CHL Tottenham Hotspur - Liverpool FC 0:2(0:1)

CHL review

V Madride sme nastúpili vo finále Ligy Majstrov proti Londýnskym Spurs

Hneď v prvej minúte zápasu narazila lopta do ruky Sissoka a rozhodca Damir Skomina nariadil pokutový kop. Darmo sa moderátori na "športovom" programe Televízie, ktorej meno mi klávesnica odmietla napísať, snažili vniesť svoje "odborno" do tohto momentu. Penaltu schválil aj videorozhodca, tak sa k lopte na bielej značke postavil Salah. Strelou na stred brány rozvlnil sieť už v druhej minúte zápasu. V tomto momente držali pohár v rukách hráči The Reds, čomu prispôsobili taktiku hry v nasledujúcich minútach. Nehrali okulahodiaci futbal, ale určite účelný. Do konca polčasu Spurs k ničomu, práve naopak. Niekoľkokrát pohrozili pred Llorisovou bránou.

Aj keď v úvode druhého polčasu bolo cítiť zvýšenú snahu Spurs, obrana Liverpoolu pracovala bez chýb. V 69. minúte sa Lloris iba prizeral, ako Milnerov pokus tesne míňa žrď jeho brány. Následne prišli sľubné príležitosti pre Tottenham. Počas ich silnej desťminútovky. Dele Alli hlavičkoval nad bránu, Sonovu jedovku Alisson vyrazil a následne chytil Lucasovu dorážku. O pár minút Eriksenov priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti bravúrne vyrazil Alisson na roh. V 87.minúte kopal Milner rohový kop, po ktorom Spurs nedostali loptu do bezpečia. Matip priťukol loptu Origimi, a ten ju poslal do siete 0:2 ! O zápase bolo prakticky rozhodnuté. Ani 5 minút nastaveného času na výsledku nič nezmenilo a tak po konečnom hvizde hlavného rozhodcu prepukla obrovská červená radosť !!!

Tottenham (4-2-3-1): Lloris – Tripier, Alderweireld, Verthongen, Rose  – Sissoko,Winks -  Alli, Eriksen, Son - Kane (manažér Mauricio Pochettino)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)