Poctivě odvedená práce

Blog3

Bournemouth jsme jasně porazili i díky stylu hry soupeře, jemuž je betonování dost cizí. Možná i proto, že jsme na rozdíl od předchozích dvou zápasů na Anfieldu hráli za lepšího počasí a na kvalitnějším terénu. Hlavně ale po důsledně odvedené práci, po poctivém výkonu ve všech řadách, který bych chtěl od našich hráčů vidět vždy.

Od počátku jsme dominovali ve středu pole, kde jsme domácím velmi dobře odebírali míče a zakládali jeden útok za druhým. Skóre se mohlo v úvodních minutách měnit hlavně po přímém kopu Coutinha, který zastavila tyč. Tento hráč si všechno vynahradil o chvíli později, kdy už jsme po jeho parádní individuální akci šli do vedení. Další výborné šance měl Salah, který se dvakrát skvěle uvolnil, ale vždy mířil nad branku nejistého Begoviče. Ale nemuselo nás to mrzet. Když po necelé půlhodině hry velmi pěkná kombinace několika hráčů skončila rohovým kopem, tak po jeho zahrání, a po skvělé práci Wijnalduma a hlavně Firmina, skóroval Lovren, který dal tímto definitivně zapomenout na Everton.

Potom se přece jen osmělili i domácí a několikrát nepříjemně zaměstnali naši obranu. Rád však konstatuji, že výkony naší zadní řady se v poslední výrazně zlepšily. Gomez výkonnostně roste prakticky zápas od zápasu, Robertson byl dnes snad všude, také z něj mám stále větší radost. Lovren byl opět spolehlivý a dokonce dal i gól. Největší rozpaky možná tedy teď budí v zadních řadách Klavan, ale nemůžu říct, že by si své neodehrál.

Někdo možná namítne, že Lovren nepřečetl dobře největší šanci domácích, která přišla právě v rámci jejich vzepětí v závěru prvního poločasu. Já ale tvrdím, že hlavní chybu udělal ve středu pole Wijnaldum. Nevím, jestli mu jen míč neodskočil, ale spíš jej vracel riskantně naslepo dozadu, což je obecně hrubá chyba, které se hráči nesmějí dopouštět. Obrana tak potom nebyla dostatečně zformovaná. Právě Gini je možná jediným hráčem, kterého se mimo asistence na druhém gólu tak nějak zdráhám za zápas v Bournemouthu více pochválit. Neříkám, že vyloženě zklamal, pozitivní hodnocení naší zálohy míří samozřejmě i k němu, ale pořád se mi zdá, že v loňské sezóně byl jeho přínos na hřišti větší. Ale věřím mu i nadále.

Přečkali jsme tedy kritický moment zápasu, v němž nám Defoe připomněl, že utkání není ještě zdaleka u konce a také nám dal vzpomenout na to, co jsme tady před rokem a pár dny zažili. Naštěstí trefil jen tyč, přičemž naši hráči si toto varování vzali ihned k srdci a začali hrát zase aktivně, takže úplný konec prvního dějství byl už opět v naší režii. Ox ještě gólmana domácích nepřekonal, a po něm ani Salah, který si krásně naběhl za obranu, ale trefil jen Begoviče do nepříjemných míst. Na potřetí, minutu před přestávkou, už to ale vyšlo. Konečně se trefil i egyptský útočník, který se již po několikáté pěkně uvolnil, a konečně i přesně zamířil.

3:0 v poločase, bylo hotovo? Všichni dobře víme, že v případě současného Liverpoolu se to jen tak konstatovat nedá. Tentokrát ale byly obavy zbytečné, ačkoli Bournemouth se určitě po přestávce snažil se zápasem ještě něco udělat, a nebyl směrem dopředu úplně bezzubý. Mohl zápas zdramatizovat, ale i Liverpool si vytvářel další šance, a v polovině druhé půle zasadil ze situace zavánějící ofsajdem čtvrtý úder. Ten teprve v mých očích zápas definitivně rozhodl. Pravda, já jsem ve vítězství úplně uvěřil až po uplynutí dalších pár minut, když jsme odvrátili nebezpečnou standardní situaci po faulu Lallany, který se chvíli předtím čerstvě objevil na hřišti. Ano, až sem jsem to v myšlenkách při sledování zápasů Liverpoolu dopracoval! Ani stav 4:0 dvacet minut před koncem proti týmu z druhé poloviny tabulky v mých očích momentálně ještě neznamená jistotu plného bodového zisku. Ale je fakt, že při rohových kopech a podobných standardních situacích soupeře jsem v poslední době už mnohem klidnější, než jsem byl ještě na začátku této sezóny. I to považuji za důkaz zlepšení naší defenzívy.

Utkání se po našem čtvrtém gólu opravdu už jen dohrávalo, mohli jsme možná ještě nějakou tu úspěšnou trefu přidat, ale vedle tří bodů i tohle skóre se počítá, hodně jsme si je od střetnutí s Tottenhamem vylepšili. Ze závěru zápasu stojí za zmínku střídání, které se mi tentokrát velmi líbilo. Vlastně už základní sestavu jsem vnímal pozitivně, zejména proto, že Mané si zasloužil posadit na lavičku. A pak bylo skvělé, že se na hřiště znovu dostal Solanke a s ním i dva hráči, kteří toho letos zatím moc nenahráli. A rozhodně nezklamali.

Teď se tedy těšme na Arsenal, bude to samozřejmě těžký zápas, ale soupeř by nám měl vyhovovat. Věřme, že na Emirates uspějeme, a vánoce tak budou o to radostnější. Klopp po utkání, pokud jsem to správně zaregistroval, mluvil něco o nutnosti udržet konzistentnost našich výkonů, a v tom má velkou pravdu. Tenhle tým evidentně má na to, aby v této sezóně něco většího dokázal, ale musí vždy odvádět tak poctivou práci, jaké jsme byli svědky v neděli večer.

Add a comment

Dvě velká zklamání

Blog3

O zápase s Evertonem už toho bylo popsáno dost. Nepamatuji si, že by se Merseyside derby odehrálo prakticky celé na polovině modrých, a o to je samozřejmě těžší přijmout, že jsme nebodovali naplno.  Jak jsem si všiml, tak fanoušci hledali viníky hlavně v individualitách, ale já se z toho v závěru svého hodnocení pokusím udělat spíš týmovou záležitost.

Nejčastěji samozřejmě padala jména Lovren, Mané a Klopp, občas ale taky jako obvykle Henderson. A samozřejmě se hodně mluvilo o rozhodčím, za sebe sdílím názor, že penalta se neměla pískat. Stejně jako k ní nemělo dojít za podobný zákrok v nastavení zápasu Burnley  - Arsenal, o identické situaci, když jsme hráli v Brightonu, kde snad nedošlo vůbec ke kontaktu s protihráčem, ani nemluvím. Neštěstím je, že způsob rozhodování není moc sjednocený a sudí mají tím pádem hodně volnou ruku pro své verdikty. V neděli se znovu ukázalo, že v tomto směru je fotbal hodně pozadu za ostatními sporty. Jsem přesvědčen, že při dnešních technických možnostech by rozhodování ve fotbale mohlo být mnohem férovější, ale stále k tomu chybí vůle zodpovědných. Takhle sice mají pravdu Ti, kdo tvrdí, že rozhodčí si tuto penaltu obhájí, ale zrovna tak by si obhájil i neodpískání faulu, dokonce případně i s udělením žluté karty hráči Evertonu za simulování. Jde čistě o to, jak se sudí rozhodne, a zrovna trend, jaký jsem na příkladech některých údajných nedovolených zákroků v pokutovém území právě popsal, mi nepřipadá šťastný. Hráče to bude jen stimulovat k tomu, aby si ještě ochotněji lehali pro nic za nic na trávník, takže fair play hra půjde do pozadí.

Od názoru na penaltovou situaci se samozřejmě odvíjí i názor na vinu Lovrena. Ten hraje od zápasu se Spurs až nečekaně dobře, vytknout mu za poslední období můžu jen máloco. V té situaci jednal sice trochu neohrabaně, ale že bych měl potřebu mu penaltový zákrok vyčítat, to tedy příliš nemám. Více už jsem byl naštvaný na Maného, mám svědky, kterým jsem o poločase psal textovou zprávu o tom, že by za tu neproměněnou tutovku v nastavení prvního poločasu měl dostat za uši. Psal jsem to v neblahé předtuše, že nás to možná ještě bude mrzet. Je fakt, že sobectví občas projevoval i v předchozím utkání proti Moskvě, tak věřím, že mu to Klopp důrazně vytkl. Je třeba si ale uvědomit, co už Sadio pro náš tým udělal, takže pokud k výtce dojde a senegalský útočník si to za ty uši zapíše, ať už přes ně o přestávce dostal nebo ne, pak budiž mu taky odpuštěno.

Kloppovi toho taky mnoho nevyčítám. Sestavu, jakou postavil, si průběhem zápasu obhájil. Rotace je zejména v tomto období nutná, přičemž klíčoví hráči, které chtěl šetřit, byli připraveni v případě nepříznivého vývoje zasáhnout do hry, což se nakonec i stalo. Vedli jsme 1:0, vytvářeli si i proti důrazné a téměř bezchybné obraně soupeře další šance, i když možná ne z kategorie těch nejvyloženějších. Ale minimálně Salahova hlavička si o pojištění náskoku říkala, skončila však těsně vedle branky. Everton jsme drželi hodně zkrátka, než zasáhla vyšší síla. Snad právě Salah měl ještě chvíli zůstat na hřišti, protože druhý gól visel na vlásku, a to z velké části i jeho zásluhou. Ale kdo ví, co všechno vedlo Kloppa k tomu, že jej střídal.

Snažit se nějakou část viny svést zase i na Hendersona je tentokrát úplně bezpředmětné. On, i s celou zálohou proti Evertonu velmi dobře pomáhal obraně a má zásluhu na tom, že překročit s míčem půlící čáru byl pro sousedy z Goodison Parku svátek. Směrem dopředu možná chybělo víc kreativity, což ale nebylo úplně překvapení, i vzhledem k celkovému složení našeho středu pole. Ale při špatném výkonu našich záložníků bychom sotva tak dlouho hráli na polovině soupeře.

Ve středu večer nás čekal West Bromwich, jehož novým trenérem byl Pardew, a tato kombinace nevěstila nic dobrého. Hodnocení možná bude zkreslené tím, že jsem k obrazovce přišel až asi čtvrt hodiny po výkopu, právě když Firmino promarnil velkou šanci, a od druhého poločasu jsem musel vystřídat několik streamů, dost se mi to pak sekalo. Nicméně, nastoupili jsme v papírově silnější sestavě, nechyběl nikdo z kvarteta největších hvězd, v zápase to ale vůbec nebylo znát. Z toho, co jsem viděl, jsem byl maximálně rozčarovaný a po závěrečném hvizdu ještě víc zklamaný, než po Evertonu.

Všichni čtyři naši papírově nejlepší hráči, na které vždy nejvíc spoléháme, hráli pod své možnosti. Snad žádnému z nich se za celý zápas nepovedla jediná důležitá klička, udivovalo mě, jaké měli tak výborní fotbalisté v tomto zápase problémy se zpracováním míčů, stejně tak jsem nechápavě zíral na nepřesné přihrávky, včetně těch jednoduchých. Také nevím, jaký smysl mělo cpát se k brance narážečkami v přehuštěném středu nebo zkoušet prudké kolmice, které na těžkém terénu sotva mohly najít adresáta.

Ano, toto všechno bylo k vidění od našich nejlepších hráčů. Ale nejen od nich. Bylo až neskutečné, kolika nepřesností jsme se v utkání dopustili, či kolikrát a jakým způsobem jsme zbytečně přišli o míč. Nikoho ze středopolařů nemůžu pochválit. Byl to právě zejména Can, kdo neskutečně chyboval, ale  Wijnaldum by se mu možná i vyrovnal, kdyby se tolik neschovával, byl hodně neviditelný. Pro nějakou tu pochvalu aspoň co se týče hráčů základní sestavy, tak musím za zápas proti WBA jít až do obrany. Vzadu to sice také nebylo bez problémů, hlavně na začátku druhého poločasu jsem nevěřícně kroutil hlavou nad tím, co naši hráči vyvádějí ještě víc, než v ostatních pasážích zápasu. Naštěstí to vyústilo jen v sérii rohových kopů a standardních situací, což ale speciálně proti tomuto soupeři bylo hraní si s ohněm.

Ale na druhou stranu, se všemi rohy, jinými standardními situacemi, a dalšími nebezpečími ze strany WBA si naše obrana dokázala poradit, takže tady můžu chválit. Velmi tomu pomohl i Karius, který zachránil, co měl, a celkově působil jistým dojmem. I tu střelu v první půli, která se snesla na břevno, by asi měl. Z obránců, a vlastně tím pádem ze všech hráčů v poli, se mi nejvíc líbil TAA, který si dobře odváděl svou práci vzadu a vcelku účinně podporoval i naše útočné snahy. Směrem dopředu byl jedním z mála, kdo většinou uměl v daných chvílích volit vhodná řešení herních situací. Robertson si obranné úkoly plnil poměrně dobře, směrem dopředu to ale bylo oproti Evertonu slabší. Jsem však rád, že jej máme v kádru, jen potřebuje víc hrát. Při zranění Morena jistě dostane víc šancí. Proti Lovrenovi toho dnes opět moc říct nemůžu, takže nejmenší jistotou z mého pohledu v zadních řadách byl Klavan, ale i jeho hodnotím lépe, než většinu hráčů, kteří operovali před ním.

Jak se rehabilitovali proti WBA případní viníci bodové ztráty ze zápasu s Evertonem? Ohledně Lovrena a Maného už jsem to naznačil. Hendersona snad tentokrát opravdu nikdo nebude z ničeho obviňovat, když do utkání vůbec nezasáhl. Kloppovu sestavu pro derby v mých očích plně rehabilitoval otřesný výkon té papírově silnější ve středečním večeru, v obou zápasech jsem však měl rozpaky z jeho střídání. Ale on musí vědět, jak na tom který hráč je, a co přesně chce střídáním změnit, takže tohle je od obrazovky vždy složité kritizovat.

Rozhodčí byl samozřejmě jiný, než v neděli, ale z jeho výroků jsem často taky nebyl zrovna nadšený. Hlavně jsme však znovu mohli vidět, že způsob rozhodování není moc sjednocený. Proč? Normálně bych automaticky řekl ano, ruka Solankeho při skórování tam byla, a gól tedy byl neuznán právem. V poslední době by však snad mělo platit pravidlo, že když si hráč sám nechtě nastřelí ruku, tak se hraje dál. A velmi dobře si vybavuji, kdy to bylo i v praxi použito. Arsenal takovým gólem vyhrál minulou sezónu v Burnley, navíc ještě v nastaveném čase, a možná zároveň i z ofsajdové pozice. Tak jak to tedy je, uniklo mi něco? Rád se poučím! Jde tam třeba o nějaký aktivní pohyb ruky? Zrovna nic takového jsem u Solankeho zakončení neviděl.

Ale přes všechnu kritiku jsem stále nenapsal, co mi nakonec na obou zápasech společně nejvíc vadilo. Jen jsem v prvním odstavci lehce naznačil, že jde o týmovou záležitost. A dodávám, ne krátkodobou. Totiž, kdy jsme naposledy dokázali strhnout vítězství na svou stranu v úplném závěru utkání?! Když ne v nastavení, tak aspoň v posledních 10 minutách? Povedlo se nám to vůbec v tomto kalendářním roce? Možná ano, ale nic takového si zrovna nevybavuji, ale i kdyby, nebyl to moc obvyklý jev. Spíš jsme naopak inkasovali, dokonce až nepříjemně často. V neděli, v jiném městském derby, udělal obránce Citiziens mnohem větší chybu, než Lovren v zápase s Evertonem. Rashford z ní do šatny vyrovnal, ale v druhé půli hráči v bleděmodrém stejně přidali další gól a dovedli utkání do vítězného konce. My jsme sice v tom samém odpoledni měli v podobné situaci mnohem méně času, ale zrovna Citiziens ho měli v předchozích dvou zápasech ještě méně, přesto nakonec v obou případech slavili vítězství díky vstřeleným gólům v závěru utkání. To je velký rozdíl od současného Liverpoolu, který měl v neděli ještě k dispozici relativně velkou porci minut ke vstřelení druhého gólu. Naši hráči ale po penaltě znervózněli, dostali se do křeče a dalo se stále více tušit, že už z toho tři body nebudou. Ve středu se to sice dejme tomu i podařilo, radost však netrvala dlouho. Ovšem přestože gól nebyl uznán, byly tu jiné šance, ta největší hned o minutu později. Ale zase nic.

A o tom to je. Individuální výkony v dobrém či zlém jsou jedna věc, ale síla kolektivu je věc druhá. Právě týmová práce Liverpool v minulosti vždy zdobila, ale minimálně v letošní sezóně máme v tomto směru velké rezervy. Je to sice záležitost, která není tolik na první pohled vidět, je však velmi důležitá. Dokonce tak důležitá, že bez ní díru do světa neudělme. O tom jsem přesvědčen.

Dárek k výročí

Blog3

Ze zápasů minulého týdne jsem viděl pouze úryvky. Konkrétně proti Stoke jen poslední půlhodinu, tedy asi tu nejlepší pasáž z naší strany v tomto utkání. Proti Brightonu jsem pak sledoval jenom prvních 20 minut vzájemného oťukávání, abych se pak vrátil k obrazovce právě ve chvíli, když si Coutinho stavěl míč k přímému kopu, z nějž zvýšil na 4:1. Skóre z těchto dvou střetnutí 8:1 je vynikající, a to jsme ještě inkasovali z nepochopitelně nařízené penalty. Přesto jsem si k oběma zápasům přečetl poměrně dost negativních připomínek z našich řad, což mě ale moc nepřekvapuje. Nikoho z nás by ale nemělo zaskočit, že i soupeři ze spodní poloviny tabulky v Premier League si dokáží proti nám vytvořit nějakou tu šanci. Až tak špatný nikdo v nejvyšší anglické soutěži není, zdravý respekt z každého protivníka není nikdy na škodu a v Anglii to platí dvojnásob. Druhá věc je, že slabiny prostě máme, a víme i kde. Realita je taková, že naše defenzíva má stále k dokonalosti daleko. Zejména ve Stoke to asi poté, co jsme šli do vedení, nevypadalo nejlépe, a nemuselo to tak dobře dopadnout. Zvlášť kdyby Mignolet dostal červenou kartu, ke které bych zřejmě neměl výhrady, přestože už jsem určitě viděl nepotrestané horší zákroky.

Číst dál: Dárek k výročí

20 otázek pro…rf9

LiverbirdUponMyChest

Přinášíme novou rubriku 20 otázek pro…Nejméně jednou do měsíce bude zveřejněn „rozhovor“ s jedním z fanoušků LFC. Uvozovky uvádím z toho důvodu, že se jedná o otázky zaslané respondentovi emailem, nejedná se tedy o reálný rozhovor s tazatelem a jeho přepis. Otázky se budou u každého respondenta měnit dle aktuální situace v klubu a v čase, kdy jsou otázky sestavovány. Tím není vyloučeno, že některé z otázek se budou pro všechny tázané opakovat. Vzorek respondentů budou pokrývat jak zkušenější fanoušci, tak i mladší ročníky nebo osoby známé z diskuzí na webu. Prvním na řadě je Václav Růžička, kterého někteří pamětníci mohou znát pod nickem rf9 a patří do skupiny těch zkušenějších.

1. Po zápasech se Sevillou a Chelsea zůstaly všechny věci na svém místě? Žádné rozbité ovladače nebo mobily?

Vše ok.

2. Po zápase se Sevillou vyšlo najevo, že o poločase trenér domácích, Eduardo Berizzo, přiznal svým hráčům rakovinu prostaty. Mohlo toto mít podle Tebe vliv na výkon hráčů v druhém poločase? Přeci jen domácí po hřišti začali lítat jako blázni. Nebo vyrovnání stavu na 3:3 přisuzuješ spíše pomoci výborné atmosféry na stadionu a změnou stylu hry LFC, který vůbec nenavázal na první dějství?

Ze 30% ano 70% se přikláním ke druhému důvodu.

3. Jurgen Klopp před zápasem s Chelsea udělal několik podstatných změn v základní sestavě. Považuješ to za hlavní příčinu nepříliš pohledné hry a nakonec i nepříznivého výsledku? Přeci jen, program v následujících týdnech bude extrémně náročný a určitá rotace je a bude potřeba.

Z rotací jsem počítal, ale v obráceném gardu. Na Chelsea mělo vyběhnout to nejlepší, a to mělo být na Sevillu šetřeno.

4. Zůstanu u našeho manažera. Začínají se objevovat první nesmělé názory fanoušků prosazující jeho odvolání. Jsi stejného názoru?

Ne, v žádném případě. Naopak si přeji, aby dodržel celý kontrakt.

5. Jaký zápas sezóny považuješ dosud za nejpovedenější?

LFC-AFC 4-0.

6. Pojďme ke kádru. Mimořádným hráčem se ukazuje Mohamed Salah. Měl jsi tohoto hráče následovaného ať už z Chelsea nebo AS Roma? Čekal jsi od něj obdobné výkony? Osobně jsem jej viděl hrát z pár metrů a musím říct, že naživo vypadá ještě hbitěji a šikovněji, než v televizi.

Ano, sledoval jsem ho v AS, kde byl k neudržení. Ale přece jen,Serie A je minimálně o level níž. To že zapadl, mě nepřekvapilo, ale nečekal jsem že bude takový tahoun a snajpr.

7. Po každém zápase se mluví o výkonu Jordana Hendersona. Jaký je na něj Tvůj názor? Měl by mít dny v LFC sečtené nebo u něj v týmu vidíš ještě budoucnost, byť třeba na trochu jiném postu? Kritika na něj se valí ze všech stran.

Je to hon, momentálně je mimo formu, nesmí se srovnávat s SG, protože přínos Henda nikdy nebude v krásných gólech a hollywood pasech. On je klasický nosič vody z obrovským akčním rádiusem, ale pořád myslím, že má u nás své místo.

8. Sílí hlasy, že Henderson není hodný kapitánské pásky. Těžko aktuálně v týmu hledat přirozeného lídra, ale vidíš v týmu někoho, komu bys tuto důležitou pozici svěřil místo současného kapitána?

Vždy jsem preferoval kapitán:scouser, nebo taková osobnost jako byl VELKÝ FIN. Momentálně z těchto dvou variant není na obzoru nikdo.

9. Rovněž diskutovanou osobou je poslední týdny Alberto Moreno. Věříš, že jeho letošní resurekce se stane trvalým jevem a nenaváže tak na své dosud nepříliš povedené angažmá?

Bohužel já myslím že kouzlo pominulo a Alberto se vrací do výkonů, pro které byl na prodej.

10. Na konci této sezóny je reálný odchod Emre Cana, Philippe Coutinha nebo Daniela Sturridge. Kdo z těchto tří bude chybět nejvíce a kdo nejméně?

Za mě Emre, protože on stoupá na vrchol, Couts je World class, ale je i dost náladový, ale po jeho přestupové kauze podává nejstabilnější výkony, co je u nás. Daniel je už na sestupu, navíc jeho tělo nesnese zátěž trénink+zápas, tak ten mi bude chybět nejméně.

11. Pokud bys měl možnost vyřadit jediného hráče kádru a věnovat ho Manchesteru United, koho bys tímto čestným agentem udělal?

Lovren nebo Mignolet, ale asi Mignolet. Chyby brankáře už nenapravíš.

12. Teď naopak, pokud bys mohl mít jediného hráče z Premier league v našem týmu, kdo by jím byl, a proč?

Toho, kdo u nás už jednou nohou byl a mohl být nástupcem SG. Je to jednoznačně Dele Ali.

13. V Premier league můžeme sledovat absolutní dominanci Manchesteru City. Může tomuto týmu letos někdo zatopit? Z mého pohledu aktuálně nemají slabinu a Guardiola navíc ordinuje krásný „neházenkářský“ fotbal.

Zatím je to jízda a jako každá jízda nemusí dobře skončit. Uvidíme 1.února, pokud náskok udrží, je rozhodnuto.

14 .Od Evertonu se po uzavření přestupového okna čekaly veliké věci. Veliká je ovšem pouze naštvanost zoufalých jedinců, kteří tento klub podporují. Těší Tě tento stav nebo patříš k těm, který tento klub chtějí vidět v horních patrech tabulky?

No je to tak napůl, nemám je rád jako rivala a rád je vidím pod námi, ale má k nim respekt 96 JFT.

15. Na Anfieldu jsi už několikrát byl, který výjezd považuješ za nejvydařenější a který podnik bys budoucím cestovatelům doporučil?

Hned ten první - derby s Evertonem o 10ti a vítězství 1-0. Cavern Club by měl navštívit každý, kdo přijede do Liverpoolu.

16. Chystáš výjezd ještě tuto sezónu? Který hostující tým bude poctěn tvou návštěvou?

Zatím nevím, ale pokud bych jel, tak na MCFC.

17. Atmosféra na Anfieldu má dlouhodobě sestupnou tendenci, obdobně jako v celé Anglii. Spekuluje se nad mnoha důvody – ceny lístků, mobily, turisté, určitá pohodlnost, nedobré výsledky. Co je tím hlavním důvodem podle Tebe? Když se podívám na naše soupeře v Evropě, na away zápasech kdekoliv mimo Anglii je atmosféra vždy výborná.

Myslím že cena lístků a tím i vyklizení pozic tahounů, co prodají lístky turistům a jedou raději ven. Větší parta stejně laděných scouserů přeřve daleko početnější publikum a to je pro ně to kouzlo než se pokoušet rozezpívat 50ti tísícový Anfield, kde dvě třetiny operují z mobilem a sledují nebo vnímají zápas jen napůl.

18. Anglie má aktuálně negativní primát i v jiné disciplíně – kluby neumí až na výjimky vychovat špičkové hráče ve svých akademiích. Vidíš v našem A-teamu nebo mládežnickém týmu nějakého zázračného mládežníka, který konečně naplno prorazí?

Ano, věřím  Woodbburnovi ,Wilsonovi a především koho sleduji a dávám mu nejvíc nadějí, je Brewster.  To je talent od BOHA, něco jak R.Fowler nebo I.Rush, když vydrží samozřejmě.

19. Máš v Evropě nějaký tým, který je pro Tebe tím druhým nejoblíbenějším a jehož stadion by si chtěl navštívit?

Athletic club Bilbao.

20. Tvá ideální sestava složená ze stávajícího kádru?

4-3-3: Ward (nemohl mě přesvědčit že je horší než ti dva), - Robertson, Gomez, Matip, Clyne -        Can, Wijnaldum, Coutinho -   Sallah, Firmino, Mane

Díky za Tvé odpovědi a nechť se daří.

Prosinci opět vládl Salah

Mohamed Salah již počtvrté z pěti pokusů dominoval anketě Hráč měsíce Liverpoolu FC.

WBA ve 4. kole FA Cupu

Los 4. kola FA Cupu rozhodl, že o postup do další fáze se LFC utká s WBA na Anfieldu. Utkání se odehraje mezi 26.-28. lednem.

Whelan hostuje v Yeovilu

Prvním odchod roku 2018 má na svědomí Corey Whelan, který do konce sezóny posílil Yeovil Town. Kapitán U23 podepsal s LFC svůj první profesionální kontrakt teprve v prosinci a nyní se vydává na první štaci mezi dospělé do League Two.

Kent skončil ve Freiburgu

Ryan Kent končí své hostování ve Freiburgu předčasně kvůli nedostatečné herní vytíženosti (6 zápasů). Po vzájemné dohodě klubů se mladík již na konci prosince hlásil v Liverpoolu. Jarní část sezóny stráví křídelník nejspíše opět na hostování v Championship.