pivovar helf

EFL CUP Southampton FC - Liverpool FC 1:0 (1:0)

LEAGUECUP REVIEWV prvom semifinále Ligového pohára sme prehrali na ihrisku Southamptonu 1:0

 

souhrn

Do prvého semifinálového zápasu Klopp vzhľadom na blížiace sa derby s ManUtd postavil pomerne silnú zostavu. V zápase sme mali optickú prevahu, ale brankára Fostera sme vážnejšie neohrozili ani raz. Tento výkon pripisujem tentokrát najmä záložnej formácii. Všetká česť Kloppovi, ale postaviť na ihrisko trojicu Can, Wijnaldum, Lucas to chce fakt veľkú odvahu. Tým pádom našej hre chýbal potrebný motor, pretože Emre Can si na začiatku sezóny  zaradil dvoječku a odvtedy ani raz nezrýchlil. O Lucasovi už škoda rozprávať a je fakt veľmi divné, že tento hráč prežil v LFC toľko manažérov. Výkonom zálohy trpeli hlavne Firmino s Lallanom, ktorí aj napriek evidentnej snahe v prehustenej obrane súpera so statickým Sturridgom toho veľa vymyslieť nemohli. Od vyššej prehry nás zachránil pohotový Karius, ktorý zneškodnil niekoľko "góloviek" súpera. Samozrejme neodpustil si podbehnutie jedného centra do malého vápna, ale dúfajme, že na tom pracuje. Loris nám svojím výkonom ešte udržal nádej na finále vo Wembley.

Celkovo našej hre chýba šťava, pohyb a nasadenie z prvej polovice sezóny. Či je to únavou, alebo stratou formy kľúčových hráčov je otázka. Je na Kloppovi a spol aby z posledných troch nevydarených zápasov vyvodili dôsledky.

 

sestavy

Southampton(4-3-3): Forster - Cedric, Van Dijk, Yoshida, Bertrand - Classie, Romeu, Davis – Tadić, Rodriguez, Redmond (manažér Claude Puel)

Liverpool(4-3-3): Karius - Clyne, Lovren, Klavan, Milner - Can, Lucas, Wijnaldum – Lallana,  Sturridge, Firmino (manažér Jürgen Klopp)

 

zapasove info

Southampton FC Liverpool FC
73. ↑ Hojbjerg   ↓ Classie
62. ↑ Coutinho   ↓ Wijnaldum
81. ↑ Ward-Prowse  - ↓ Davis
82. ↑ Origi  ↓ Firmino
81. ↑ Long   - ↓ Rodriguez ↑   ↓ 

Góly: 20. Redmond

Žluté karty: Tadić, Rodriguez

Červené karty: 

Rozhodčí: 

Počet diváků: 

MOTM: Karius

Plusy zápasu: - výborný Karius

                       - návrat Coutinha

Mínusy zápasu:  - katastrofálny výkon zálohy Can-Wijnaldum-Lucas

                           - Sturridge sa vôbec nepresadil - hrali sme v podstate bez neho

statistiky

 Snimka obrazovky 2017-01-12 o 8.51.14

 

Bleskové zprávy

Can se vrátí v sobotu

Emre Can se vrátí v sobotu ye své dovolené po Konfederačním poháru. V ten samý den ho čkejaí testy. K týmu by se měl připjit v pondělí.

Fulton odchází do Hamiltonu

Ryan Fulton končí v LFC a přesouvá se do skotského Hamiltonu. Jednadvacetiletý brankář v minulých sezónach chodil především po hostováních v nižších anglických ligách.

Mané do Asie nepojede

Sadio Mané vynechá asijské turné v Honkongu. Místo toho zůstane v Melwoodu, kde se bude zotavovat ze zranění kolene.

Ejaria a Woodburn trénují s týmem

O den později se k mužstvu připojila dvojice Woodburn s Ejariou. Prvně jmenovaný si na konci loňské sezóny odbýval reprezentační povinnosti u velšského A-týmu, zatímco Angličan se zúčastnil Mistrovství světa do 20 let.

Mané se zapojí později

Sadio Mané stejně jako ostatní hráči přijel do Melwoodu ve středu, ale do týmové přípravy se zapojí až později. Hráč zatím podstupuje individuální trénink po zranění kolene. Senegalec zřejmě vynechá přátelská utkání s Tranmere a Wiganem.

web

sraz2017