Liverpool FC - FC Barcelona 4:0 (1:0)

CHL review

V odvetnom zápase semifinále Ligy Majstrov sme privítali na Anfielde Barcelonu

Predstavte si nasledovnú hypotetickú situáciu: Liverpool prehrá prvý zápas v Barcelone 3:0. Do odvety na Anfielde vstupuje s tým, že potrebuje vsietiť nie hocijakému súperovi - ale Barcelone - tri góly. No jeho útok Salah - Firmino - Mané nemôže nastúpiť v kompletnom zložení, pretože zdravý je iba Mané. Pokračujme v hypotéze ! Dajme tomu, že po hodine hry oklieštená zostava vymaže manko z prvého zápasu a pritom neinkasuje od hviezdami nabitého kádru gól. V závere zápasu rozohrá rohový kop TAA s mladíckou drzosťou, ktorou dokonale šokuje obranu nielen rozohrávkou, ale najmä tým, že z nej Origi dá postupový gól!!!

Ak patríte k ľuďom, ktorí napriek rekordným bodom v PL majú pocit, že sezóna bez trofeje je o ničom a po posledných výsledkoch išli dnes pred zápasom spať - nemám pre Vás dobrú správu.

Ak patríte do skupiny fanúšikov, ktorí aj napriek výsledku z prvého kola semifinále Ligy Majstrov, posledným výsledkom v Premier League, posmeškom okolia a dokmonca aj na vlastnej webovej stránke, sledovali odvetu svojho milovaného tímu na Anfielde a v kútiku duše verilii v postup - tak pre Vás mám dobrú správu.

V ODVETNOM ZÁPASE NA ANFIELDE SI LIVERPOOL ZABEZPEČIL POSTUP DO FINÁLE

LIGY MAJSTROV 2019

Zápas sa začal pre Liverpool podľa ideálneho scenára. V 7.minúte dokopol Origi loptu do siete potom čo Ter Stegen iba vyrazil Hendersonovu strelu.  V následnom priebehu prvého polčasu si viac gólových príležitostí vypracovali bráči blaugranas, ale buďto boli nedôrazní, alebo ich vychytal Alisson. Vynikajúci zákrok predviedol pri strele Messiho do pravého vinkla, ktorú vytesnil na roh. A nepochodil ani Coutinho svojou obalovačkou na vzdialenú žrď. Veľké vrásky na čele Jürgena Kloppa spôsobili ošetrovania Hendersona a neskôr Robertsona.

Henderson nakoniec zápas dohral, no Robertsona hneď v úvode zápasu nahradil Wijnaldum. A bol to šťastný ťah domáceho trénera !! Gini v 54. a 56. minúte dvomi zásahmi zmazal manko zo zápasu na Nou Campe. Postup začal nadobúdať reálne kontúry. Do úplnej podoby ich vykresal drzo rozohratý rohový kop Alexandra-Arnolda, ktorý Origi premenil na postupový gól v 79.minúte. Do konečného hvizdu hlavného arbitra sa hralo ešte štvrťhodinu, ale hráči The Reds si už postup nenechali vziať.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Milner - Shaqiri, Mané, Origi  (manažér Jürgen Klopp)

FC Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Vidal, Busquets, Rakitič -  Messi, Suárez, Coutinho (manažér Ernesto Valverde )

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.