Klopp po úspěšném derby

klopp41

Jürgena Kloppa po Merseyside Derby potěšilo to, jak se jeho tým poučil z nepovedené první půle.

O poločasové rozmluvě...

Nikdy si nemůžete být jistí tím, š čím na vás soupeř vyrukuje. Měli jsme nějakou představu a dá se říct, že jsme docela dobře odhadli to, co budou chtít domácí praktikovat - hra po křídlech, intenzita, divočina - tak končili s Arsenalem. V tréninku jsme se snažili na to připravit, ale zápas je zápas. V těchto zápasech je klíčový první dotyk s míčem, buď si hráč otevře možnosti, kam přihrát nebo si je zavře. V první půli jsme hráli pomalu a složitě. Měli jsme jedinou šanci, do které se dostal Divock. Bylo to po akci, kterou jsme za zápas chtěli vidět vícektrát - 2 a půl minuty jsme drželi míč, pak ho Adam ztratil, návrat zpět, získaný míč a rychlý protiútok, Clyney na pravém křídle, centr a Origiho šance. Zdálo se mi, že jsme v první půli spěchali do pokutového území, ale neměli jsme možnosti tam něco vytvořit. Měli jsme být trpělivější a vše si lépe připravit.

V druhé půli jsme hráli lépe a mohli jsme skórovat mnohem dřív. Pak přišel Daniel, trefil tyč a Sadio míč dorazil do brány. Bylo to derby, jak má být. Nebyl to ten nejkrásnější fotbal, ale byla tam obrovská intenzita, důraz, tvrdost.

O vítězné mentalitě...

Zdálo se mi, že jsme byli lepším týmem. Neznamená to, že se nemohlo stát to, že ztratíme body, ale naši výhru lze označit za zaslouženou. Mohlo se stát, že domácí skórují z brejku, zavřou obranu a bude se mluvit o nich jako o těch, kdo vyhrál zaslouženě. Už dříve jsme ukázali, že umíme hrát pěkný fotbal. V první půli jsme pěkný fotbal nehráli, což je také dobré vědět. Umíme hrát i takto. Nedařilo se nám držet míč.

Vybavuji si, jak Dejan Lovren párkrát převzal míč a zavřel si všechny možnosti k přihrávce. Byl lehce bránitelný, dostávali jsme se pod tlak a museli jsme hrát míč hekticky od nohy - rychle, nepřipraveně. Někdy zase Milner příliš rychle nabrál směr útočná polovina soupeře, čímž jsme jim to také zjednodušovali. Z toho všeho jsme se poučili a druhá půle byla mnohem lepší.

O druhém čistém kontě v řadě...

Nepřekvapuje mě to. To, že někdo nehraje od začátku zápasu neznamená, že neumí hrát fotbal. Hráč musí být na svou šanci připravený a já jsem rád, že tomu tak v tomhle týmu je. To je vše. Vyhráli jsme 1:0, nachystáme se na Stoke a pak hned na City. Těší mě, že jsme nedali Lukakovi ani kousek prostoru, ubránili jsme jeho rychlost i dlouhé míče, které na něj směřovali. Zvládli jsme to.

O vlivu Daniela Sturridge...

Máte na lavičce Sturridge a pořád přemýšlíte: "OK. Nastal jeho čas? Kdy ho tam pošleme? Zvládne to? Je připravený?" Není normální, že vám hráč po dvou trénincích pomůže v zápase. On to zvládl v tak těžkém zápase. Nakonec byl rozdílovým hráčem..nechci být "na hrušce," ale po první půli jsem si říkal: "OK, trochu jsme se zahřáli," protože to pro nás nebylo nějak fyzicky obtížné. Domácí první půle stála mnohem více sil. Pokud můžete v 70. minutě poslat na hřiště čerstvého Sturridge, tak je to skvělé.

O Barkleyho zákroku na Hendersona...

Bylo to tvrdé, však jste to viděli sami. Oba měli štěstí. Víc to nechci komentovat.

zdroj: liverpoolfc.com

Mané dostal 3-zápasový trest

Sadio Mané dostal za své vyloučení proti Man City 3-zápasový distanc. Klub se proti rozhodnutí odvolal, ale neúspěl. Senegalec vynechá ligové a pohárové střetnutí s Leicesterem a zápas PL s Burnley.

Přestupy jen do 9. srpna

Kluby Premier League si odsouhlasily, že příští přestupové okno skončí ještě před zahájením ročníku a to už 9. srpna. Kluby budou moci po tomto termínu ale prodávat, protože většina ostatních lig jejich příklad zatím nenásledovala.

Clynea trápí záda

Nathaniela Clynea už od začátku přípravy omezují problémy se zády a ještě nějakou dobu budou. Jürgen Klopp potvrdil, že kvůli tomu nebyl obránce zařazen na soupisku pro skupinovou fázi Ligy mistrů.

Salah hráčem měsíce

Mohamed Salah se stal dle hlasování fanoušků nejlepším hráčem LFC za srpen. Druhý skončil Sadio Mané následovaný Trentem Alexandrem-Arnoldem.

U23 vyhrálo po penaltách

U23 se v rámci Lancashire Senior Cupu utkalo s Fleetwoodem Town. Zápas skončil 1:1 a o vítezi museli rozhodnout penalty. O jedninou branku LFC se postaral Johnston.

Sestava: Kelleher, Whelan, Parker, Masterson, Johnston, Ejaria, Coyle (Virtue, 69), Alves, Wilson (Adekanye, 45), Dhanda, Ings