pivovar helf

Profil: Virgil van Dijk

VVD 2Sen mnohých fanúšikov sa sa naplnil ešte pred otvorením januárového prestupového okna

Posilnenie obrany na mieste stopéra bolo prioritou Kloppa a spol. už počas letného prestupového obdobia. Ako hlavný cieľ sme si vyhliadli Virgila van Dijka. Z viacerých príčin sa však prestup nepodarilo dotiahnuť v lete do víťazného konca. Priebeh jesennej časti znova potvrdil, že posilu do stredu obrany potrebujeme ako soľ. Vedenie LFC zostalo trpezlivé, urobilo skvelú prácu a nakoniec vysnenú posilu Jurgena Kloppa doviedlo na Anfield už pred začatím januárového prestupového okna. VVD tak môže nastúpiť prakticky už 1.januára na ihrisku Burnley, alebo v derby zápase FA Cupu s Evertonom 5.1.2018. Ako poznáme  Kloppa tak zrejme dá Virgilovi nejaký čas aby sa udomácnil a zžil so systémom hry LFC a tak si možno na jeho debut počkáme trošku dlhšie. Virgil van Dijk sa stal najdrahším hráčom histórie LFC a aj najdrahšim obrancom sveta. Prestupová suma 75 milónov libier je takmer o 25 mil vyššia ako za doteraz najdrahšieho obrancu Kyle Walkera(54 mil libier.) "Rezerve Liverpoolu" ako sa posmešne hovorí Southamptonu sme tak zase poslali poriadny balík aby mohli vylepšiť svoj tím. My sme však získali hráča svetového formátu.

Meno: Virgil van Dijk

Narodený: 8.júla 1991, 26 rokov otec Holanďan matka zo Surinamu

Číslo dresu: 4

Prestupová suma: 75 milónov libier

Kontrakt: na 5,5 roka (do leta 2023), plat 180 tisíc/týždenne, najlepšie platený hráč LFC

Predchádzajúce kluby: 2009-10 Willem II, 2010-13 Groningen, 2013-15 Celtic Glasgow, 2015-17 Southampton FC

Reprezentácia: Holandsko, 16 štartov za A-tím

Ocenenia: Tím sezóny 2013-14 Śkótsko, Tím sezóny 2014-15 Śkótsko, Hráč sezóny 2015-16 Southampton

Podľa zákulisných informácií mali o VVD veľký záujem aj Chelsea či Manchester City. Hráč však stále preferoval prestup do Liverpoolu. Vedenie Southamptonu sa tak rozhodlo Virgila vynechať z posledných zápasov aby prípadné zranenie neznemožnilo hráča predať za čo najvyššiu sumu. Vedenie LFC nenechalo nič na náhodu a neumožnilo Citizens zamiešať karty. Na juh Anglicka vyslali výpravu delegátov aby po dohodnutí prestupovej sumy so "Saints" ihneď zabezpečili zdravotnú prehliadku a sklompletizovali všetky formality. Saints pôvodne neprijali ponúkaných 70 miliónov a LFC tak navýšil sumu na 75 miliónov libier. S hráčom boli na podmienkách dohodnutí (mal by zarábať približne 180 tisíc týždenne). Liverpool FC tak mohol oficiálne oznámiť, že Virgil van Dijk sa od 1.januára stáva hráčom LFC. Veľkú zásluhu na uskutočnení prestupu má aj Mike Gordon, ktorý pracoval na upokojení pošramotených vzťahov so Southamptonom po letnej prestupovej ságe.

Vzhľadom na výšku prestupovej sumy a plat bude na VVD vyvíjaný veľký tlak a veľké očakávania. Hráč je však už dostatočne skúsený a navyše jeho prestup sa uskutočnil v rámci Premier league čo by malo skrátiť dobu aklimatizácie a Virgil by sa mal stať okamžite platným členom tímu. Veľkým plusom je aj to, že prišiel hneď na začiatku prestupového okna a nie až na konci čo bolo "dobrým zvykom" pri prestupoch špičkových hráčov kde sa rokovania často vliekli až do posledného prestupového dňa. Podobným spôsobom ako VVD k nám prišiel legendárny Suárez, ktorého prestup zabezpečil Commoli takisto už v priebehu decembra. 

Verím, že Virgil zásadným spôsobom pozdvihne hru našej obrany a posunie nás tak bližšie k trofejám. Možno už v roku 2018!!!

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook