pivovar helf

20 otázek pro…Kazu

 

LiverbirdUponMyChest

 

Ve třetím díle rubriky jsme se podívali na zoubek mladšímu ročníku, který představuje Tomáš Kašpárek, známý též jako Kazu. Jedná se o vyznavače stavění bytelných stanů, tělesného graffiti, alkoholických nápojů a nekompromisních názorů. Příjemné počtení…

 

 

  1. Mnoho lidí Tě má spojeného s tvým prvním legendárním uvedením v Břeclavi. Tehdy Ti bylo myslím 18. Co se u Tebe za ty roky změnilo ve vztahu k LFC?

Je pravda, že to uvedení bylo ve velkém stylu. Tehdy mi ještě 18 ani nebylo, ale pokud se od té doby něco změnilo, tak možná jen celkový pohled na fotbal jako takový. Vztah k LFC je neměnný.

2. Předpokládám, že v létě Břeclav nevynecháš, je to tak?

Tak určitě. Tohle datum mám v kalendáři vyznačeno už dávno.

3. Bournemouth jsme v posledním zápase přesvědčivě porazili. Jedním z nejlepších na hřišti byl Andrew Robertson, který při zranění Morena hraje pravidelně. Co říkáš na jeho výkony?

S Robertsonem jsem celkem spokojený, protože si nemyslím, že by to do budoucna měl být náš 1. levý bek. Takže jako back-up v pohodě.

4. Napodruhé se po zranění vrátil Adam Lallana. Dokáže být ještě v budoucnu pro tým prospěšný jako například loňský podzim?

Prospěšný asi být dokáže a nějaké góly nebo asistence mít bude, ale co se mě týče, tak nikdy nebude hráč, který by nás měl nějak vytrhnout. Myslím si, že on není typ, který zlomí zápas, když se nedaří, spíš se sveze s týmem, který šlape.

5. V nedávné době jsme zremizovali zápasy s Evertonem a WBA. V obou zápasech jsme po celou dobu tlačili do plných proti úporně bránícímu soupeři, ale tři body to nepřineslo. Považuješ naši dlouhodobou neschopnost odemknout autobus za naši největší slabinu?

Rozhodně je to jedna z našich nejslabších stránek. Ale největší slabinou je, že neumíme dohrávat zápasy v klidu. Naše hra je založena hlavně na skvělých protiútocích a pressingu, proto ve chvílích, kdy potřebujeme hru uklidnit, býváme často neproduktivní.

6. Velmi se v tomto ohledu skloňuje i absence vůdčích osobností v týmu, kteří by svým výkonem, projevem, zarputilostí nebo seřváním strhli zbytek týmu k rozhodujícímu gólu. Máme v týmu někoho, kdo má k takové vůdčí osobnosti alespoň nakročeno?

Dle mého se tomu blíží Emre, ale vzhledem k jeho nahnuté budoucnosti z toho asi nic mít nebudeme. Bohužel hráče typu Gerrard u nás úplně nevidím.

7. Jurgen Klopp poslední týdny v podstatě točí v ofenzivě dvě různé sestavy, jednu „anglickou“, druhou „mimoevropskou“. Jsi příznivcem takové rotace? Ve srovnání s ostatními týmy PL v počtu obměn základní sestavy suverénně „vedeme“.

Rotace jako taková mi nevadí, spíš mi vadí jednotlivci, jako Lovren, nebo náš kapitán.

8. Poslední dobou působí náš manažer na pozápasových tiskových konferencích poněkud rozpačitě. Vinu na ztrátě bodů většinou hledá u sudích. Řekněme, že v některých případech má pravdu. Nicméně, neměl by pro jednou veřejně „zpucovat“ i své hráče za špatný výkon? Těch příležitostí letos už měl dost.

To je smutná pravda a jsem z toho trochu zklamaný. Očekával jsem, že zrovna Klopp umí říct věci tvrdě a narovinu. Tyhle výmluvy na sudí se mi moc nelíbí. Vždyť je to jako poslouchat jistého trenéra z Portugalska.

9. Video ve fotbale. Od letošní sezóny je možné využít videorozhodčího pro posouzení, zda míč přesáhl brankovou čáru či nikoliv. Měly by se v PL pravomoci tohoto pomocníka zvýšit i na posuzování ofsajdů, zákroků na červenou kartu a posouzení penaltových zákroků?

Já bych zůstal u posouzení při gólu, jinak bych do toho asi nesahal.

10. I v české kaprlize je už dlouho dobu zavedeno trestání rozhodčích za jejich hrubé ovlivnění zápasů. Výjimkou nejsou ani pětizápasové bany. V Anglii se o chybujících sudích stále dokola jen mluví. Uvítal bys tyto tresty i v PL?

Určitě. I rozhodčí by nad sebou měli mít nějakou hrozbu sankcí, aby je to donutilo pískat co možná nejlépe.

11. S tvrdší kritikou nemáš problém. Tvé názory na některé hráče si umím domyslet. Koho bys ale z našeho týmu označil za vyloženě slabého a přitom se mu všeobecná kritika dosud vyhýbá?

Vyloženě slabých u nás vidím víc, ale žádného takového, kterému by se kritika přímo vyhýbala. Snad jen Clyne, který se tomu úspěšně vyhýbá a přitom dopředu nenabízí nic, dozadu průměr a (ne)úspěšnost hlaviček má snad nejhorší z týmu.

12. A naopak, kdo z týmu je nejméně doceněn?

Nedoceněný mi přijde Emre, kterého spousta lidí vidí jako jednoho z mnoha, což ale určitě není a brzy nám to dokáže, jen ne v našem dresu. A taky Moreno, který letos určitě patří mezi naše lepší hráče.

13. Do osmifinále Ligy mistrů nám Xabi Alonso přihrál FC Porto. Co říkáš na tohoto soupeře a jak vidíš v procentech šance na postup LFC? Přeci jen, s takovým Bayernem by bylo těžší pořízení. Z mého pohledu může být klíčová odveta na Anfieldu.

Já jsem si Porto přál, takže s losem určitě spokojenost. Soupeř je to atraktivní a hratelný. Myslím, že by to mohlo být tak 70/30 pro nás, když uvážím, že Klopp  dvojzápasy umí. Odveta na Anfieldu je jistě výhoda, když budeme potřebovat pořádně zatlačit na pilu.

14. Všechny zápasy Ligy mistrů zahájil v bráně Loris Karius. V osmifinále už půjde do tuhého. Myslíš, že Klopp Kariuse podrží a bude v základu pokračovat nebo změní dosavadní praxi a proti Portu nastoupí jednička Mignolet?

Myslím, že by měl. Ale těžko říct, jak s ním Klopp do budoucna počítá, pokud ho nepostaví, tak to bude začátek jeho konce.

15. Zůstane kádr přes zimu beze změny?

Ze zkušenosti se obávám, že ano. Ale byla by to pro nás další promarněná příležitost k vylepšení kádru, což si upřímně moc dovolit nemůžeme. Protože slabých míst máme dost. Minimálně střední záložník a stoper by měl přijít.

16. Naby Keita bude od léta novým hráčem LFC. Sdílíš všeobecné nadšení z tohoto příchodu, resp. viděl jsi ho hrát? Reference i statistiky má vynikající, o tom žádná.

Snažil sem se dívat na zápasy Lipska, od doby, co víme, že bude Naby náš. A jsem přesvědčen, že je to naprostá bomba. Takový typ nám hodně chybí a mohl by to být jeden z nejlepších podpisů za poslední dobu.

17. Na Anfieldu tak budou působit 3 ze 4 nejlepších Afričanů. Ještě štěstí, že APN bude od příštího mistrovství přesunuto na léto. Vůbec, preferuješ v týmu Angličany, cizince nebo je ti to úplně jedno?

Národnost, barva a věci kolem jsou mi naprosto ukradené. Jediné na čem mi záleží, je kvalita. To je to, co potřebujeme nejvíc.

