pivovar helf

Sakhův úsměv

Blog4

 

Benteke se šel po obou gólech vstřelených do naší sítě podělit o radost se Sakhem, ale jinak po skórování držel své emoce na uzdě. Všechna čest.
 
Zrovna jemu bych nevyčítal, kdyby projevil radost, protože jeho anabáze v našem klubu nebyla, mírně řečeno, úplně šťastná. Zato další sledovaná osobnost soupeře, Sakho, se od vyrovnání vždy, když jej zabírala kamera, usmíval pod vousy. Jeho chování mě ale také nepohoršuje. Naše obrana byla dnes jako už mnohokrát v této sezóně k smíchu a na místě stopera, který byl před sezónou z kádru vyřazen, bych cítil zadostiučinění a také bych se asi tvářil ironicky.
 
Neselhala ale jen defenzíva, viděli jsme naplno všechny bolesti našeho současného týmu v přímém přenosu. Jediný hráč, který si dnes zaslouží pochvalu je Coutinho, což je málo. Vynechám ještě Mignoleta, který proti gólům ve své síti neměl šanci zasáhnout a jinak byl téměř bez práce. Ostatní hráči však buď hráli pod své možnosti, nebo prostě na víc nemají. Vystřídat přitom prakticky nebylo koho, náš úzký a zraněními zdecimovaný kádr, nám toho v tomto směru moc nedovolil. Hráčům tentokrát speciálně chyběl jednak organizátor zadních řad a zároveň také přirozený lídr celého týmu. Není to nic, co bychom nevěděli, ale proti Crystal Palace to bylo obzvlášť patrné.
 
Přitom se nedá říct, že bychom k utkání přistoupili vlažně, že jsme něco podcenili, jak už jsme to v této sezóně několikrát viděli. Snaha byla, ale v oslabené sestavě jsme se proti podle očekávání dobře bránícímu soupeři prosazovali těžko. Na můj vkus se navíc naši hráči až příliš často chovali jako individualisté, čímž orlům defenzívní práci usnadňovali. Když však Coutinho exkluzívně zahrál přímý kop, věřil jsem, že utkání zvládneme. I když právě Philippe byl prakticky jediný, kdo dokázal něco vymyslet. Výjimkou potvrzující pravidlo byla situace někdy z 38. minuty, kdy se Couts paradoxně neúčastnil z mého pohledu asi nejhezčí akce utkání, tedy když si od ní odmyslíme žalostné zakončení Emre Cana.
 
Crystal Palace sice několikrát během úvodního dějství zahrozil, jeho první gól však přišel z čistého nebe. Celá naše obrana při něm nepochopitelně úplně zaspala a už po několikáté si řekla o výraznou obměnu, ne-li o úplné rozpuštění. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu a po přestávce se začínalo od nuly. Prvních dvacet minut druhého poločasu se mi za naší strany docela líbilo, byla to naše nejlepší pasáž v utkání a zejména při skvělé individuální akci Coutinha visel gól na vlásku. Bylo asi škoda, že Philippe tuto situaci ustál a zakončoval, protože zákrok jednoho z obránců soupeře byl penaltový.
 
Druhý gól však z této ani z žádné další akce nepřišel a někdy po 65. minutě začal Crystal Palace vyrovnávat hru. A to bylo zlé znamení, protože, jak známo, z naší strany prakticky nebylo možné zkusit oživení obměnou sestavy někým z lavičky. A tak nejenže jsme vítěznou trefu nepřidali, museli jsme si ke všemu kalich hořkosti vypít až do dna. Čtvrt hodiny před koncem zahrávali Eagles svůj třetí roh. Tedy standardní situaci, o níž je chronicky známo, že jsme v jejím bránění hodně zranitelní. O této skutečnosti věděl samozřejmě i trenér soupeře, který to i po zápase zmínil. Míč nepochopitelně propadl přes Firmina k rovněž nepochopitelně nestřeženému Bentekemu, který skóroval podruhé. Jak to bylo překonání obrany Liverpoolu pro našeho bývalého útočníka a potažmo pro jeho spoluhráče v obou případech snadné! Od té chvíle byl Crystal Palace na koni, naši hru podle očekávání střídání nezlepšila. Naopak, už si nevybavuji prakticky žádnou šanci, z které bychom mohli aspoň vyrovnat.
 
