pivovar helf

Dokáže Klopp ako jediný porážať Guardiolu?

klopp48

Podobne ako futbalové jedenástky zvádzajú bitky na futbalových trávnikoch, odohrávajú sa aj medzi manažérmi jednotlivých mužstiev obrovské taktické bitky. Nie sú až tak na očiach ako súboje na ihrisku, avšak skauting a taktická príprava mužstva na zápas je viac dôležitá ako by sa mohla zdať. Ak navyše pred Vami stojí mužstvo vedené brilantnými stratégmi akými sú napríklad Pep Guardiola či José Mourinho, je to pre trénera extrémne ťažká záležitosť. Svoje by o tom mohol porozprávať napríklad Arséne Wenger, ktorý proti Mourinhovým týmom zvíťazil iba dvakrát z osemnástich pokusov. Jurgen Klopp, ale podobné problémy nemá. Ako jediný z manažérov Premier league má pozitívnu bilanciu proti všetkým manažérom “veľkej 6tky“. Pri menách ako Guardiola, Mourinho, Conte či Wenger, je to dozaista neuveriteľný, málo povedomý počin.

Vráťme sa ale ku Guardiolovi. Tento španielsky tréner je kapitola sama o sebe. Guardiola je jeden z najlepších trénerov poslednej dekády. K nespočetnému množstvu trofejí pribudne pravdepodobne ďalšia v podobe titulu Premier league na konci sezóny. Nadupaný káder City šľape ako švajčiarske hodinky a napriek nedeľňajšej prehre už pravdepodobne tento tým k titulu neohrozene dokráča. Guardiola je rozhodne trénerský fenomén. Jeho štatistiky proti iným manažérom, sa nedajú nazvať ináč ako fenomenálne. Celkovo 46 manažérov čelilo Guardiolovi vo viac ako štyroch stretnutiach. Guardiola má pozitívnu bilanciu hneď proti 45 z nich! Ten jediný, ktorý dokáže Guardiolovi čeliť je práve Jurgen Klopp.

Súperenie týchto dvoch trénerských mágov dnešnej doby siaha do roku 2013, keď tento päťdesiat ročný Nemec osladil jeho španielskemu kolegovi debut na lavičke bavorského giganta, porážkou vo finále Nemeckého superpohára. Guardiola to však svojmu kolegovi oplatil ziskom ligového titulu a Nemeckého pohára. Následne však Superpohár v roku 2014 opätovne putoval do Dortmundu, k čomu Klopp pridal aj DBF pokal v roku 2015. Bundesligová bilancia týchto dvoch manažérov sa zastavila na skóre 4-4. Nutno však podotknúť, že nešlo o férový boj. Tím Bayernu prešpikovaný hviezdami ako Robben, Ribery či Lahm, každoročne oslabovalo Dortmund prieťahmi jej najväčších hviezd na svoju stranu.

Okolnosti však zariadili to, že sa v pomerne krátkom čase presunuli obaja manažéri na ostrovy a fanúšikovia Premier league sa mohli tešiť na pokračovanie súboja týchto dvoch excentrických manažérov. Prvý súboj vyhral práve Klopp, avšak po jednej remíze a septembrovej prehre 1:5 Guardiola bilanciu vyrovnal. Nedeľný zápas, avšak znovu prehupol misky váh na Kloppovu stranu.

Snímka obrazovky 2018-01-15 o 21.30.07

 

Snímka obrazovky 2018-01-15 o 21.30.57

 

Bleskové zprávy

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

extra leto

Facebook