AFC Bournemouth - Liverpool FC 0:4 (0:1)

V 16.kole Premier Legue sme si dopriali pohodový výsledok aj priebeh zápasu víťazstvom 0:4 nad Cherries.

V tomto týždni hral Liverpool druhý vonkajší zápas tentokrát proti Bournemouthu, ktorý bol v tabuľke na 7.priečke, ale v zápasoch s mužstvami TOP6 ešte nebodoval. Túto zlú bilanciu chcel vylepšiť v dnešnom zápase. Liverpool začal zápas už tradične s lepším držaním lopty a trpezlivým kombinovaním čakal, kedy sa mu podarí prekonať obranu súpera. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali domáci. Do šestrnástky hostí si na kolmicu nabehol Brooks, ale jeho strelu k bližšej žrdi Alisson vyrazil na roh. Prakticky z protiútoku po rohovom kope domácich vsietil Liverpool úvodný gól. Firmino z diaľky vystrelil a Begovič skákavú strelu iba vyrazil pred seba, odkiaľ ju Salah poslal do siete. Salah pravdepodobne stál v tesnom ofsajde, ale čiarový rozhodca ho neodmával. Liverpool po góle doprial hosťom viac priestoru na svojej polovici ihriska, no zvýšenú aktivitu domácich dokázal eliminovať. Pred koncom polčasu Milner nepodareným odkopom od autovej čiary do vlastnej šestnástky ponúkol domácim možnosť na ohrozenie brány. Alisson však výborne zasiahol a okrem lopty zrámoval nabiehajúceho Kinga.

Hneď v úvode druhého polčasu hráči The Reds úspešne presovali domácich. Firmino na polovici ihriska získal loptu, vysunul Salaha, ktorý ustál atak Cooka a pomedzi nohy Akého vystrelil na vzdialenú tyč a bolo 0:2. Domácich tento gól nezlomil a naďalej sa aktívne snažili vsietiť gól, no ich snaženie sa končilo na pozorne hrajúcej obrane súpera. A keď prišli o loptu, museli sa urýchlene vrátiť do obrany, aby neinkasovali ďalší gól. To sa im v 68.minúte nepodarilo. Robertson si nabehol do krídla a jeho prudký center si pätičkou zrazil Cook do vlastnej brány.  Zápas bol v tomto okamihu rozhodnutý. Išlo už iba o to či Alisson udrží čisté konto a o konečnú podobu výsledku. V 72.minúte Alisson chytil Stanislasov priamy kop do horného rohu brány a o dve minúty síce Mousset rozvlnil sieť za Alissonom, no pre ofsajd sa skóre tentokrát ešte nemenilo. Zmenu v skóre priniesla 77.minúta. Milner na vlastnej polovici vhadzoval loptu na Lallanu, ktorý ju z jednej kolmo posunul na nabiehajúceho Salaha. Ten si telom odstavil Cooka a na hranici šestnástky obišiel Begoviča. Lopta mu ale ušla do strany a Begovič ho stihol ešte raz skrižovať. Salah si ho efektne zasekol. To už v bráne hostí stála dvojica hráčov, ktorú Salah prekonal, a stanovil tak konečný výsledok.

Liverpool dohral zápas v pokoji a pohodlne si zaknihoval tri body za víťazstvo, ktoré ho tak minimálne na pár hodín vynesú na čelo tabuľky.

AFC Bournemouth (4-4-1-1): Begovič - Francis, S. Cook, Aké, Daniels - Stanislas, Lerma, Surman, Fraser - Brooks - King  (manažer Eddie Howe)
Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Milner, Matip, van Dijk, Robertson - Keita, Fabinho, Wijnaldum - Shaqiri, Salah, Firmino (manažér Jürgen Klopp)