Liverpool FC - Chelsea FC 2:0 (0:0)

V 34.kole sme na Anfielde privítali Londýnsku Chelsea.

Prakticky celý prvý polčas sa Liverpool snažil prekonať dobre organizovanú obranu súpera. Chelsea sa zopárkrát pokúsila o rýchly prechod do útoku, ktorý bol postavený predovšetkým na individuálnych prednostiach Hazarda. Nakoľko si Chelsea dokázala postážiť svoje obranné územie a z brejkov nič nevyťažila do kabín sa išlo bez gólov.

V úvode druhého polčasu sa pokračovalo v hernom štýle z prvého. Potom prišla bláznivá desaťminútovka. V 51.minúte si Salah narazil s Firminom, v boji o loptu zablokoval obrancu. Tú prevzal Henderson a presnou prihrávkou našiel na vzdialenej žrdi voľného Maného, ktorý hlavou otvoril skóre. O dve minúty poslal Dijk krížnu prihrávku Salahovi, ktorý si ju spracoval, následne sa s loptou vydal k šestnástke a strelou z dobrých 20m nedal Keppovi šancu - 2:0. V 60.minúte si na hranici ofsajdu zabehol za obranu domácich Hazard. Zoči voči Alissonovi trafil iba žrď jeho brány.  O chvíľu si opäť dokázal nabehnúť do voľného priestoru pred bránu domácich. Alisson ho vychytal.  Hráči v červených dresoch následne hru ukľudnili a do konca zápasu už hostí do ničoho nepustilii.

sestavyLiverpool (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Keita - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Chelsea FC (4-3-3): Keppa - Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Emerson  - Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek - Willian, Hazard, Hudson-Odoi (manažer Maurizio Sarri)