pivovar helf

Aké to bolo bez neho...

  Suarez5

Krátky štatistický pohľad na obdobie bez opory útoku LFC Luisa Suáreza.

Návrat Luisa Suáreza do zostavy The Reds, po osemzápasovom treste za údajné rasistické urážky, je pravdepodobný už v zatrajšom stretnutí 24. kola Premier League proti tímu Tottenham. Jeho zaradenie do základnej 11-tky je síce na rozhodnutí manažéra LFC Kennyho Dalglisha, ale nik osobne nepochybuje o tom, že v zostave bude figurovať už od začiatku stretnutia. Aj Kenny si je dobre vedomý, že Luis doslova dychtí nedočkavosťou svojho návratu do súťažného kolotoča EPL. Na lavičke by určite neobsedel...

 

Luis Suárez nastúpil poslednýkrát v zostave LFC ešte v starom roku, na Boxing day, v zápase proti Blackburnu, keď bol pri domácej remíze 1:1. Odohral celé stretnutie. Následne jedno stretnutie pauzoval pre trest za vulgárne gesto pri odchode do kabín na Craven Cottage. Šlo o stretnutie EPL na Anfielde, 30. decembra 2011, proti Newcastlu (3:1). Po novom roku a počas celého mesiaca január 2012 pauzoval ako už bolo spomenuté pre trest uložený FA. Tu sú stretnutia, ktoré odohrali The Reds bez jeho prítomnosti:

03. jan 2012   Man City  Etihad Stad.    EPL       0:3
06. jan 2012   Oldham    Anfield           FA Cup  5:1  Bellamy, Gerrard, Shelvey, Carroll, Downing 
11. jan 2012   Man City  Etihad Stad.    CC        1:0  Gerrard 
14. jan 2012   Stoke       Anfield           EPL       0:0
21. jan 2012   Bolton      Reebok Stad.  EPL       1:3  Bellamy
25. jan 2012   Man City   Anfield           CC       2:2  Gerrard, Bellamy
28. jan 2012   Man Utd    Anfield           FA Cup  2:1  Agger, Kuyt
31. jan 2012   Wolves     Molineux        EPL        3:0  Carroll, Bellamy, Kuyt

Suma-sumárum Liverpool bez Luisa v tomto období (9 stretnutí) má túto bilanciu:
Liverpool             9    5 2 2   17:11    17 bodov

Naopak štatisticky počas posledných 8 zápasov Liverpoolu, s jeho prítomnosťou na ihrisku, májú Reds túto bilanciu:
Liverpool             8    3 4 1     8:5      13 bodov

Vplyv Luisa Suáreza na hru Liverpoolu bol badateľný hlavne v prvých stretnutiach bez jeho účasti v zápasoch, kedy sa LFC s koncovkou v útočnej fáze jednoznačne trápil. Postupom času sa však situácia zmenila a čo je paradoxom Liverpool začal strielať dostatok gólov na to aby svoje stretnutia zvládol. Príkladom sú posledné tri stretnutia, kedy hráči LFC vsietili do súperovej brány vždy minimálne dva góly.

Ako tomu bude po jeho návrate do zostavy sa uvidí už v nasledujúcich zápasoch...

Bleskové zprávy

Firmino hráčem ledna

Roberto Firmino již podruhé vyhrál ocenění pro nejlepšího hráče měsíce v barvách Reds. Zasloužil si to zejména 3 brankami v 6 utkáních. Až za ním se umístili v následujícím pořadí Mohamed Salah, Andy Robertson, Alex Oxlade-Chamberlain a Emre Can.

Firmino zbaven obvinění

Roberto Firmino byl FA pro nedostatek důkazů zprostěn obvinění, že by racisticky urážel Masona Holgatea v zápase s Everton.

Jones profesionálem

Mladík Curtis Jones, který v poslední době udivuje svými výkony v U18, podepsal v den svých sedmnáctých narozenin svůj první profesionální kontrakt s Liverpoolem FC.

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

liverpoolsky skartator