Liverpool FC - AFC Bournemouth 3:0 (2:0)

V 26.kole anglickej Premier league sme porazili Bournemouth

Klopp postavil z toho čo má k dispozícii asi najsilnejšiu zostavu. Vpredu operoval tradičný útočný trojlístok, v zálohe trojica Fabinho, Keita, Wijnaldum. V obrane hral na pravej strane Milner a na stopérovi Matip. Na lavičke ostali Henderson a Alexander-Arnold, ktorí začali naplno trénovať len tesne pred zápasom.

Začiatok mali lepší hostia. Už v 3.minúte Fraser obstreloval Allisona, ale ten sa nachytať nedal a pekne strelu vyrazil. Našu prvú šancu mal Firmino, ale poľský brankár Boruc dobre zasiahol pri šanci z bezprostrednej blízkosti. Šance sme si vypracovávali iba ťažko. Viazol prechod do útoku, ktorý sme mali veľmi pomalý a komplikovaný. Bránu domácich odklial až Mané, ktorý si v 24.minúte našiel miesto medzi stopérmi hostí a z Milnerovho centra nedal hlavou Borucovi žiadnu šancu 1:0. O 10 minút pridal druhý gól Gini Wijnaldum, ktorý si v 34.min krásne nabehol na presný pas Robertsona a pohotovo prehodil vybiehajúceho Boruca 2:0!

Druhý polčas sme začali výborne. Už v 48.min si na skvelú loptu za obranu od Keitu nabehol Firmino, ten v šestnástke uvolnil Salaha a ten ľavačkou k tyči nezaváhal 3:0! Od tohto momentu sa zápas zmenil pre nás na prechádzku. Hostia rezignovali a my sme si vypracovali množstvo šancí. Salah, Firmino, Mané, Keita a ani Alexander-Arnold však ani z vylžených šancí nedokázali prekonať Boruca. Hostia si mohli odniesť pekný debakel. Nakoniec to skončilo iba rozdielom troch gólov. Škoda, ale tri body sú momentálne to najdôležitejšie. pred sebou máme 10 dní voľna a môžme sa pripraviť na náročný dvojzápas s Bayernom a United.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Milner, Matip, VanDijk, Robertson - Wijnaldum, Keita, Fabinho -  Mané, Firmino, Salah (manažer Jürgen Klopp)

Bournemouth (4-5-1): Boruc - Rico, Cook, Aké, Smith - Surman, Fraser, Gosling, Lerma, Ibe - King (manažer Eddie Howe)

Počet divákov:  53 178 divákov
MOTM: za gól a dobrú hru v zálohe Gini Wijnaldum. Dnes však bol výborný aj Keita, Milner, Matip a Robertson. Za posledné výkony musím vyzdvihnúť aj neúnavného Maného.