Liverpool FC - Fulham FC 2:0 (1:0)

V 12.kole anglickej Premier league sme v obedňajšom zápase porazili "hrnčiarov" z Fulhamu

Klopp poslal na trávnik mužstvo v rozostavení 4-2-3-1 v ktorom sa nám v poslednom čase zvyklo dariť. Proti poslednému Fulhamu sme mali veľkú územnú prevahu, ale hrali sme iba do šírky ako hádzanári a chýbalo tam od jednotlivých hráčov väčšia priamočiarosť, ochota zariskovať kolmou prihrávkou a tak sme sa do vyložených šancí nedostávali tak často ako by sme chceli. Veľkú šancu mal po krásnej kombinácii s Firminom Salah, ale sám pred Ricom to napálil iba do hosťujúceho brankára. Vzápätí sa dostal opäť Salah z pravej strany do šestnástky a jeho prudkú strelu po pravej brankárovej ruke hosťujúci gólman reflexívne vytiahol z brány. Pár pokusov mali ešte Shaqiri a Mané, ale ich strely končili vedľa či nad bránou. Keď už sa zdalo, že obidva tímy pôjdu do kabín za bezgólového stavu sme konečne otvorili skóre. Paradoxne to bolo po neuznanom góle Mitroviča, ktorý hlavičkoval do našej brány z tesného ofsajdu. Loptu ihneď šikovne rozohral Alisson na Alexandra-Arnolda a ten pekným pasom našiel Salaha, ktorý z brejku bez problémov prekonal Rica 1:0! Od založenia akcie po zakončenie to trvalo iba 14 sekúnd. Takéto akcie boli v minulej sezóne hlavnou zbraňou LFC.

Druhý polčas sme začali lepšie a aktívnejšie. v 53.minúte výborne strieľal pod brvno Mané, ale jeho strelu výborne zneškodnil Rico. Zahrmelo už o 2 minúty. Po rohovom kope, ktorý ako neraz AA pretiahol až na druhú stranu ihriska VVD dostihol, vrátil loptu Robertsonovi, ktorého skvelý strieľaný center našiel na zadnú tyč nabiehajúceho Shaqiriho a ten upratal loptu k tyči 2:0! V 62.minúte znova Robertson skvele vystrelil pod brvno ale Rico bol opäť na mieste. Klopp striedal Wijnalduma, ktorého nahradil Henderson. Po jeho príchode sa zlepšil pressing a organizácia hry v zálohe. Vytvorili sme si veľkú územnú prevahu, dobre sme začali napádať. Ďalšie góly sme však hlavne vinou nepresností, alebo zlých rohodnutí už nepridali.

Tri body po jasnom víťazstve tešia, ale výkon nebol taký ako by sme čakali. V našej hre chýba lepší pohyb. Vyrobíme ohromné množstvo nepresností a technických chýb. Čaká nás dvojtýždňová prestávka a potom vycestujeme na Watford a v Lige majstrov na PSG.

Liverpool(4-2-3-1): Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Fabinho - Firmino, Shaqiri, Mané - Salah (manažér Jürgen Klopp)

Fulham FC (4-2-3-1): Rico - Le Marchand, mawson, Odoi, Christie - Chambers, Zambo - Sessegnon, Cairney, Schurrle - Mitrović

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.