Burnley FC - Liverpool FC 1:3 (0:0)

Liverpool zostáva aj ďalej neporazený a z Turf Moor si nesie domov po náročnom stretnutí vydreté tri body.

Po tom ako som sa asi 20 minút pred zápasom dozvedel základnú jedenástku LFC proti domácim Burnley, tak mi v tom momente napadlo jediné - dnes večer to bude tvrdý pôrod. Moja zlá predtucha vyplývala z toho, že dvojica Sturridge a Origi si bude veľmi ťažko navzájom rozumieť, taktiež podpora ofenzívy v podobe ľavého beka Morena nebude to pravé orechové... V základe sa síce objavili konštruktívne typy Shaqiri s Keitom, ale to mi moje obavy bohvieako nezmierňovali.
Už úvodné minúty nasvedčovali tomu, že v zápase žiadne okulahodiace kombinácie, akcie a koncovky asi len ťažko uvidíme. Z oboch strán to bol hlavne boj v strede ihriska, Liverpool bol ako sa všeobecne očakávalo na lopte omnoho viac ako domáci Clarets. Osobné súboje na hrane pravidiel nanešťastie zasiahli The Reds, keď už po prvých 20 minútach hry musel predčasne skončiť Joe Gomez, ktorého museli z ihriska vyniesť na nosidlách. Jeho ľavý členok neveštil nič dobré... Jeho miesto zaujal Alexander-Arnold. Obraz hry sa aj naďalej nejako výrazne nezmenil, Liverpool mohol byť v závere polčasu rád, že postranný rozhodca odpískal ofsajd domáceho hráča, inak by už prehrával. V úvodnej 45-minútovke boli Reds v smere dopredu bezzubí, v obrane nie príliš istí. A to Kloppovi pred druhým polčasom jedno striedanie už evidovali. Ťažká situácia...
Druhý polčas začal podobne ako skončil ten prvý. Po asi piatich minútach sa dostal ku strele Keita, ktorého fantasticky vychytal Hart. Táto parádna strela akoby predznamenala, že v ďalších minútach môžme byť svedkami predsa len krajšieho futbalu aj s korením, ktorým sú nepochybne góly. V 54. minúte po rohovom kope sa dostal ku slovu najskôr Burnley FC, po hlavičke jedného z domácich hráčov sa zdalo, že si gólman LFC Alisson loptu predsa len na zemi skrotí, tá mu však bola aj za cenu pravdepodobného faulu vyrazená z rúk, a Cork už nemal problém otvoriť skóre do prázdnej bránky - 1:0. Čakalo sa čo vymyslia hostia, Klopp nechal rozcvičovať aj dvojicu náhradníkov Salaha a Firmina. Dve minúty po hodine hry sa dostal ku strele spoza šestnástky Milner a na prekvapenie jeho prízemná umiestnená nie veľmi razantná strela skončila pri pravej tyčke domáceho gólmana Harta - bolo vyrovnané 1:1. O tri minúty neskôr sa tréner Liverpoolu rozhodol zariskovať a do hry poslal obe svoje hviezdy, čím si tak vyčerpal povolený počet striedaní. Z hry sa porúčali nevýrazný Origi a stratený prípad Moreno. Netrvalo dlho a Reds sa ujali vedenia. Po štandartke, ktorú zahral TAA centrom na Van Dijka, a ktorý v sklze loptu sklepol na voľného Firmina sa LFC ujal vedenia 2:1. Hra mala v tom čase spád a zápasu nechýbal potrebný náboj. K striedaniu sa dostali aj domáci, hostia ale kontrolovali priebeh, na rozdiel dvoch gólov mohol pred koncom zvýšiť Naby Keita. Samozrejme nebol by to Liverpool, aby si v nadstavenom čase riadne nezavaril... Po rohovom kope sa opäť raz ukázalo, aký klenot to v bránke Liverpool má. Alisson vytiahol bravúrny zákrok, keď loptu smerujúcu do ľavého vinkla nielenže chytil, ale vzápätí rozohral rýchly brejk po osi Sturridge - Salah - Shaqiri, pričom posledný menovaný sa sám zoči-voči Hartovi nepomýlil a zavŕšil víťazstvo LFC na konečných 3:1.
Bol to dnes večer naozaj ťažký pôrod, Kloppovi vyšli našťastie striedania, a môže tak spolu radi skonštatovať, že Liverpool FC je aj po 15. kole naďalej neporazený a stále tak drží krok s vedúcim ManCity.

Burnley FC (4-4-2): Hart - Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor - Gudmundsson, Westwood, Cork, Brady - Barnes, Wood (manažér Sean Dyche)
Liverpool FC (4-3-3): Alisson - Gomez, Matip, van Dijk, Moreno - Milner, Henderson, Keita - Shaqiri, Sturridge, Origi (manažér Jürgen Klopp)

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.