Po nedělním fiasku mě nejvíc těší, jak jsem si naplánoval dovolenou. Za pár dní odjedu do zahraničí, takže zápas na Watfordu asi neuvidím. Budu jen na dálku doufat v dobré výsledky v našem utkání i v zápasech našich soupeřů. A také v to, že se nám pro závěrečné zápasy uzdraví někteří hráči, které zranění proti Crystal Palace ještě nepustilo do hry. Nevím, do jaké situace se vrátím, jsem si však jist, že promarnění účasti v Lize mistrů i pro příští rok by mi už velmi vadilo.
Nechci v létě slyšet, že k nám vytipované hráče nemůžeme dostat kvůli tomu, že si nezahrají Ligu mistrů. Nechci se už v další sezóně dívat na Lucase v našem dresu, jeho především řadím mezi hráče, kteří nemají na víc, než proti Eagles předvedli. Nechci pak v zimě znovu slyšet, že nejsou vhodní hráči dostupní, když bude potřeba kádr posílit. Nechci se další rok točit v bludném kruhu. Tvrdím, že jsme letos mohli hrát i o titul, ale jestli nevybojujeme ani účast v nejprestižnější evropské soutěži, bude to vrchol neschopnosti a diletantství, na kterém budou mít podíl nejen hráči a trenérský tým, ale všichni, kdo na chod klubu mají nějaký vliv. Už jen proto, že tolik selhání s týmy z chvostu tabulky se jinak nedá nazvat.
 
Pro mě jako fanouška jsou rozhodující výkony hráčů na hřišti a ne to, jak je kdo vzorný na trénincích, jak na ně disciplinovaně a včas dochází, či jak je oblíbený v kolektivu. Nevěřím tomu, že Sakho se provinil tak, aby musel být vyřazen z kádru a poté skončit v jiném týmu, byť jen na hostování. Při stavu naší obrany byl velký luxus zbavit se takového hráče. Dívat se na něj, jak se na lavičce soupeře potutelně usmívá, je ve světle výkonů naší defenzívy krutá ironie. Výsměch za nedělní zápas sklidíme zcela jistě z více stran, ale výraz tváře Sakha mi připadal tak nějak symbolický.

 

Bleskové zprávy

Coutinho se vrací na Anfield

Anfield zažije 3. června bitvu národních výběrů Brazílie a Chorvatska. V dresu Evropanů by se mohl představit Dejan Lovren, zatímco proti němu by se mohl postavit Roberto Firmino a do nedávna další hráč Reds, Philippe Coutinho.

Zámořská tour 2018

Jako každý druhý rok i letos Reds zavítají v rámci předsezonní přípravy do zámoří. Na úvod by se měli Reds střetnout se starým známým Dortmundem (22. července, Charlotte) a následně vyzvat jak ManCity (25. července, New Jersey), tak i uhlavního rivala United (28. července, Ann Arbor).

S Neapolí v Dublinu

Prezident Neapole, De Laurentiis, se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že jeho tým odehraje v rámci předsezonní přípravy utkání s Liverpoolem FC. Duel by se měl odehrát v irském Dublinu 4. srpna.

Joel Matip mimo hru

Joel Matip si v letošní sezóně již nezahraje. V utkání s Crystal Palace si přivodil svalové zranění stehna, s nímž bude muset podstoupit operaci. Podobný osud zřejmě čeká i Adama Lallanu, který víkendové utkání nedohrál. Záložník by však mohl být fit pro světový šampionát.

Can s Gomezem se vrací zpět

Předčasně ukončili své reprezentační povinnosti Emre Can a Joe Gomez. Němce nepustily ani do jednoho z přípravných utkání bolavá záda, kvůli kterým musel střídat již v zápase s Watfordem. Joe Gomez si naopak přivodil poranění kotníku v zápase s Nizozemskem. Nejprve se zdálo, že u Albionu zůstane do konce srazu, ale nakonec bylo rozhodnuto, že se vráti dříve.

liverpoolsky skartator