Liverpool FC - SSC Napoli 1:0 (1:0)

CHL review

V poslednom zápase skupinovej fázy Ligy Majstrov porazili The Reds na Anfielde Neapol a postúpili do vyraďovacej fázy.

V tomto zápase potreboval Liverpool vyhrať 1:0, alebo v prípade inkasovaného gólu o dva góly. Hrať na 1:0 je riziko, no vďaka Alissonovmu zákroku v závere zápasu to vyšlo. Tréner domácich Jürgen Klopp poslal na ihrisko osvedčenú zostavu, v ktorej v strede ihriska uprednostnil skúsenosť z ťažkých zápasov pred kreativitou. Remízový stav z úvodu zápasu navyše hostí do útočenia nijako nenútil. Napriek tomu boli domáci v prvom polčase o čosi viac pri lopte a dočkali sa úvodného a ako sa neskôr ukázalo, aj jediného gólu v zápase. Salah využil v 34.minúte dobrú prihrávku do šestnástky, dokázal sa odpútať od Koulibalyho a následne z uhla prestreliť Ospinu v bráne.

V druhom polčase potrebovali streliť gól hostia. Začali aktívnejšie, postupne Carlo Ancelotti prestriedal hráčov v poli. No častejšie sa do vážnych streleckých príležitostí dostávali hráči v červených dresoch, ktorých zakončenia, často tesne míňali  bránu hostí, alebo nechali vyniknúť Ospinu. Hostia sa niekoľkokrát tiež dostali k zakončeniu, no väčšinou netrafili bránu. O zmene postupujúceho mohol do konca zápasu rozhodnúť gól v domácej sieti. Najväčšiu šancu spálil striedajúci Milik. V druhej minúte nastaveného času si za obrannou líniou spracoval lotu a zblíska vystrelil, no výborne pozične postavený Alisson jeho pokus zmaril. V závere zápasu Mané nepremenil ďalšiu z množstva príležitostí a tak sa zápas, ktorý bol napínavý až do poslednej minúty skončil želaným výsledkom 1:0. Vzhľadom na priebeh zápasu, v ktorom The Reds prestrieľali svojho súpera je tento výsledok zaslúžený.

Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Milner – Salah, Firmino, Mané  (manažer Jürgen Klopp)

Napoli (4-3-3): Ospina – Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamsik, Ruiz – Callejon, Insigne, Mertens (manažér Carlo Ancelotti)