Liverpool FC - FC Porto 2:0 (2:0)

CHL review

V prvom zápase štvrťfinále Ligy Majstrov sme na Anfielde privítali FC Porto

V úvodných sekundách hráči Porta, chceli prekvapiť domácich, ale ich dobrý vstup do zápasu sa skončil nepresnou strelou Moregu. O pár minút udrelo na druhej strane ihriska. V 5.minúte po akcii na ľavej strane Firmino priťukol loptu Keitovi, ktorého strelu obrana tečovala do siete bezmocného Casillasa. Od tohto okamihu boli hráči v červených dresoch aktívnejší a držali taktovku hry vo svojich rukách. Ich akcie na chvíľu prerušil Morega, ktorý vysoko prestrelil domácu bránu. V 22.minúte Salah zachytil nepresnú rozohrávku hostí a vnikol s loptou do šestnástky odkiaľ tesne minul pravú žrď. O štyri minúty vyšla domácim rýchla akcia po pravej strane ihriska. Alexander-Arnold prihral na hranicu malého vápna Firminovi - 0:2.  Potom sa dostali do sľubných akcií aj hostia. Najprv si za obranu domácich zabehol Morega ale jeho strelu Alisson vykopol. Po následnom centri rukov predlžoval loptu Alisson a od TAA sa lopta odrazila na roh. Hostia reklamovali ruku - no systém VAR bol proti. Po rohovom kope sa opäť dostal k zakončeniu agilný Morega, ktorého strelu doprostred brány Alisson chytil.

V úvode druhého polčasu síce dopravil Mané loptu do siete, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil. V nasledujúcich minútach Liverpool dopracoval iba k niekoľkým nepresným a nedôrazným zakončeniam. V polovičke druhého polčasu sa hostia čoraz častejšie dostávali nielen do hry ale aj do zakončenia. V dvoch dobrých sa ocitol Morega. Najprv z pravej strany jeho prízemnú strelu Alisson chytil. Potom z ľavej strany prudko prestrelil bránu. Do konca zápasu však už ani jeden tím nenapol sieť a tak sa zápas skončil polčasovým výsledkom 2:0.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Dijk, Milner - Henderson, Fabinho, Keita – Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Porto FC (4-4-2): Casillas - M.Pereira, Felipe, Militao, Telles – Corona, D.Pereira, Torres, Otavio - Marega, Soares (manažér Sérgio Conceição )