18. José Mourinho, pan pokakánek. Co říkáš na jeho neměnící se autobusovou taktiku proti jakémukoliv obstojnému týmu? Připomenu, že MU za poslední čtyři roky nakoupili frajery za 600 mil. liber.

Taková taktika se mi hnusí, zvlášť když člověk vezme v potaz, kolik je schopný za různé hráče utratit peněz. Bohužel má tuhle herní variantu zvládnutou mistrně a úspěchy mu to vždy přineslo a v budoucnu ještě asi přinese.

19. Velmi mě překvapila kniha Stevena Gerrarda, kde Mourinha veřejně glorifikuje a vždy ho chtěl za manažera LFC. Umíš si to představit?

V Stevenove knize mě celkově překvapily jeho názory na trenéry. A Mourinho u nás? Dost dobře si to nedovedu představit, možná dřív, skrz vidinu úspěchu, i když tedy hodně drahého. Ale po štaci v United už určitě ne.

20. Tvá ideální sestava složená ze stávajícího kádru při plném zdraví?

Mignolet - Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Moreno - Can, Wijnaldum (Ox), Coutinho (c) - Salah, Firmino, Mane.

 

 

 

Add a comment

20 otázek pro…Vlastu Majtána

 

LiverbirdUponMyChest

 

V druhém díle rubriky jsme vyzpovídali dalšího fanouška. Je jím známý bouřlivák Vlasta Majtán a znát ho můžete pod přezdívkou Vlasta Majtán. Na webové diskuze sice moc nedá, zato se může pyšnit unikátním Anfield barem, který v potu tváře vlastníma rukama vybudoval. Co ho to stálo? Co říká na aktuální situaci v klubu a na výkony v Lize mistrů? Více se dozvíte na následujících řádcích.

 

1. Jak a kdy ses ke klubu vlastně dostal? Čím Tě LFC oslovil?

Kdybych měl brát fotbal jako takový, tak první jiskra přišla v roce 1986 a to MS v Mexiku. Tím to začalo. Samotný Liverpool FC byl kouzlem pro mnohý z nás i u mě památným finále v Istanbulu. Byli tam postřehy tohoto klubu i dřív, ale malá dostupnost sledování zápasů a vše co se kolem něho točí.

2. Už jsem zmínil, že ses pustil do rekonstrukce části svého obydlí na malé vesnici na Vysočině za účelem vybudování Anfield baru. Můžeš popsat, co všechno tato přestavba obnášela a jak dlouho Ti celá realizace trvala?

Anfield Bar byl tak trošku realizací toho, že v mém okolí nebyla žádná hospůdka, kde bych mohl sledovat zápasy a debatovat s přáteli o fotbale. A jak už Kurt napsal jsem velký bouřlivák a s tím jsem měl v našem obývacím pokoji velké problémy. Takže nebyla cesta jinak, než se do toho pustit. Začal jsem s rekonstrukcí bývalé garáže hned, jak jsem přijel z výjezdu do  Liverpoolu, kde jsem byl s kamarády na zápase se Stoke City. Návštěva klubové hospody Albert mě natolik namotivovala a dodala energii, že jsem okamžitě po příjezdu začal.  Od té chvíle nebylo v hlavě nic jiného. Z udělaného nákresu se začalo den co den po práci makat a snít o konečné podobě baru. Abych řekl pravdu, tak už je ze stavební části zcela hotov, jen neustále doplňuji suvenýry, dresy, vlajky, šály a dekoračními předměty v našich klubových barvách

3. Můžeš nám popsat, co vše jsi s tematikou LFC do svého doupěte nakoupil a pokud to není tajné, kolik Tě stála samotná přestavba a nákup všech propriet?

