pivovar helf

Profil: Virgil van Dijk

VVD 2Sen mnohých fanúšikov sa sa naplnil ešte pred otvorením januárového prestupového okna

Posilnenie obrany na mieste stopéra bolo prioritou Kloppa a spol. už počas letného prestupového obdobia. Ako hlavný cieľ sme si vyhliadli Virgila van Dijka. Z viacerých príčin sa však prestup nepodarilo dotiahnuť v lete do víťazného konca. Priebeh jesennej časti znova potvrdil, že posilu do stredu obrany potrebujeme ako soľ. Vedenie LFC zostalo trpezlivé, urobilo skvelú prácu a nakoniec vysnenú posilu Jurgena Kloppa doviedlo na Anfield už pred začatím januárového prestupového okna. VVD tak môže nastúpiť prakticky už 1.januára na ihrisku Burnley, alebo v derby zápase FA Cupu s Evertonom 5.1.2018. Ako poznáme  Kloppa tak zrejme dá Virgilovi nejaký čas aby sa udomácnil a zžil so systémom hry LFC a tak si možno na jeho debut počkáme trošku dlhšie. Virgil van Dijk sa stal najdrahším hráčom histórie LFC a aj najdrahšim obrancom sveta. Prestupová suma 75 milónov libier je takmer o 25 mil vyššia ako za doteraz najdrahšieho obrancu Kyle Walkera(54 mil libier.) "Rezerve Liverpoolu" ako sa posmešne hovorí Southamptonu sme tak zase poslali poriadny balík aby mohli vylepšiť svoj tím. My sme však získali hráča svetového formátu.

Meno: Virgil van Dijk

Narodený: 8.júla 1991, 26 rokov otec Holanďan matka zo Surinamu

Číslo dresu: 4

Prestupová suma: 75 milónov libier

Kontrakt: na 5,5 roka (do leta 2023), plat 180 tisíc/týždenne, najlepšie platený hráč LFC

Predchádzajúce kluby: 2009-10 Willem II, 2010-13 Groningen, 2013-15 Celtic Glasgow, 2015-17 Southampton FC

Reprezentácia: Holandsko, 16 štartov za A-tím

Ocenenia: Tím sezóny 2013-14 Śkótsko, Tím sezóny 2014-15 Śkótsko, Hráč sezóny 2015-16 Southampton

Podľa zákulisných informácií mali o VVD veľký záujem aj Chelsea či Manchester City. Hráč však stále preferoval prestup do Liverpoolu. Vedenie Southamptonu sa tak rozhodlo Virgila vynechať z posledných zápasov aby prípadné zranenie neznemožnilo hráča predať za čo najvyššiu sumu. Vedenie LFC nenechalo nič na náhodu a neumožnilo Citizens zamiešať karty. Na juh Anglicka vyslali výpravu delegátov aby po dohodnutí prestupovej sumy so "Saints" ihneď zabezpečili zdravotnú prehliadku a sklompletizovali všetky formality. Saints pôvodne neprijali ponúkaných 70 miliónov a LFC tak navýšil sumu na 75 miliónov libier. S hráčom boli na podmienkách dohodnutí (mal by zarábať približne 180 tisíc týždenne). Liverpool FC tak mohol oficiálne oznámiť, že Virgil van Dijk sa od 1.januára stáva hráčom LFC. Veľkú zásluhu na uskutočnení prestupu má aj Mike Gordon, ktorý pracoval na upokojení pošramotených vzťahov so Southamptonom po letnej prestupovej ságe.

Vzhľadom na výšku prestupovej sumy a plat bude na VVD vyvíjaný veľký tlak a veľké očakávania. Hráč je však už dostatočne skúsený a navyše jeho prestup sa uskutočnil v rámci Premier league čo by malo skrátiť dobu aklimatizácie a Virgil by sa mal stať okamžite platným členom tímu. Veľkým plusom je aj to, že prišiel hneď na začiatku prestupového okna a nie až na konci čo bolo "dobrým zvykom" pri prestupoch špičkových hráčov kde sa rokovania často vliekli až do posledného prestupového dňa. Podobným spôsobom ako VVD k nám prišiel legendárny Suárez, ktorého prestup zabezpečil Commoli takisto už v priebehu decembra. 

Verím, že Virgil zásadným spôsobom pozdvihne hru našej obrany a posunie nás tak bližšie k trofejám. Možno už v roku 2018!!!

Bleskové zprávy

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.

Lennon se vrací do USA

Mládežnický útočník Brooks Lennon přestupuje natrvalo v Realu Salt Lake City. Američanovi by v létě vypršela smlouva, a proto LFC nebude požadovat žádné odstupné. Mladík měl již dříve problém získat pracovní povolení na Ostrovech, a proto v USA již dříve hostoval.

archivacia 2018 260x350