pivovar helf

Hlavním soupeřem terén

 

Blog3

Den po rozlosování Ligy mistrů, které většinu z nás včetně mě asi příliš nepotěšilo, jsme přivítali na domácí půdě Watford, a měl to být zápas s povinným ziskem tří bodů. Ale hned při prvních záběrech na Anfield bylo vidět, že počasí není pro fotbal ideální, což mohl být náš handicap.

Naštěstí jsme hned v úvodu skórovali, když si Salah pohrál s obranou hostů a začal své galapředstavení. Pak jsme na těžkém terénu hráli spíš opatrně, nicméně zhruba 25 minut jsme v pohodě kontrolovali hru, Watford byl zpočátku zcela neškodný. Jenže asi po půlhodině hry tam byla z naší strany pasáž, kterou si úplně za rámeček nedáme. Na vlastní polovině jsme dost nepochopitelně ztráceli míče jeho zbytečným zdlouhavým držením, nepřesnými přihrávkami či riskantními kombinacemi. Nepřízeň počasí, mající za vinu zrádný stav hrací plochy, na tom měla určitě svůj podíl, ale byla to hra s ohněm, a zejména v závěrečné fázi Ligy mistrů by soupeři takové chyby, kterých jsme se v tu chvíli dopouštěli, nemilosrdně trestali. A některé zbytečné ztráty míčů, pokud jsem dobře viděl, tak zejména v podání Wijnalduma a Hendersona na meteorologické podmínky vůbec svést nelze. V tomto utkání jsme ale naštěstí všechny doutnající požáry stačili včas uhasit. Naši obranu si dovolím pochválit, Gomez sice taky často riskoval zbytečnou ztrátu míče a občas k tomu opravdu došlo, vždy se stačil včas vrátit tak, aby nedošlo k nejhoršímu. Líbil se mi víc, než TAA v minulých zápasech. Co se však týče naší defenzívy, tak za toto utkání musím velmi vyzvednout výkon Robertsona, od něj jsem snad žádnou chybu za celé střetnutí nezaznamenal a navíc měl klíčový podíl na velmi důležitém druhém gólu chvíli před přestávkou, který poté, co se neujala velká šance Firmina, definitivně převážil vývoj utkání na naši stranu.

Brzy po pauze přišel nádherný, a vlastně už rozhodující třetí gól. Moc sice nechybělo, aby vzápětí po standardní situaci soupeř snížil, věřím však, že by se maximálně opakoval příběh s West Hamem, protože ani Watford nevypadal na to, že by i přes případné snížení třígólové ztráty mohl zápas zdramatizovat. A další průběh utkání to potvrdil, i když se hosté v následujících minutách snažili být aktivní. Na nic podstatného se však nevzmohli a závěr střetnutí pak byl už plně v naší režii. 

Na hřiště přišel v posledních minutách Ings, který měl na svých kopačkách dvě výborné šance ke skórování. Po té druhé nakonec Salah dorážkou vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase, což mu samozřejmě přeji. Je ale velká škoda, že se mezi střelce nezapsal i Danny, protože v tom klukovi něco je, jen potřebuje větší herní praxi a trochu toho sportovního štěstí.       

Výsledek je důležitý i pro brankový rozdíl, který může hrát v závěru také svou roli, hlavně se však počítá, že povinné tři body zůstaly doma. Vítězství se možná nerodilo hlavně v první půli tak lehce, jak by se mohlo zdát ze skóre, ale vedle soupeře jsme si dokázali poradit i s nepřízní počasí, které našemu stylu fotbalu úplně nesvědčí, čehož si velmi cením. Znovu panovaly obavy z hlavního arbitra, ale tentokrát Taylor pískal rovinu a troufám si říct, že celkově velmi dobře.

V nejbližších dnech musíme doufat, že se hráči vrátí z reprezentačních srazů zdraví, sledovat to na dálku možná bude větší drama, než zápas s Watfordem. Také pevně věřím, že ani zranění Emreho nebude vážné, budeme jej ještě velmi potřebovat. Doufám, že se pak celý tým plně zkoncentruje na to, co jej ve zbytku sezóny ještě čeká, že je toho ještě hodně ve hře nemusím připomínat. Nejbližší překážkou bude o záchranu bojující Crystal Palace, který nás v nedávné minulosti uměl hodně potrápit, přičemž i naši soupeři o špici tabulky s ním měli v minulých kolech velké problémy. Máme však na to, abychom zápas zvládli a šli potom se vší vervou do první čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů. Především tam pak budeme muset podat ten nejlepší možný výkon, bez hraní si s ohněm, jak jsme toho byli svědky v sobotu kolem třicáté minuty hry. 

 

Bleskové zprávy

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

kalendare2019

Facebook