Liverpool FC - Burnley 4:2 (2:1)

V 30. kole anglickej Premier league sme na Anfielde privítali zachraňujúce sa Burnley

Klopp postavil do bodovo dôležitého zápasu predpokladanú zostavu. V poslednej dobe rotuje iba v zálohe a dnes v nej dostal miesto Lallana a ten rozhodne nesklamal.

Zápas ovplyvnil neodpískaný faul na Alissona pri rohovom kope súpera, ktorý zahrával v 6.min Westwood a jeho zatočená lopta skončila v našej bráne po tom čo Alissona faulovali hneď dvaja hráči súpera 0:1. Marrinerova píšťalka ostala nepochopiteľne nemá aj keď na faul mal dobrý výhľad. Nás to nepoložilo a pokúšali sme sa otočiť zápas. Vyrovnať sa podarilo už v 19. minúte Firminovi, ktorý doklepol do bránky loptu po výbornej akcii Lallana - Salah. Burnley bránilo a pokúšalo sa nakopávanými loptami o kontrútoky. Nám sa podarilo otočiť skóre v náš prospech v 29.minúte keď Lallana obetavo vybojoval pred šestnástkou loptu, ktorá sa odrazila k Salahovi. Obrancovia hostí mu loptu vypichli iba pre Maného, ktorý "banánom" nedal Heatonovi žiadnu šancu 2:1.

V druhom polčase sme mali sústavný tlak a vypracovali sme si viacero šancí. Gól sme však dali až po chybnej rozohrávke brankára Heatona, ktorý vykopol loptu na Salaha a jeho sólo až do šestnástky opäť zastavili až vkĺzačkou obrancovia hostí. Lopta sa však dostala ažk Firminovi a ten v 67. minúte upratal loptu do siete 3:1. Zápas sme kontrolovali a vytovrili sme si ďalšie šance. Nedokázali sme ich však premeniť. Po góle volalo najmä brvno Maného po krásnej akcii. A tak prišiel trest. Hostia v nadstavenom čase dokázali loptu dostať Gudmundsenom do siete 3:2. V 93. minúte všetko ukľudnil Sturridge, ktorý skvele uvolnil (možno z ofsajdovej pozície) Maného a ten prešiel aj cez Heatona a do prázdnej brány upravil stav na konečných 4:2.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, VanDijk, Robertson - Wijnaldum, Lallana, Fabinho -  Mané, Firmino, Salah (manažer Jürgen Klopp)

Burnley (4-4-2): Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Bardsley - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes (manažer S.Dyche)