pivovar helf

Proti Prestonu s Gerrardem a také Torresem

Rafa potvrdil, že proti Prestonu nasadí Stevena Gerrarda. Do sestavy se konečně vrací Fernando Torres, v nominaci jsou také Martin Škrtel a Fabio Aurelio.

Na několik hvězd se mohou v sobotu těšit diváci v Prestonu. Ačkoliv se očekává, že základní sestavu v 3. kole FA Cupu budou tvořit hráči, kteří moc nehrají, v základní sestavě se představí kapitán Steven Gerrard. Skvělou zprávou pro první dny roku 2009 je také fakt, že v nominaci na utkání figuruje po sedmizápasové absenci španělský mistr Evropy Fernando Torres. Po zranění se také vrací Brazilec Fabio Aurelio, nominován je i Martin Škrtel, který po zranění kolene nastoupil na 11 min proti Newcastlu.

Účast Stevena Gerrarda byla nejistá, o incidentu z pondělí toho bylo napsáno dost a dost. Jednou variantou bylo ho nechat celkově odpočinout, druhou bylo ho nechat hrát fotbal, aby mohl na to mimofotbalové zapomenout. Rafa se správně rozhodl pro to druhé, což dnes oznámil na tiskovce v Melwoodu. "Steven je okay, normálně trénuje. Oznámil jsem, že jsem s ním mluvil. Podporuji ho na 100%. Nejlepší věcí je to, aby se soustředil na fotbal. Trénoval dobře, bude hrát. Všichni ho podporují. Víme, o co jde a je jasné, že to je speciální situace. Ale musíme ho podpořit, neboť mu důvěřujeme."

Současná situace kolem Gerrarda může jak samotnému hráči tak týmu ublížit, stát se ale může přesně opačná věc. Steven to nebude mít v sobotu určitě lehké, hodně to napoví, jak mentálně je silný. Dle Rafy ale je mentálně připravený na to nastoupit, i když jeho připravenost se projeví až v samotném zápase, během kterého může být cílem provokací ze strany domácích fans. "Bude hrát. To znamená, že pro mě je připravený. Je to profesionál a velmi dobrý člověk. Bude myslet jen na fotbal. Doufáme, že dá nějaký gól, bude hrát tak dobře jako předtím a každý bude mluvit jen o tom zápase."

V zápase asi nastoupí druhá garnitura, to ale není zase tak jisté, neboť Rafa chce dle svých slov postavit kádr silný na to, aby domácím nedovolil překvapení na úkor favorita. V něm se konečně objeví Fernando Torres. "Bude to silný tým, stále chceme udržet určitou hybnost. Možná vyměníme pár hráčů, ale na hřišti bude stále velmi dobrý tým. Gerrard hraje dobře. Navíc letos nenastoupil v tolika zápasech. Měl nějaká zranění. Není to jako u Dirka Kuyta, který odehrál skoro všechny zápas. Stejné je to s Torresem, který byl zraněný. On a Gerrard neodehráli tolik zápasů, takže mohou hrát. Torres bude v kádru. Pokud ho budeme potřebovat, tak nastoupí. Není ještě 100%, protože nemá zápasové zatížení. Ale je připraven."

V nominaci jsou také obránci Martin Škrtel a Fabio Aurelio. Jak Rafa rád říká, hlavně v případě déle zraněných hráčů, společně s Torresem je to jako když do týmu přišli nové posily. "Odvedli pro nás v minulosti velmi dobrou práci, tak to bude jako získal tři posily. Dva byli levné posily, neboť nás nestáli moc peněz."

A jakou důležitost tomuto zápasu potažmu celému FA Cupu Rafa přikládá? "Samozřejmě nám jde o postup. FA Cup je fantastická soutěž, takže se pokusíme o pokud možno postoupit do finále ve Wembley. Bude to těžké. Prestonu se v lize daří a víme, že hrát proti Liverpoolu je pro tým vždy extra motivace. Víme, že to bude klasický pohárový zápas."

V něm proti týmu, který ho vychoval, nastoupí i útočník Neil Mellor. Ten dal za Liverpool 6 gólů v 21 zápasech. "Mellor byl pro nás dobrý hráč. Dal fantastické góly proti Olympiacosu a Arsenalu. Byly to velmi důležité góly. Je to skvělý zakončovatel, umí dát hodně gólů. Doufáme ale že jen v lize, ne poháru."

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook