PL 2018/19 Liverpool FC - Watford 5:0(2:0)

V 28.kole sme na Anfielde privítali Watford

Klopp postavil do zápasu oproti derby s United iba mierne obmenenú zostvu. Namiesto zraneného Firmina nastúpil Origi a záložná trojica tentokrát bola Milner, Fabinho, Wijnaldum. Trochu prekvapujúcim ťahom bolo posunutie Maného do stredu útoku.

Tento Kloppov ťah sa však ukázal ako vinikajúci. V prvom polčase sme totálne dominovali a práve spomínaný Mané skóroval dva krát. Najprv už v 9.min si naskočil na krásny center Alexandra-Arnolda a hlavičkou nedal Fosterovi šancu 1:0. Hra sa odohrávala v našej réžii a vyššie spom ínaná dvojica si scénar zopakovala v 20.minúte keď Alexander-Arnold centrom znova našiel v strede šestnástky nekrytého Maného, ktorý efektnou pätičkou znova prekonal Fostera a bolo 2:0. Hrali sme útočný futbal. Veľkú šancu mal Salah, ktorý pekne prenikol po krídle a jeho strela nakoniec opečiatkovala iba tyč. V strede poľa dominoval Fabinho, ktorý odoberal lopty súperom ako maliny. Druhý polčas sme začali rovnako dobre ako prvý.

Hostí sme do ničoho vážnejšieho nepustili. A ak aj tak to výborne riešil koncentrovaný Alisson. Vypracovali sme si viacero šancí, ale na 3:0 zvýšil až po krásnej individuálnej akcii a ešte krajšej umiestnenej strele Origi, ktorý nás definitívne ukľudnil. Po góle sme pokračovali vo výbornom výkone, ktorý vyšperkoval dvoma krásnymi hlavičkami Virgil Van Dijk a poslal domov Watford s päťgólovým výpraskom

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, VanDijk, Robertson - Wijnaldum, Milner, Fabinho -  Mané, Origi, Salah (manažer Jürgen Klopp)

Watford (4-4-2): Foster - Masina, Cathcart, Mariappa, Janmaat - Pereyra, Capoue, Doucoure, Hughes - Deuloufeu, Deeney (manažer J.Gracia)

Počet divákov:  53 178 divákov
MOTM: Virgil Van Dijk (za 2 góly a totálne dominantný výkon v obrane, dnes bolo ale viac adeptov: dvojgólový Mané, skvelý Fabinho či Alexander-Arnold, Robertson, plus zase plne koncentrovaný Alisson)