FC Porto - Liverpool FC 1:4 (0:1)

CHL review

V odvetnom zápase štvrťfinále Ligy Majstrov sme hrali na Estádio do Dragão proti FC Porto.

Jürgen Klopp poslal na ihrisko základnú zostavu, v ktorej vsadil na istotu a "údržbu". Táto zostava začala hrať až príliš defenzívny futbal, čím ponúkli veľký priestor domácim hráčom. Už v prvej minúte Corona vyslal krížnu strelu po ktorej sa Alisson iba pozeral, našťastie tesne minula bránu. Hráči The Reds si v nasledujúcich chvíľach nevedeli prihrať, ani podržať loptu. Stred ihriska nefungoval, takmer nikto sa neponúkal na prihrávku, nikto si nedbehol do voľného priestoru. S pribúdajúcim časom sa Liverpoolsky fanúšikovia pozerali neveriaco na hodinky, do kedy vydrží úvodný tlak domácim futbalistom. Z ojedinelého pobytu v útočnom pásme padol vedúci gól hostí. Salah sa dostal k lopte v šestnástke a vystrelil na bránu.  Z veľmi zlej strely sa stala ideálna prihrávka, ktorú Mané upratal do siete. Po dlhšej konzultácii VAR gól uznal. Domáci draci zakončovali nepresne, nedôrazne a ak už strela mala aj potrené atribúty, zasiahol Alisson.

Do druhého polčasu nastúpil z kabíny Firmino namiesto Origiho. To bola podstatná zmena, ktorá postupne zmenila obraz hry. V 62.minúte Boby vybojoval loptu pred vlastným pokutovým územím, posunul ju na TAA, ktorý ideálne vysunul Salaha - 0:2. Militao o 4 minúty znížil hlovou z rohového kopu, ale o postupujúcom už bolo rozhodnuté. V 77.minúte poslal Henderson ukážkový center do šestnástky súpera, ktorý Firmino hlavou premenil na tretí gól. V záverečnej desaťminútovke hlavou uzavrel skóre Dijk. Rohový kop na prednú žrď posunul Mané presne na hlavu Liverpoolského stopéra - 1:4. Druhý polčas priniesol ukľudnenie na kopačky hráčov The Reds, hra získala koncepciu.

Porto FC (4-3-3): Casillas - Militao, Pepe, Felipe, Telles – Otavio, D.Pereira, Herrera, - Corona, Marega, Brahimi (manažér Sérgio Conceição )

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Milner – Salah, Origi, Mané  (manažér Jürgen Klopp)