Watford FC - Liverpool FC 0:3 (0:0)

V 13.kole Premier League sme odohrali zápas na severozápadnom predmestí Londýna, vo Watforde.

Skôr ako som napísal konečný výsledok som sa niekoľkokrát uistil že je to 0:3, a ďakujem aj Braňovi, ktorý mi to potvrdil, aby som sa mohol skutočne pustiť do tohto Preview.

Prvý polčas priniesol rýchly gól domácich, ktorý dosiahol Deulofeu z ofsajdu a tak nebol uznaný. Po tomto okamihu sa už hralo podľa očakávania. Domáci hrali s perfektne organizovanou obranou, ktorej navyše hral do kariet fakt, že sa hráči The Reds nikam neponáhľali. Dlhé minúty hrali hostia opatrný futbal s prihrávkami do šírky alebo do zadu na istotu a to všetko v úctivej vzdialenosti od pokutového územia "sršňov". V 35. minúte mal Liverpool držanie lopty na úrovni 70 % ale dalo by sa povedať, že sa nikto neodvážil pichať palicou do hniezda sršňov. Oživenie  nastalo až v posledných piatich minútach prvého polčasu. Najprv v 40.minúte nabehol Pereyra do veľkého vápna a vystrelil "šajtlí" na vzdialenú tyč - Alisson však vyrazil na roh. Potom sa dvakrát zaskvel Ben Foster. Najprv chytil Maného strelu, ktorý v tiesni stihol vysreliť na jeho bránu. Potom si Salah nabehol na rohový kop a hlavičkoval k pravej žrdi Fosterovej brány. Foster na dvakrát jeho pokus zneškodnil. Prvý polčas sa skončil bez gólov a okrem nezáživnej hry určite sa v hlavách fanúšikov The Reds premietali zbrklé a nepresné rozohrávky z obrany, ktoré končili stratou lopty uprostred poľa.

Druhý polčas priniesol mierne oživenie, výsledkom však bola strela Firmina do žrde, z postavenia mimo hry. Hra skĺzavala do koľají prvého polčasu. V 57.minúte prišiel na ihrisko domáci Success a ten priniesol "success" v boji muža proti mužovi - menovite proti Hendersonovi. Po troch minútach na ihrisku v strkanici a ťahanici za dres, roztrhol Hendovi dres a ten sa nechal vyprovokovať k ostrému zákroku za ktorý inkasoval žltú kartu. / Successov zákrok rozhodca nevidel/ Po niekoľkých neúspešných  zakončeniach a ofsajdových pozíciách prišla v 67.minúte rýchla priamočiara akcia. Firmino na ľavej strane kolmo vysunul Maného a jeho spätná prihrávka našla Salaha - 0:1. V 74.minúte sa rozhodol Jürgen Klopp k zmene na ihrisku. Na ihrisko prišiel Milner no odišiel Shaqiri. Krvou podliate oči Hendersona boli vidieť až na východ Slovenska.  V 76. minúte krásne trafil priamy kop TAA - 0:2.  V 82.minúte dostal Henderson druhú žltú kartu a teda následne červenú potom, čo pár minút pred tým bol rozhodcom po faule dôrazne upozornený, tak aby to videla aj lavička. Z následnej presilovky domáci nič nevyťažili, naopak, Firmino z brejku zakončil na konečných 0:3.

Ak niekto zaspal po hodine nezáživnej hry, ťažko uverí konečnému výsledku. Ale je to tak !! Liverpool zvládol taktickú bitku a po disciplinovanom výkone / ak sa to dá tak nazvať aj s červenou kartou Hendersona/ si odváža z Londýna tri body.

Watford FC (4-2-2-2): Foster – Kiko, Mariappa, Cathcart, Masina – Doucoure, Capoue – Hughes, Pereyra – Deeney, Deulofeu (manažér Javi Gracia)
Liverpool(4-2-3-1): Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Henderson, Wijnaldum - Shaqiri, Firmino, Mané - Salah (manažér Jürgen Klopp)

Mínusy zápasu:

- červená karta Hendersona - ide na vrub lavičky ( mal byť vystriedaný v 70 minúte)