Vlasta 1

V Anfield baru je vše realizováno mojí fantazií, ale jak už jsem poznamenal, hodně věcí se nechalo inspirovat bary v okolí stadionu Anfield. Skutečnou finanční  částku všeho, co jsem do toho dal, tady snad ani nebudu psát, abych neodradil podobné šílence, kteří by s něčím podobným chtěli také začít. Je to tak: Když budeš sbírat známky, lepit modely, cestovat a podobné zájmy, vše stojí nemalé finance. Jsem rád, že mě potkala takováto láska ke klubu jako je Liverpool FC. Ale jinak asi nemáte navíc půl milionu, tak se dál rozčilujte a blázněte ve svých obývácích a nechte se umlčovat manželkami a přítelkyněmi. J

4. Pojďme ale z Vysočiny nazpět na sever Anglie. Jurgen Klopp je zde více než dva roky. První rok po výměně Rodgerse dosáhl v PL 8. místa, loňskou sezónu splnil základní cíl 4. místem. Nyní je náš tým v rozehrané sezóně zatím také čtvrtý.  Máš pro něj za jeho dvouleté působení nějakou kritiku? Za které kroky či oblasti působnosti konkrétně?

Jurgen Klopp je z mého pohledu jeden z nejlepších koučů v Anglii ne-li v celém fotbalovém světě. Je to už nějaký čas co přišel, v jeho práci je vidět hodně pozitiv, které nám ukazuje zápas od zápasu. Fanoušek tohoto sportu a obzvlášť v Anglii je strašně náročný, chvilku se nedaří a začínají se okamžitě hledat chyby a to hlavně na manažerovi. Pojďme mu dat čas a zase čas, já věřím, že pod jeho taktovkou přijde euforie úspěchu! Která určitě přijde!

5. Po jeho nástupu do BVB v roce 2008 během několika let postupným budováním vrátil tento klub na výsluní evropského fotbalu, kam patřil v polovině 90. let. Z neznámých mladíků udělal hvězdy světového fotbalu, přitom za ně utratil minimum peněz. Lze podle Tebe tímto přístupem dosáhnout vrcholného úspěchu i v dnešní době, kdy za hráče létají neskutečné sumy?

To je to kouzlo Kloppa a jeho podobných manažerů. Nevím jak vy, ale pro mě je daleko vzrušující sestavovat tým touto filozofií. Už tolik z mých úst omývané, přijď do hotového klubu pomalu s nevyčerpajícími financi může kde kdo. Ale přijď jak Ranieri nebo Rafa Benítéz s Newcastlem do průměrného klubu a vybuduj ho. To je z mé strany klobouček! A ceny za hráče? Nedivím se, podívejte se, co je fotbal za sportovní fenomén, neskutečná sledovanost po celém světě! Suvenýry dresy, fanouškovské základny (Asie atd.) Ceny lístků TV práva. Prostě tak to je!

6. Nastává zima. Čas kdy Wenger oblékne svůj apartní spacák, začne se oddělovat zrno od plev a mnohdy se rozhoduje o konečném umístění v ligové tabulce. Myslíš, že dojde přes zimu k výraznějším změnám na prvních šesti příčkách v tabulce Premier league?

Přední příčky se podle mě moc měnit nebudou, první šestka bude bojovat o LM, což není žádné moudro, to je jasný. Co se týče titulu tak by se muselo stát něco velkého, co by ty první dva pojebance postihlo, abychom se dostali na dostřel a zabojovali o tu už zmiňovanou euforii. J

7. Ve středu LFC smetl Spartak 7:0 a naše úderná ofenzivní čtverka se tak vyloženě vyřádila. Asi nejtěžší otázka z této dvacítky – kdo ze čtveřice Coutinho, Firmino, Salah a Mané je pro tým nejdůležitější?

Je pro mě bohužel těžké to napsat, ale je to Couthino. Je neuvěřitelný a zraje jak víno! Je krása ho sledovat s míčem. Je to fotbalový šperk. A bohužel? Ano hodně mě zklamal, nebudu to rozepisovat, všichni tu ságu známe.

vlasta2

8. Jak vůbec hodnotíš působení LFC ve skupinové fázi Ligy mistrů?

Myslím, že LM je soutěž šitá nám na míru. Párkrát jsme zbytečně zaváhali, ale hrajeme pěkný ofenzivní fotbal.  Zápas od zápasu je viditelné zlepšování.

