Paris Saint-Germain FC - Liverpool FC 2:1 (2:1)

CHL review

V 5.kole základnej skupiny C Ligy Majstrov prehral Liverpool v Paríži s domácim PSG

Zápas  začali futbalisti PSG s veľkým nasadením a vytvorili si od začiatku veľký tlak, z ktorého pramenili ich príležitosti. Keď sa už zdalo, že Liverpool ustojí úvodný tlak bez ujmy, obrana The Reds neodkopla dôrazne loptu a po nedorozumení v obrane Bernat v 13.minúte pohotvo skóroval. Aj v ďalšom priebehu bol domáci tím lepším mužstvom na ihrisku a v 37.minúte vsietil druhý gól. Cavaniho teč Alisson stihol vyraziť no Neymarova dorážka skončila v sieti. Liverpool stihol do prestávky znížiť prakticky z prvej príležitosti. Mané vnikal do šestnásky, kde ho Di Maria v sklze fauloval. Milner sa v prvej minúte nastaveného času z penalty nemýlil.

Úvod druhého polčasu ešte patril domácim, no s postupujúcim časom preberali iniciatívu hostia. Na domáce kopačky sa čoraz viac vkrádala nervozita z dôležitosti tohto zápasu. Tento moment však The Reds nevyužili a zápas nakoniec skončil tesnou výhrou PSG 2:1.  Domáci si k nej okrem futbalového majstrovstva pomohli aj kvalitným zdržiavaním a tak záver zápasu nepatril z futbalového hľadiska k niečomu čo stojí za zmienku.

Paris SG(4-2-3-1): Buffon – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos -  Mbappé,  Neymar, Di Maria - Cavani  (manažér Thomas Tuchel)

Liverpool(4-3-3): Alisson –  Gomez, Lovren, Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané  (manažér Jürgen Klopp)

Góly: Bernat 13, Neymar 37 - Milner 45+1 pen
Žlté karty:  Verratti 24, Neymar 90+4 - Wijnaldum 17, Gomez 34, Sturridge 84, Dijk 90+1, Robertson 90+3, Keita 90+5

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.