Wolverhampton - Liverpool FC 0:2 (0:1)

V 18.kole anglickej Premier league sme s prehľadom zvíťazili na ihrisku vlkov z Wolverhamptonu

Zápasu predchádzala skvelá svetelná šou na štadióne Molineux, ktorá nažhavila domácich fanúšikov a domácich hráčov. Úvod stretnutia, ktoré sa hralo za silného dažďa tak patril domácim. Už v 4.minúte zahrozil Traoré strelou vedľa tyče a o pár minút neskôr musel zasahovať Alisson a odkopávať loptu Fabinho pred dotierajúcimi útočníkmi domácich. Potom sme však už udreli my. V 18.minúte sa uvoľnil na krídle Fabinho, našiel v strede šestnástky Salaha, ktorý z prehľadom poslal technicky loptu do siete 0:1! Od týchto chvíľ sme zápas totálne kontrolovali a domáci sa dostávali k šanciam iba po našich nepresných prihrávkach. My sme mali zásluhou Salaha či Lallanu ďalšie veľké šance, ale Ruia Patrícia sme neprekonali. V 68.minúte o výsledku zápasu definitívne rozhodol krásny center Salaha na VVD, ktorý s prehľadom "upratal" loptu k tyči domácej brány 0:2! Domáci ešte zahrozili po zlom prebratí si lopty od Robertsona, ale Alisson dobre vykryl priestor brány a nedovolil domácim skórovať. Zápas sme s prehľadom ukontrolovali až do konca a z horúcej pôdy sme si do Liverpoolu odviezli tri dôležité body, ktoré nás udržia na čele tabuľky a naopak vytvoria tlak na našich prenasledovateľov.

Nuno Espírito Santo: "Bol to veľmi ťažký zápas. Liverpool hral vo veľkom tempe a to nám robilo problémy sa udržať v zápase. Spôsob akým sme inkasovali góly ma nerobí šťastným. V prvom polčase boli šance na oboch stranách. Vo finálnej fáze sme však nerobili veci dobre. Musíme sa zamyslieť nad spôsobom ako sme inkasovali. Po štandardnej situácii hostí, ktorú sme odvrátili ide znova druhá lopta naspäť do šestnástky a z toho inkasujeme. To je totálna strata koncentrácie. Musíme to rozanalyzovať."

Jürgen Klopp: "Výborná práca celého tímu. Work-rate bol na vysokej úrovni. Toto vyzerá ako špeciálna sezóna. Mať 48 bodov už pred Vianocami je šialené. Sú tu však aj iné kluby ako City, Chelsea, Arsenal a Tottenham, ktorí budú pravdepodobne rovnako vyhrávať. Nikto z nich nebude ľahko strácať body. Na titul bude treba možno až 105 bodov."

Wolverhampton (3-4-1-2): Rui Patricio - Bennett, C.Coady, Boly - Jonny, Nevés, Joao Moutinho,  Doherty, Saiss - Moutinho -Traoré, Jimenez (manažer Nuno Santo)

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Milner, Lovren, van Dijk, Robertson - Keita, Henderson, Fabinho -  Mané, Firmino, Salah (manažer Jürgen Klopp)