9. V osmifinále můžeme vyfasovat Real, Bayern, Juventus, Porto, Šachťar nebo Basilej. Koho si přeješ? Tipni si, kam to Kloppova družina na jaře dotáhne.

Osobně bych si přál Real Madrid, máme jim co vracet! Nebudu zbytečně nohama na zemi, Liverpool FC klidně může Ligu Mistrů vyhrát! Samozřejmě bude záležet na losu atd. Jsou tam ofenzivně laděné  týmy, a to nám hrozně vyhovuje (teda až na Mrdinec a jeho autobus). Uvidíme, důležité bude také  nemít velkou marodku a víc toho fotbalového štěstí. A pak už se uvidí.

10. Jaký je tvůj tip na zimní přestupové okno? Klasicky hráči v tomto období „nebudou k mání“ nebo se FSG s Kloppem pochlapí a vylepší stávající kádr? Oba asi cítíme, kde má soupiska slabiny. Ono, když proti Brightonu hrají ve stoperské trojici dva záložníci, něco asi není úplně v pořádku.

Ano tlačí nás pata v obraně, ale nemyslím si, že při našem útočném pojetí hry příchod nového stopera nějak výrazně ovlivní zadní neprůchodnost obrany. Tímhle systémem hry to bude mít vzadu těžký každý obránce. Nemůžeme hrát bleskově nádherný fotbal dopředu s tím, že nebudeme dostávat góly. Tomu já nevěřím. Když dáme o jeden gól víc jak soupeř, tak mě ta obrana tolik trápit nebudeJ. Kdo přijde nebo odejde si nehodlám tipnout. Spíš se nechám překvapit.

11. Hovoří se o tom, že Emre Can je domluven s Juventusem na angažmá od nové sezóny. Jak moc Ti případně tento hráč bude chybět?

Can je výborný hráč. Ale nesmí se zranit nebo delší dobu absentovat. Po delší pauze je to katastrofa, trvá mu dlouhou dobu než se adaptuje do standartu, v kterém je právě teď. I když si samozřejmě na jeho postě dokážu představit i někoho jiného. Myslím, že ho nic nezastaví a po ukončení smlouvy půjde pryč. A možná zrovna do zmiňovaného Juve.

12. Novou letní akvizicí je Alex Oxlade-Chamberlain, který nás stál nemalý peníz. Co říkáš na jeho dosavadní výkony?

Ox bude určitě přínosem, Klopp ví, co dělá. Bude se pomaličku seznamovat s tím, co po něm bude kouč chtít a jeho chvíle brzy přijdou.

13. Zaujala mě jedna statistika. V PL máme už 7 gólů z rychlých protiútoků, United mají 4, Leicester 2 a ze zbylých týmů žádný nemá více než 1. V této disciplíně dominujeme. Je to podle tebe i s ohledem na typy hráčů LFC naše největší devíza?

To je hlavně naše největší zbraň! Jakmile soupeř začne hrát otevřenější partii tak umíme udeřit. Je to hlavně pro nezávislého fanouška to co chce vidět! Kéž by tenhle útok vydržel co nejdéle!

14. Čeká nás derby s Evertonem s nově angažovaným dinosaurem na lavičce. Očekáváš, že tuto sebranku smeteme, jak je poslední roky zvykem, nebo zafunguje efekt nového (v tomto případě starého) koštěte a Everton nám zatopí?

Známé klišé Merseyside derby nikdy nemá favorita? Tentokrát ale favoriti jsme. Na karamelky si věříme a doufám, že vyhrajeme o parník. J

15. Tohoto soupeře jsme vyfasovali i ve 3. Kole FA cupu. Za sebe můžu říct, že lépe los dopadnout nemohl. Jak řekl Carra, nebylo by nic lepšího než Evertonu dodrbat vánoce i nový rok. FA cup je pro Tebe důležitý?

Tak to je jasný. S městským rivalem nesmíme mít slitování. Druhou adventní svící zapálím našim koňům lýtka a na tři krále nadělovat s koledou J. FA Cup je legendární turnaj jeho vítězství hodnotím u mě jako třetí nejcenější klubový pohár hned za vítěze v LM a v PL.

vlasta 3

16. Je nějaký hráč Evertonu, kterého si umíš představit v dresu LFC?

Jen to ne! J

17. Asi nejsem jediný, kdo trpí při reprezentačních pauzách. Nicméně minulý pátek se losovaly základní skupiny World cupu. LFC bude mít poměrně bohaté hráčské zastoupení v týmech Anglie, Egyptu, Senegalu, Brazílie, Chorvatska, Belgie, Španělska nebo Německa. Kterému týmu/hráči budeš přát nejvíce a co pro Tebe vůbec World cup znamená? Za sebe můžu říci, že není většího sportovního svátku.

Krásná otázka.  Mistrovství světa ve fotbale je pro mě něco výjimečného. Hra planety jak se ji hodně říká, má svůj obrovský svátek. Jediný problém mám v dobu konání tohoto turnaje, že mě takřka s přesnou čtyřletou pravidelností v tuto dobu trápí zdravotní komplikace tipu nesnesitelné bolesti zad. A s tím se opravdu do práce chodit nedá! J

18. Předpokládám, že Anfield bar bude během tohoto měsíce v permanenci, je to tak?

Prosinec je nejen, co se týče vánoc pro mě hektický, ale hlavně v Anglii se začíná určovat a napovídat co bude dál. Takže, zatopím v krbu, přijdou kumpáni (sice Gunners, ale když jsou hodný a nevytahují se, tak si můžou i sednout) J a začíná koloběh zápasů a nervů. Samozřejmě když pojedete kolem tak se zastavte! Rád uvidím kamarády, kteří ví, který klub je na světě ten nejlepší!

19. Chystáš v dohledné době návštěvu Liverpoolu nebo jiný výjezd?

No pravda, že bych tam jel klidně hned.  Musím v první řadě hlavně domluvit parťáky, kteří by se mě ujali a vzali mě sebou J. Na posledním výjezdu se Anfield rekonstruoval, takže bych rád co nejdřív také viděl stadion v celé své kráse hotov.

20. Tvá ideální sestava složená ze stávajícího kádru?

Mignolet, Klavan, Matip, Clyne, Moreno, Wijnaldum, Can, Coutinho, Salah, Mane, Firmino.    

           

Díky za Tvé odpovědi a nechť tvůj Anfield bar zažije mnoho bujarých oslav úspěchů LFC.  

 

 

Add a comment

CZ & SK fanclub - členství pro sezónu 2015/16

OSC - Logos

Od dnešního dne oficiálně spouštíme přijímání nových členů do našeho oficiálního česko slovenského fanclubu Liverpool FC pro sezónu 2015/16. V článku najdete kompletní informace týkající se samozřejmě i současných členů fanclubu pro případ obnovení jejich členství. Prosím, přečtěte si vše pozorně a řiďte se pokyny v článku.

Add a comment

Číst dál: CZ & SK fanclub - členství pro sezónu 2015/16

CZ SK fanclub - členství pro sezónu 2014/15

Od dnešního dne oficiálně spouštíme přijímání nových členů do našeho oficiálního česko slovenského fanclubu Liverpool FC pro sezónu 2014/15. V článku najdete kompletní informace týkající se samozřejmě i současných členů fanclubu pro případ obnovení jejich členství. Prosím, přečtěte si vše pozorně a řiďte se pokyny v článku.

Add a comment

Číst dál: CZ SK fanclub - členství pro sezónu 2014/15

Bleskové zprávy

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.

Lennon se vrací do USA

Mládežnický útočník Brooks Lennon přestupuje natrvalo v Realu Salt Lake City. Američanovi by v létě vypršela smlouva, a proto LFC nebude požadovat žádné odstupné. Mladík měl již dříve problém získat pracovní povolení na Ostrovech, a proto v USA již dříve hostoval.

archivacia 2018 260x350