Liverpool FC - Manchester United FC 3:1 (1:1)

V 17. kole Premier League sme na párty s názvom 202. North-West Derby pozvali Manchester United a tentokrát nám ho Mourinho nedokázal pokaziť

Už v 4.minúte dopravil loptu do Alissonovej brány, ale pre postavenie mimo hry nemohol byť gól uznaný. Liverpool hral nápaditý futbal a prevyšoval svojho súpera, ktorý sa snažil o disciplinovanú obranu a prípadný rýchly nákop dopredu. V 24.minúte sa podarila domácim prieniková prihrávka za obranu. Na Fabinhov center si výborne nabehol Mané, perfektne si loptu spracoval a pomedzi nohy De Geu vsietil úvodný gól. V 33. minúte si na ľavej strane zabehol za obranu Lukaku a jeho prudký center kryl Alisson. V páde mu však spadla na koleno a odtial k Lingardovi, ktorý ju dokopol do brány.  United z ničoho vyrovnali a na chvíľu vyviedli z rytmu domácich hráčov.

Do druhého polčasu poslal Mourinho na ihrisko Fellainiho namiesto Herreru a spokojný s bodom zaparkoval autobus. The Reds sa opäť pustili neúnavne do dobýjania autobusových hradieb. Po niekoľkých neúspešných kombináciách a zopár Giniho propagačných striel prišiel na ihrisko v 70.minúte Shaqiri namiesto Keitu. V 73.minúte Mané na ľavom krídle oklamal Herreru, vbehol do šestnástky a jeho center de Gea iba vykopol. K lopte sa dostal Shaqiri a jeho strelu tečoval Young pod brvno -  2:1. Prevaha The Reds v druhom polčase pokračovala. Celkovo mali hráči v červených dresoch v druhom polčase 67% času pod kontrolou a na súperovu bránu vyslali 20 striel z toho šesť medzi žrde. Jednu z nich poslal Shaqiri v 80.minúte z úrovne veľkého vápna. Bailly ju v snahe zablokovať tečoval k žrdi, kam de Gea nedočiahol 3:1. Záver zápasu dohrali The Reds s prehľadom a nepustili hostí do tlaku a nedovolili im ani štandartku na vysokých hráčov, ktorých v tom čase mali na ihrisku. United mali v druhom polčase tri strelecké pokusy no bránu netrafili ani raz, a tak sa môžeme tešiť zo zaslúženého víťazstva !

sestavyLiverpool(4-3-3): Alisson – Clyne, Lovren, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Keita - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Manchester Utd.(3-4-2-1): de Gea - Darmian, Baily, Lindelof - Dalot, Herrera, Matic, Young - Lingard, Rashford - Lukaku  (manažér José Mourinho)