Liverpool FC - Everton FC 1:0 (0:0)

V 14.kole anglickej Premier league sme v Merseyside Derby zabezpečili opäť červené vianoce pre Liverpool

V prvom polčase sa hral obojstranne svižný futbal a napriek tomu, že nepadol gól bolo sa na čo pozerať. Už v 4.minúte pohrozil Mina hlavičkou z priameho kopu ale lopta tesne minula bránu. The Reds odpovedali v 12.minúte sľubným Maného pokusom, ktorý tesne minul brvno.  V 21.minúte sa zaskvel Alisson, keď telom vytesnil hlavičku Andre Gomesa z bezprostrednej blízkosti. Pickfordova chvíľa prišla v 34.minúte, keď vychytal Shqiriho strelu k žrdi. V 35.minúte vnikol Walcott až pred Alissona, ale tan mu v poslednej chvíli loptu posunul a od Walcotta sa odrazila za čiaru. Polčas sa skončil bez gólov.

V druhom polčase boli hráči v červených dresoch tí, ktorí sa viac snažili zmeniť nerozhodný stav, no pritom si musele dávať pozor na zadné vrátka, pretože ich mestský rival pozorne bránil a bol pripravený na rýchle kontry. Rozhodca nechal bez pošimnutia nastrelené ruky v šestnástke chrbtom sa otáčajúceho Sigurgssona. Potom sa po dlhšom čase usadili karamelky na polovici The Reds. Manažér Jürgen Klopp postupne prestriedal. V  84.minúte prišiel na ihrisko Origi. O štyri minúty sa dostal do šance, keď sa po rohovom kope k nemu dostala lopta napálil ju zblízka do brvna. Hostia začali ťahať čas taktickým striedaním a ošetrovaním. V nastavenom čase bol ošetrovaný Idriss Gueye a "modrí" to dokázali  natiahnuť na viac ako 2 minúty. Keď sa už zdalo,že zápas sa skončí bezgólov a The Reds budú mrzieť nepremenené príležitosti kopal Liverpool priamy kop z polovice ihriska. Alisson posunul loptu Alexandrivi-Arnoldovi a tenju poslal do šestnástky. Odrazenú loptu chcel Dijk napáliť na bránu ale nesadla mu a tak sa sklamaný otočil a vracal k vlastnej bráne. Toto našťastie neurobil Origi. Pickford loptu padajúcu za brvno pravdepodobvne chcel chytiť a rýchlo rozohrať. Namiesto toho mu vypadla na brvno a oodrazila sa do malého vápna, kde už bol Origi a upratal ju hlavou do siete !!!!

Evertonu zrazu chýbal čas na to, aby na toto reagoval. Svoj čas si odležal. A tak sme zažili príjemné sekundy na záver a šťastné víťazstvo ?? Nech už je akékoľvek, je to vynikajúce víťazstvo a trúfam si povedať lepšie ako 5:0.

A tak si môžeme opäť zaspievať

sestavyLiverpool(4-2-3-1): Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Fabinho - Shaqiri, Firmino, Mané - Salah (manažér Jürgen Klopp)

Everton (4-2-3-1): Pickford – Coleman, Keane, Mina, Digne –  Gomes, Gueye -  Walcott, Sigurdson, Bernard - Richarlison (manažér Marco Silva)

- vynikajúce víťazstvo a tri body

- zvíťazili sme nad dobre organizovane a disciplinovane hrajúcim mestským rivalom, a natiahli tak šnúru zápasov, v ktorých sme s ním neprehrali už na číslo 18. Zároveň sme prekonali ich historicky najdlhšiu sériu zápasov v ktorých s LFC neprehrali / 17 /

- skvelý návrat Origiho

Mínusy zápasu :
- hluchá desťminútovka pred koncom zápasu

lfc Efc

Pár slov na záver : Do rána zvyknú ochladnúť emócie. Ráno som sa zobudil s prevládajúcim príjemným pocitom vo mne a keď som chcel napísať pár riadkov s relatívne chladnou hlavou prečítal som si príspevok pod nickom Petr Adam. Myslím si že to zhrnul pekne. Takže pre všetkých, aj pre tých nás, na ktorých sa naši rodinný príslušníci včera pozerali v závere zápasu s mierne pochybovačnými pohľadmi :-)

Je pravda, že se týmy na nás naučili hrát, je pravda, že jim to taky trochu ulehčujeme...

Na druhou stranu, možná už nehrajeme nejhezčí fotbal na světě ale pořád patříme mezi nejlepší týmy světa.
Gomez, Dijk, světová stoperská dvojice, naprosto se vyvažují a jejich rozehrávka naprosto geniální.
Kraje taky super, i když poslední dobou jejich centrům schází přesnost.
Dnešní záloha se mi hodně líbila, hlavně Fabinho. Občas bylo vidět, že nejsou tak sehraní ale opravdu velmi slušný výkon zálohy. Dnes byl horší pouze útok. Firmino nic moc, víc bez komentáře. Mané se snaží tvoří ale přijde mi, že je na to sám a nepochopený. Salah to stejný, oba se moc soustředí na sebe a hrají hodně na "sílu" mi přijde.

Podle mě výborný výkon, od obou týmů, každopádně nesouhlasím s tím, že by zápasu slušela remíza, až na tu jednu tutovku jsme hráli v tomto zápase prim a ono nás to v poslední minutě odměnilo. Karma je zdarma, určitě si všichni pamatujeme Suarezův neuznaný vítězný gól nebo minulou sezónu obdržený gól proti stejnému soupeři.

Při střídání Origiho jsem kroutil hlavou (hlavně že šel dolů Salah). No Jurgen zas jednou ukázal cit prohru a že prostě když je si jistý, že to pomůže tak vystřídá klidně Salaha za borce který letos v lize snad ještě nehrál.

Everton potrápí ještě hodně týmů, ta trojice Gueye, Bernard, Walcott je hodně slušná v obráně Mina, v bráně Pickford. Hodně dobrý tým se sympatickým trenérem :)

Já oceňuji především naši zvýšenou aktivitu oproti předešlím zápasům, chuť vyhrát do poslední vteřiny a opět vysunutější obranu s lepším pressingem. Za mě super pokrok a pokud se budeme nadále zlepšovat tímhle tempem, titul nemusí být utopie :)

Jo a málem bych zapomněl.
Alisson, aktuálně asi nejlepší gólman světa. 90% gólmanů by v té situaci s Wallcotem udělalo faul. Alisson to udělal chytře a nikdo mi nevymluví, že to byl úmysl.

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.