľký tlak a veľké očakávania. Hráč je však už dostatočne skúsený a navyše jeho prestup sa uskutočnil v rámci Premier league čo by malo skrátiť dobu aklimatizácie a Virgil by sa mal stať okamžite platným členom tímu. Veľkým plusom je aj to, že prišiel hneď na začiatku prestupového okna a nie až na konci čo bolo "dobrým zvykom" pri prestupoch špičkových hráčov kde sa rokovania často vliekli až do posledného prestupového dňa. Podobným spôsobom ako VVD k nám prišiel legendárny Suárez, ktorého prestup zabezpečil Commoli takisto už v priebehu decembra. 

Verím, že Virgil zásadným spôsobom pozdvihne hru našej obrany a posunie nás tak bližšie k trofejám. Možno už v roku 2018!!!

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator